Tower Racing Forum Strona Główna Tower Racing Forum


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: tx
2019-07-05, 17:26
Komisja Techniczna - kontrowersje
Autor Wiadomość
Kioto 
Dżokej



Dołączyła: 15 Paź 2015
Posty: 709
Wysłany: 2019-06-22, 13:28   Komisja Techniczna - kontrowersje

Czy KT miała rację?

http://cdn-b.torsluzewiec...-16.06.2019.pdf
 
     
Koniofan 
Dżokej
Koniofan



Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 1764
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-22, 14:01   

Moim zdaniem słusznie .Kiedyś dostał by za takie podejście do wyścigów spieszenie. Komisja musi coś robić bo wyścigi zejdą na przysłowiowe psy. Trzeba przywrócić możliwość biegania konia pod zerem "0" i będzie po sprawie, nie że totalizator ponad wszystko .Np dziś pod zerem powinny biegać Bariq i Palmir oraz Parys ,po długich przerwach w bieganiu.
_________________
Koniofan
 
     
Master Bars
Dżokej


Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 252
Wysłany: 2019-06-22, 20:04   

https://www.pkwk.pl/wp-co...okt-wawa-33.pdf

To są kpiny ... KT nie ma pojecia o wyścigach.
Nie mam info czy S.V . napisał odwołanie do KO .
Jesli napisał to z pewnością kara będzie anulowana .
Jesli nie napisał to na jego miejscu nie płaciłbym tej kary .

Prezes Chalimoniuk i leniwa Rada PKWK mają kłopot i czerwone buzie ze wstydu .
29 czerwca odbedzie się egzamin dla kandydatów na sędziów wyścigowych.
Jest pewna osoba były pracownik oddziału , kolega ''dziadka '' osoba ta ma zaliczyć egzamin,uzyskać nominację rady i zostanie powołany do KT w Warszawie.
 
     
Kioto 
Dżokej



Dołączyła: 15 Paź 2015
Posty: 709
Wysłany: 2019-06-22, 20:55   

Wypowiedź trenera Sergeya Vasiutova w "Prosto ze stajni" na dni wyścigowe 18 i 19 maja:
"Severus – Pobiegnie po raz pierwszy po kontuzji. Czuje się dobrze, ale siłą rzeczy pracował w zimie nieco mniej. Na jego niekorzyść przemawia też najwyższa waga w polu. Najważniejsze jest dla mnie, żeby był zdrowy, a wówczas wyniki same przyjdą."

Wypowiedź trenera na 15 czerwca:
" Severus – Nie poradził sobie w bardzo trudnych warunkach po długiej przerwie. To bardzo dobry koń i powinien zaprezentować się zdecydowanie lepiej."

Sergey Vasiutov uczciwie i "bez ściemy"przedstawiał aktualną formę konia.
Uważam decyzje KT za niesłuszną.
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2110
Wysłany: 2019-06-22, 21:58   

Zmiana formy Severusa: właściwa decyzja Komisji technicznej. Severus (bądź co bądź derbista) nie próbowany w Nagrodzie Bandosa.

dodane
Skutek i przyczynę łączą (często) niejasne związki.
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2110
Wysłany: 2019-06-26, 16:01   

Sprawa Severusa
Wasiutow w swojej (?) wypowiedzi przed pierwszym startem w sezonie sugeruje, żeby w zakładach nie brać go (Severusa) pod uwagę, zaś w drugiej wypowiedzi sugeruje, żeby nie brać pod uwagę tego nieudanego występu. Trener zachował się uczciwie wobec grającej publiczności, za pośrednictwem popularnego przekażnika.
Nie zmienia to faktu, że koń jaskrawo zmienił formę, a przyczyną tej zmiany założenie, że pierwsza gonitwa jest na próbę. Nie można zapisywać konia do gonitwy, jeśli nie ma się zamiaru jej wygrać - to zasada, na której opierają się uczciwe i rzetelne wyścigi konne. W obecnym regulaminie wyścigów konnych z 2016 r. (wcześniej z 2001 r.) r. ta stara zasada jest rozwodniona, a właściciele i trenerzy robią co chcą. Tym większe uznanie dla Komisji technicznej za jej przypomnienie, w bardzo dobrze uzasadnionym orzeczeniu o (niewielkiej) karze grzywny dla Wasiutowa.
Komisja techniczna mogła odstąpić od wymierzenia kary, ze względu na zacytowaną przez Kioto informację. Z drugiej strony dalej jest już tylko ściana, bo przypadek Severusa jest rażący w najwyższym stopniu.
  
