Tower Racing Forum Strona Główna Tower Racing Forum


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 215
Tower Racing Forum Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Sześć min, które wstrząsnęly społecznością wyścigów konnych
Joga

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 706

PostForum: Wyścigi krajowe   Wysłany: 2024-02-15, 12:42   Temat: Sześć min, które wstrząsnęly społecznością wyścigów konnych
A jak my Was z Kioto ostrzegałyśmy przed Wrocławiem to żeście nam ksenofobie i prywatne uprzedzenia zarzucali :P
  Temat: Droga do Derby, po Derby
Joga

Odpowiedzi: 127
Wyświetleń: 24265

PostForum: Tor Służewiec 2022   Wysłany: 2022-07-10, 12:02   Temat: Droga do Derby, po Derby
Ze względu na zanikanie głównej idei Internetu, czyli anonimowości, postanowiliśmy jako redakcja dopuścić użytkowników nieposiadających stałych nicków do dyskusji, gdyż nie do końca zgadzamy się z nowymi trendami. Bardzo prosimy jednak o względne trzymanie się tematu dyskusji i szacunek do dyskutantów, na tyle, na ile jest to możliwe :)
  Temat: terazki
Joga

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15565

PostForum: Tor Służewiec 2021   Wysłany: 2021-06-21, 20:25   Temat: terazki
Osan, tor ewidentnie był bardzo twardy. Trenerzy nie mogą się doprosić polania roboczego, więc nietrudno się domyślić, gdzie organizator ma zdrowie i bezpieczeństwo koni (jeźdźców przy okazji też). Gdybym była na Twoim miejscu, zwyczajnie pozwałabym organizatora za przyczynienie się do kontuzji mojego konia. Nawet jeśli miałoby mnie to kosztować duże pieniądze, a sprawa byłaby trudna do wygrania (chociażby z racji kwestii udowodnienia) to bym zaryzykowała. Myślę, że gdyby właściciele zaczęli masowo tworzyć takie pozwy, a w prasie zrobiłoby się głośno o tym, że Totalizator Sportowy naraża konie warte nieraz olbrzymie pieniądze na utratę życia i zdrowia, odniosłoby to wreszcie należyty skutek.
  Temat: wyścigi i konie
Joga

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4588

PostForum: Tor Służewiec 2021   Wysłany: 2021-05-31, 20:56   Temat: wyścigi i konie
Występ faktycznie spektakularny, jednak odnosiłam wrażenie (nie wiem, czy słuszne), że Adahlen boi się koni i w momencie, gdy zaczęły przyciskać go do bandy i mijać, zwyczajnie się przestraszył. Dopiero po wyprowadzeniu w pole włączył przerzutkę. Paradoksalnie logiczna jazda Szczepana Mazura odebrała mu mnóstwo sił, jednak jak inaczej miał pojechać prowadzący od startu jeździec? Celowo zacząć wyłamywać na prostej? W mojej opinii jeśli siwek ma coś osiągnąć, trzeba popracować nad jego głową i techniką galopowania.
  Temat: Derby i dalsza kariera
Joga

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 21985

PostForum: Tor Służewiec 2021   Wysłany: 2021-05-22, 19:49   Temat: Derby i dalsza kariera
tx napisał/a:
Derbistka?

NIE.
  Temat: dzień wyścigowy
Joga

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 70480

PostForum: Tor Służewiec 2020   Wysłany: 2020-10-14, 00:53   Temat: dzień wyścigowy
Tx, tak z ciekawości - co robisz z czasem, który oszczędzasz, pisząc lub mówiąc "dżok" zamiast "dżokej"? Ile się go już uzbierało i na co go spożytkowałeś? Zdradź nam to, proszę!
  Temat: WIELKA WARSZAWSKA 2020
Joga

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 48220

PostForum: Tor Służewiec 2020   Wysłany: 2020-10-11, 20:05   Temat: WIELKA WARSZAWSKA 2020
Joga napisał/a:
Nagano Gold zawsze atakuje z ostatniej pozycji. Na grząskiej nawierzchni pokonać go może koń, który już na początku prostej obejmie prowadzenie i wypracuje znaczącą przewagę. Jednym słowem koń-lokomotywa, który nie posiada specjalnego przyspieszenia, ale potrafi - odpowiednio rozbujany - galopować jednym tempem. Takim wierzchowcem jest według mnie Night Tornado.

