Tower Racing Forum Strona Główna Tower Racing Forum


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przy porannej kawie...
Autor Wiadomość
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2161
Wysłany: 2023-05-13, 11:13   

15
Gramy sepcię
- Tak źle z wyścigami jeszcze nigdy nie było - odezwał się stryj przy porannej kawie, przerywając milczenie.
Akurat jest cudnie, wiosenne powietrze, szeroka Freta, kawa z Pożegnania z Afryką i stary stryjaszek. Wypisywałem na karteczce z programu w trafonline numery koni do dzisiejszej septymy. Za chwilę przepiszę je i kliknę w zatwierdź i potwierdź. - Wychodzi 256 zł z Marigold solo. Łukaszek przyleciał, nie ma zmiany - mówię do stryja. Program ma w swojej pamięci. - Wyślij - zgadza się. Zapowiada się po południu wspaniały dzień wyścigowy. Dziś Ruler i Wiosenna.
13.05.23_SPT 2-3-4-7/2-3-6-7/1-2/2-6/1-10/1/2-3
 
     
Gość

Wysłany: 2023-05-13, 11:25   

Trenowanie na tzw. słupy jest sytuacją patologiczną. Jest to działanie wbrew ludziom, którzy ciężko i uczciwie pracują na swoje osiągniącia...
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2161
Wysłany: 2023-05-13, 13:37   

16
Patologia i oszustwo
(w odpowiedzi) Właściwe słowo: patologia. Trenerzy w wyścigowej Polsce w roli słupów to patologia, z długą historią.Też rodzaj oszustwa. Wstyd, że w roli słupa Kabardowa i oszusta ustawia się dziś (Algoritm i konie Rymchuka) maestro Janikowski.
Dla formalności, stryj L. mający uprawnienia sędziego wysłał do prezesa Kierzka zawiadomienie o możliwości popełnienia przewinienia dyscyplinarnego. Bo udawali, że nic nie wiedzą.
Dobra okazja, w poniedziałek 15.05. PKWK jest gospodarzem pierwszej w historii międzynarodowej konferencji sędziów wyścigowych. Pan Kierzek powinien na przykład zapytać przedstawicieli BHB, British Horseracing Board, władzy wyścigowej w Wielkiej Brytanii (w części odpowiednika PKWK), jak oni radzą sobie z oszustami. Gdyby okazało się - rzecz jasna to niemożliwe - że Sir Stoute jako trener jest słupem jakiegoś gościa, nie mieliby dla tegoż Stoute'a litości. Tym bardziej, w stosunku do kogoś tak wielkiego jak były trener królowej Elżbiety II. Dla przykładu!
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2161
Wysłany: 2023-05-14, 09:12   

17
Wyścigi potrafią chwilowo ogłupiać
Dziś przy porannej kawie porównuję wczorajsze wyniki i wypłaty ze Służewca z zapowiedziami w Trafnews i typami. W pierwszych czterech gonitwach wygrywały konie, które wypadły z paska (pana Piłata) pod listą startową w Programie. Po zwycięstwie Quibou w czwartej uradowany tym faktem spiker meetingu ogłosił, że nie ma już septymy i pula przechodzi na niedzielę.
Dzwoni stryj, też widzimy się. - Znakomity dzień wyścigowy - mówi.
- Ale z septymy za 256 zł wyrzucił nas Anator już w drugiej gonitwie - przypominam
- Do sepci potrzeba cierpliwości, jak do kobiety, ogolnie do gry na wyścigach też,. Oby tylko namiętność nie górowała nad rozsądkiem.

Wiem, ale i tak zgłupiałem po Anatorze i nie trafiłem łatwej dalej kwinty, przy potencjalnych trzech solówkach (Clyde, Marigold Blossom I Stargazer). Wyścigi potrafią chwilowo ogłupiać.
Stryj nie lubi rozmawiać o swojej grze i zmienia temat. - W Derby już wszystko jasne, Moon, Clyde i Speranza.
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2161
Wysłany: 2023-05-17, 09:11   

18
Tekst napisany 17.05, poprawiony 23.05
Nie wylewać dziecka z kąpielą
W przestrzeni finansowanej przez Totalizator Sportowy (torslużewiec.pl, trafnews.pl, trafonline.pl. też komisja sędziowska) - cisza. Gdzie indziej (media społecznościowe) sensacja i mocny oddźwięk, wręcz burza.
Trener Adam Wyrzyk demonstracyjnie wycofał dwa konie (Trollstroem, Sigismundud Rex) z gonitw w niedzielę (14.05.23) na torze w Warszawie. Wcześniej, opublikował własny film pokazujący jego zdaniem niską jakość bieżni wyścigowej. Opublikował też skan swojego oficjalnego pisma o wycofaniu koni z powodu, jak napisał, zbyt "twardej" bieżni i możliwości kontuzji.