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2110
Wysłany: 2019-06-28, 18:26   

Paragraf 7 punkt 1:
Gonitwę przeprowadza się w warunkach dających szanse wszystkim koniom - tyle zostało ze starych prawideł w regulaminie wyścigów konnych z 2001 r. i obecnym z 2016 r.
Wystarczy, żeby wziąć się za starty koni nie-próbowanych.

W wyjątkowych wypadkach za zgodą Komisji technicznej koń mógłby zostać zgłoszony do gonitwy na próbę pod zerem, jak przypomina Koniofan.
Przepisy wyścigowe (regulamin) nie wykluczają tej możliwości.
 
     
Koniofan 
Dżokej
Koniofan



Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 1764
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-30, 13:43   

SPRAWA RAJWANA AL KHALEDIAH gon.V 29.06.2019r
Srogo zawiodłem się na sprawozdawcy Torsluzewiec.pl, w związku z jego wypowiedzią o niebezpiecznym incydencie w gon V dn.29.06.2019r. Proponuję niech idzie do tr.Janikowskiego i właściciela Z. Górskiego i niech im powie prosto w oczy, że incydent ten był bez znaczenia, nie miał miał wpływu na rezultat wyścigu i koń Arash przegrał w uczciwej walce. Na dodatek pisze nieprawdę, bo tr. Janikowski składał protest, ale go odrzucono, bo zrobił to już po zaważeniu się ich dżokeja. A prawda jest taka, że Arash wygrał by ten wyścig, ale Rajwan mu zajechał drogę "zbodiczkował" jak to się mówi w hokeju i całkowicie wybił z rytmu biegu - dżokej musiał "brać konia na siebie" by uniknąć nieszczęścia. Jest to określane jako crossing i surowo karane na cywilizowanych torach wyścigowych. Pytanie nasuwające się natychmiast - po co jest komisja techniczna na wyścigach?
Oto skandalicza wypowiedź:
"V – Poprowadził Sorglos von Sudbaden, a z opóźnieniem ruszył Velt Tersk, który do prostej galopował w odstępie. Przy bandzie bardzo dobrze finiszował Dodge, którego zaatakował i wyprzedził w celowniku o 0,5 dł. silnie wysyłany przez Martina Srneca Rajwan Al Khalediah. W końcówce nie trzymał się on przez moment linii prostej i niemal wpadł na niego rozpędzający się Arash, którego zamiast Reznikova dosiadał Aleksander Kabardov. Nikt jednak nie złożył protestu, i słusznie, bo incydent ten nie miał istotnego wpływu na wynik gonitwy. Arash był trzeci o 1 dł. za Dodge. Czwarte miejsce zajął Sorglos von Sudbaden."
Powtórka feralnego wyścigu :
https://www.youtube.com/w...x3DxRQ9&index=5

PROSZE nie zmieniać moich tekstów, bez mojej zgody i wiedzy, bo będę zmuszony robić kopie swoich wypowiedzi...w co się bawicie, w cenzurę dla ubogich :evil: To szczyt bezczelności :shock: Czego się boicie, komu chcecie się podlizać, skąd ta poprawność pod wasze dyktando - będę musiał się chyba pożegnać z tym forum :evil:

dodane przez moderatora
Reakcja Koniofana jest nieodpowiednia do bodźca.
Zamiast "skandaliczna" wypowiedz poprawiono na "cytat z Torsluzewiec.pl". Nota sprawozdawcy Torsluzewiec nie jest skandaliczna, moim zdaniem.
Jako moderator mam trzy możliwości, usunąć tekst, prosząc o zmianę, zmienić tekst (nazywa się to redagowaniem) lub pod tekstem publicznie poprosić o zmiany zaznaczonych fragmentów w określonym krótkim czasie. Co Koniofan wybiera?
pozdrawiam
L.
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2110
Wysłany: 2019-06-30, 21:50   