Zastanawiam się, czy gdyby Stefano Mura pojechał tak, jak sugerowałam ponad tydzień temu, nie wygrałby Wielkiej Warszawskiej. Dżokej zaczął wysyłać Night Tornado jakieś 300-400 metrów przed celownikiem, podczas gdy jeździec Nagano Gold - szczycącego się krótkim rzutem - zrobił to jeszcze później. Co by było, gdyby Night Tornado, wyraźnie wolniejszy od Nagano Gold, ale i tak niezwykle dzielnie walczący, już po zakręcie zaczął oddalać się od stawki? Gość z Czech - jestem tego prawie pewna - nie dogoniłby go. Nie jestem jednak właścicielem ani trenerem wspaniałego kasztanka, więc nie ja muszę sobie pluć w brodę za tę strategię ;) Zwłaszcza, że mogę się mylić i ta strategia pozbawiłaby Night Tornado nawet drugiego miejsca. Gdybać sobie można po gonitwie.
Podsumowując: Wielka Warszawska przejdzie do historii jako najsmutniejsza edycja tego biegu. Na fanpage Tower-Racing napisałam:
Tower-Racing napisał/a:
Postanowiliśmy dodać dwa zdjęcia z finiszu Wielkiej Warszawskiej w kolorze czarno-białym oraz w efekcie rozmycia. Nie bez przyczyny - tegoroczna gonitwa, stanowiąca swoiste święto Warszawiaków, właśnie taka była - smutna, rozmyta, nierzeczywista, surrealistyczna. Konie przecinały linię mety przy pustych trybunach, choć zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia mogły one zostać zapełnione w 25%. Wielka Warszawska zawsze była pretekstem do spotkań, można by rzecz, że często gonitwy stanowiły tło do wydarzenia czysto towarzyskiego. Na tym polegała jej magia - przychodziły panie i panowie ubrani w stylu starej Warszawy i - choć co roku irytowały nas "paniusie" krzątające się po padoku przed gonitwami - tym razem trochę ich brakowało. Pozostaje mieć nadzieję, że przyszły rok okaże się lepszy dla świata i wyścigów konnych, a serca koniarzy nie będą musiały pękać po raz kolejny.

i niech to posłuży za komentarz do dzisiejszego dnia. Jedynym jego plusem było spotkanie mojego ulubionego Tx'a oraz kilku innych starych znajomych, takich jak Pani Kasia Kozłowska czy słynna Vioda ;) A najwięcej radości dał mi mój faworyt od dwulatka, Night Tornado, który jak równy z równym walczył z zagraniczną gwiazdą (przymykam oko na 4 kg ulgi wagi i dość elastyczny tor).
  Temat: WIELKA WARSZAWSKA 2020
Joga

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 48220

PostForum: Tor Służewiec 2020   Wysłany: 2020-10-02, 22:07   Temat: WIELKA WARSZAWSKA 2020
Nagano Gold zawsze atakuje z ostatniej pozycji. Na grząskiej nawierzchni pokonać go może koń, który już na początku prostej obejmie prowadzenie i wypracuje znaczącą przewagę. Jednym słowem koń-lokomotywa, który nie posiada specjalnego przyspieszenia, ale potrafi - odpowiednio rozbujany - galopować jednym tempem. Takim wierzchowcem jest według mnie Night Tornado.
  Temat: Slu/wielkie (i mniejsze) gonitwy
Joga

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 20758

PostForum: Tor Służewiec 2020   Wysłany: 2020-09-27, 15:42   Temat: Slu/wielkie (i mniejsze) gonitwy
Wiadomość wysłana przeze mnie w dniu dzisiejszym do dyrektora Toru Służewieckiego, Pana Dominika Nowackiego, po zajściu przed gonitwą ósmą:
Cytat:
Panie Dominiku, chciałam zgłosić oburzające zachowanie jednego z członków ekipy wprowadzającej konie do maszyny. Mężczyzna ubrany na czarno, zdaje się w okularach, bezmyślnie okładał klacz La Factrice linką, wszystko zostało uchwycone kamerą w przekazie na żywo. Cała akcja trwała kilka minut zanim ekipa wpadła na to, żeby - zamiast wpychać i okładać klacz - założyć jej kaptur, który natychmiast pomógł. Takie zachowanie nie powinno mieć miejsca - jest nie tylko krzywdzące dla konia, ale także dla wizerunku wyścigów. Bardzo proszę Pana, jako dyrektora Toru, o interwencję w tej sprawie. Pozdrawiam!

EDIT:
Szybka odpowiedź dyrektora.

Cytat:
Dziękuję. Jutro się tym zajmę. Podzielam Pani zdanie.


Trzymam Pana Dominika mocno za słowo, dla dobra koni i wyścigów. Nota bene - to pierwszy dyrektor, z którym KAŻDY może porozmawiać. To na duży plus.
  Temat: Slu/wielkie (i mniejsze) gonitwy
Joga

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 20758

PostForum: Tor Służewiec 2020   Wysłany: 2020-09-13, 21:14   Temat: Slu/wielkie (i mniejsze) gonitwy
Czekałam aż Tornado wygra jakiś klasyk. W Derby wydawało mi się, że było ciut dla niego za krótko. Jak się okazuje - faktycznie to długodystansowiec. Trochę przypomina mi Iwonicza. Kto pamięta tego konia? :)
  Temat: Wyrzyk: geniusz, psychol itd
Joga

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11437

PostForum: Tor Służewiec 2020   Wysłany: 2020-09-04, 21:43   Temat: Wyrzyk: geniusz, psychol itd
Hm, Nikodem Dyzma bardziej kojarzy mi się z Wyrzykiem, który pojawił się znikąd nie mając pojęcia o koniach i "po farcie" (można ten fart nazwać np. pentoksyfiliną, to ładna nazwa, prawda?) przebojem zawładnął polskimi wyścigami ;)
  Temat: Tonia i koniki: blog
Joga

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4177

PostForum: Ludzie   Wysłany: 2020-08-25, 00:56   Temat: Tonia i koniki: blog
Z wpisów wynika, że autorka ma ponad 18 lat, w końcu legalnie "kupuje zakłady". Czy jednak jej wiek nie powinien być potwierdzony? :D A może wykorzystała słupa, jak niektórzy trenerzy czasem mają w zwyczaju?
  Temat: wszystko o rodowodach
Joga

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 30136

PostForum: Tor Służewiec 2020   Wysłany: 2020-08-11, 23:19   Temat: wszystko o rodowodach
A ja lubię styl tx'a. Owszem, bywa czasem irytujący, ale nieraz jego pozornie niezwiązane z merytoryką wpisy mają więcej sensu niż pseudointelektualne wypowiedzi niektórych osób (mam swojego faworyta od takich wypowiedzi, ale wolę nie wymieniać go z nicka, bo znów obrazi się na to forum ;) ). Tx'a trzeba tylko umieć czytać, a że nie jest typowym kryminałem do zabijania czasu w trakcie podróży pociągiem - nie wszyscy go rozumieją i doceniają.
  Temat: Derby 2020
Joga

Odpowiedzi: 163
Wyświetleń: 77716

PostForum: Tor Służewiec 2020   Wysłany: 2020-07-23, 21:08   Temat: Derby 2020
Mam wrażenie, że część protestujących chciałoby, by dla gonitw pozagrupowych ustanowiono nowe, oddzielne przepisy, m.in. dotyczące dopuszczalnej ilości batów na prostej. To irracjonalne. Mazur nie zachował się 'nie fair play' - jak to określił Alef - wobec pozostałych uczestników, a tylko wobec konia. Teoretycznie każdy jeździec mógł nadużyć bata, złamać regulamin i wygrać, a ci, którzy teraz krytykują Mazura, zachowują się jakby żałowali, że też na to nie wpadli... Szczepan został ukarany zgodnie z obowiązującymi przepisami, które również mnie nie zadowalają (gdyby to zależało ode mnie - zabrałabym bat nie tylko dżokejom, ale wszystkim jeźdźcom na terenie Służewca), lecz - do diabła - ludzie, opamiętajcie się i skończcie z tymi niedorzecznościami. Nie ma znaczenia, czy to wyścig IV grupy, czy Derby - każdy koń czuje to samo, każdy koń ma krwiaki po takiej liczbie batów i każdy koń zasługuje na szacunek. Ale kiedy nazywane pogardliwie przez niektórych użytkowników forum "trupy" dostają wycisk na prostej to nikt nie pisze protestów i nie wszczyna takich akcji, bo przecież to tylko trupy. Hipokryzja, hipokryzja i jeszcze raz hipokryzja.
  Temat: Hipokryzja po Derby
Joga

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 8248

PostForum: Tor Służewiec 2020   Wysłany: 2020-07-23, 19:17   Temat: Hipokryzja po Derby
Uderz w stół, a nożyce same się odezwą. Hipokryta goni hipokrytę: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3326911300706629&id=100001633761785&sfnsn=mo&d=n&vh=i
 
Strona 1 z 15
Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,061 sekundy. Zapytań do SQL: 15