Slu: Rajwan versus Arash
Koniofan poruszył kilka kwestii. Komisja techniczna protest uznaje albo odrzuca, po głosowaniu sędziów wyścigowych. Nie wiadomo, jaka decyzja zapadłaby, gdyby trener zgłosił protest w przepisowym terminie. Gdybym ja był sędzia w jej składzie tego dnia, głosowałbym za odrzuceniem protestu. Jednocześnie wnioskowałbym za karą dla dżokeja na Rajwanie za niebezpieczną jazdę. Incydent typowy, Koniofan przesadza w swojej emocjonalnej ocenie. Jak sądzę, stewardzi na przykład w Anglii ukaraliby tylko dżokeja, bez przesuwania koni, tym bardziej, że Dodge (drugi w celowniku) byłby przypadkowym zwycięzcą (Rajwan był pierwszy, Arash trzeci).
Poza tym, sprawozdawca Torsluzewiec. pl napisał zgodnie ze stanem faktycznym, że Srnec na Rajwanie nie trzymał się linii prostej (jego koń zboczył w końcówce w prawo) i niemal wpadł pod niego rozpędzający sie Arash, pod Kabardowem, który, to moja ocena, powinien szybciej i lepiej zareagować.
więcej...
 
     
Koniofan 
Dżokej
Koniofan



Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 1764
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-01, 13:48   

Zeby właściwie ocenić sytuację trzeba było zobaczyć wyścig z kamery od przodu, takie ujęcie nie pozostawia żadnych zludzeń (zawsze oglądam powtórki, czy to na wyścigach, czy przed kompem, te od przodu koniecznie - trzeba podchodzić do wyścigów poważnie ,jak się gra na pieniądze, a nie na zapałki :P ). Pragnę zaznaczyć, że absolutnie nie kieruję się emocjami (zbyt długo uczestniczę w wyścigach i wiele widziałem), jestem zimnokrwistym i wyrafinowanym graczem 8-) :evil: Tylko spokój i rzeczowa, rozsądna ocena pozwala na wygrywanie na wyścigach (no to jeden z wielu podstawowych czynników) :P :!:

Jestem strasznie wkurzony, bo ktoś zmienia test moich wypowiedzi. Napisałem "skandaliczna wypowiedź "a zmieniono na "cytat z Torsłużewiec" - pytam sie co to ma być cenzura dla ubogich - robicie ze mnie idiotę ffffffff.........

dodane przez moderatora
Nie ktoś, tylko moderator. Cytowana przez Koniofana wypowiedź z Torsluzewiec.pl nie jest skandaliczna. To nie jest cezurowanie, tylko redagowanie. Jako moderator, mogę usunąć tekst w całości i poprosić autora o zmianę, poprawić nieodpowiedni, moim zdaniem, fragment lub pod tekstem publicznie poprosić autora o zmianę. Forum Tower-Racing to niewielka społeczność, powinniśmy szanować się używając odpowiedniego słownictwa. Może być ostre, ale musi być odpowiednie.
Przy okazji, bo pewnie Koniofan nie zwrócił na to jeszcze uwagi, poprawiam w jego tekstach niestaranną interpunkcję, też literówki.
pozdrawiam
L.
 
     
Koniofan 
Dżokej
Koniofan



Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 1764
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-01, 15:17   

Jak się państwu coś nie podoba to proszę zwrócić mi uwagę - tego wymaga elementarna kultura, a nie że się zmienia tekst bez powiadomieniu i zgody człowieka. Takie rzeczy są karalne, o odrobinie przyzwoitości już nie wspominam...to jest poważne forum czy jakaś dziecinada.

dodane przez moderatora
Nie "państwu", tylko mnie w roli moderatora. Elementarna kultura, na którą powołuje sie Koniofan, wymaga odpowiedniego słownictwa i zachowania formy wypowiedzi. Koniofan robi widły z igły. Na jego miejscu podziękowałbym, że ktoś troszczy się o poziom jego tekstów, czasem zbyt histerycznych, jak na to kulturalne forum.
pozdrawiam
L.

Droga Pani
Proszę się zastanowić, o czym Pani mówi. Daleko mi do histerii. Dziękuję ...proszę nie troszczyć się o mnie, ale o siebie. Powtarzam, proszę nic nie zmieniać w tekstach forumowiczów, bez przynajmniej ich powiadomienia...to nie są z igły widły ....to są sprawy poważne.
Jeśli będą dalej jakieś zmiany bez mojej zgody, a przynajmniej powiadomienia, będę zmuszony zawiesić, z przykrością, moje uczestnictwo na tym forum.
Jak by się Pani czuła na moim miejscu?

dodane przez moderatora
Czasami wydaje mi się, żę jestem kobietą, dzięki. Nadal będę "troszczyć się" o poziom pańskich wypowiedzi, to mój obowiązek. W pańskim długim tekście jedno słowo, moim zdaniem jako moderatora - niewłaściwe, zostało zastąpione innym słowem - neutralnym. A narobił Pan z tego powodu rabanu, jakby Pana zarzynali. Ogarnij się, mężczyzno, choć tyle masz wad!
pozdrawiam
L.
 
     
kostor 
Dżokej


Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 367
Skąd: YellonkY
Wysłany: 2019-07-01, 18:08   

Popieram Koniofana we wszystkich pojawiających się tu kwestiach. Zarówno oceny gonitwy, sprawozdawcy, jak i działań moderatora. Drogie Panie, jak widać na załączonym obrazku uczynienie TXa moderatorem to wsadzanie forum na beczkę prochu i odpalenie papierosa.
 
     
Kioto 
Dżokej



Dołączyła: 15 Paź 2015
Posty: 709
Wysłany: 2019-07-01, 18:21   

Jako współwłaścicielka forum tower-racing zwracam się z uprzejmą prośbą, do naszego moderatora L. o zaprzestanie ingerowania w treści Użytkowników.
Nasze forum odróżniało od innych to, że nie było cenzury, poprawiania tekstów, a jak coś komuś się nie podobało, mógł pisać o tym publicznie.
Powierzając L. funkcję moderatora, myślałyśmy, że skupi się na dbaniu o porządek w tematach, by posty trafiały w odpowiednie miejsca, gdy ktoś się pomyli jak i tworzeniu nowych, ciekawych tematów, za co dziękujemy.
Niemniej, niedopuszczalna jest ingerencja w treść wypowiedzi innych.
Nawet jak byłyśmy obrażane na tym forum przez innych Użytkowników, nikt u nas nigdy nie dostał "bana", ani nie została poprawiona/skasowana jego wypowiedź.
Liczę, że L. weźmie sobie moją prośbę do serca. bo jeśli nie, z przykrością funkcję moderatora będę musiała mu odebrać.

dodane przez moderatora
ok. Panie Lipińskie jako właścicielki forum mają głos decydujący.
pozdrawiam
L.
 
     
Kioto 
Dżokej



Dołączyła: 15 Paź 2015
Posty: 709
Wysłany: 2019-07-02, 13:50   

Kostor, uważam, że Tx jako moderator dotychczas sprawował się bardzo dobrze. Tworzył ciekawe wątki, uczestniczył w dyskusjach i czynił nasze forum ciekawsze.
Po obietnicy złożonej publicznie by nie ingerować w teksty uczestników, myślę, że możemy o sprawie zapomnieć.

Na zakończenie tylko pragnę zwrócić uwagę Koniofanowi, że nazywanie Pana Janka Zabieglika "redaktorkiem" było nie na miejscu, gdyż od lat pisze z pasją o wyścigach, stara się by najlepiej jak umie przedstawiać przebiegi gonitw itd.
 
     
Kioto 
Dżokej



Dołączyła: 15 Paź 2015
Posty: 709
Wysłany: 2019-07-05, 16:34   

Oczami red. T.Porębskiego w "Passie"
Skandal na Służewcu - zajechanie drogi
https://www.passa.waw.pl/...anie-drogi,3696
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,048 sekundy. Zapytań do SQL: 9