Przy porannej kawie, przeglądam, co się stało i jak zwykle proszę o opinię stryja L.
- Wyrzyk pomylił stopień elastyczności trawiastej bieżni wyścigowej z jakością tej nawierzchni - ocenia stryj, mający uprawnienia sędziego wyścigowego.
- W oświadczeniu o wycofaniu, czarno na białym, Wyrzyk napisał i podpisał się, że wycofuje te dwa konie z powodu "twardego" toru. Rzeczywiście, twarda bieżnia, jak beton, jest niebezpieczna dla koni wyścigowych cwałujących z prędkością 60 km na godzinę. Jednak ani w sobotę, ani w niedzielę (13 i 14 maja) tor nie był twardy. Sędzia Pkwk z obowiązku mierzący stany toru przy pomocy penetrometru określił stopień elastyczności bieżni na 3.1 w używanej tutaj francuskiej skali, co oznacza słownie słownie: tor lekko-elastyczny (w tygodniu bieżnia jest nawadniana, akurat też rano 14.05). Tor twardy jest w tej skali od 2.0 i mniej. A to jest zasadnicza różnica! - mówi stryj.

- Wyrzyk w niedzielę został w swoim ośrodku treningowym i nie przyjechał z tymi dwoma końmi na Służewiec, nie poznal rzeczywistego stanu bieżni. Zrezygnował ze startu pod fałszywym, nierzeczywistym pretekstem, po regulaminowym terminie, umyślnie w ostatnie chwili, demonstracyjnie, robiąc zamieszanie, chcąc koniecznie zwrócić uwagę na jego zdaniem niską jakość bieżni. Pomylił jej jakość, niezagrażającą na dziś kontuzjami, ze stopniem elastyczności. Na pogarszającą się jakość bieżni wyścigowej też inni zwracają uwagę (na przykład pod kontem Trzy Siekierki na fejsbuku w kwestii jakości najostrzej i fachowo, co rzadko idzie w parze, wypowiedziała się znana w środowisku Maria Nikonorow). Rzecz w tym, że ustalony 14.05. przez sędziego stopień elastyczności bieżni (fachowo zwany stanem toru) oznacza stan toru dobry pod względem elastyczności. Namieszał Wyrzyk tylko w głowach, bo prawie wszyscy zabierający po Wyrzyku głos na tym fejsbuku dali się otumanić i popełnili w swoich wypowiedziach i komentarzach ten sam błąd, jakby nie odróżniali jakości od sprężystości. W XXI wieku tutaj na torze na Służewcu gonitwy nigdy nie odbywały się po niebezpiecznym twardym torze (2.0) i też bardzo rzadko po torze lekkim (2.5 i mniej), choć bywało konie ścigały się tutaj i na bieżni o niskiej jakości.

- A jak komisja sędziowska odniosła się do tej wyrzykowej demonstracji? - pytam.
- W ogóle się nie odniosła, czego nie rozumiem. Przeszła obok niej jakby nic się nie stało. Nie ma śladu odniesienia się, z wyjątkiem informacji przy wynikach, że Trollstroem i Sigismundus Rex zostały dodatkowo wycofane. Niestety, to pierwszy poważny błąd nowej komisji sędziowskiej z Krzysiem Cichockim jako jej przewodniczącym. Chowanie głowy w piasek przez sędziów to najgorsza opcja.
- Wyrzyk jako trener tych dwóch koni, powinien doprowadzić je do startu. Mógł wcześniej wycofać te konie, jeśli tak uważał, wymieniając jako powód nawet niską jakość bieżni. Nie powinien natomiast wycofać tych koni w tej formie prawnej, w jakiej to uczynił, z nieprawdziwego powodu, właściwie umyślnego kłamstwa, pod swoją publiczkę, rzekomej twardości bieżni. Bieżnia pod względem sprężystości była tego dnia w porządku, lekko elastyczna. Popełnił błąd, a za błędy się płaci.
- Ja będąc sędzią w zespole stewardów złożyłbym wniosek o zawieszenie jego licencji trenerskiej na jakiś krótki czas, z możliwością odwołania się do Komisji odwoławczej przy Pkwk. - A paragraf? - dopytuję stryjaszka. - A paragraf zawsze się znajdzie! - żartuje stryj L.
I czyta: paragraf 113 punkt 1 podpunkt 7 prawideł wyścigów konnych "Kto na terenie toru wyścigowego i w czasie wyścigów konnych świadomie zakłóca przeprowadzenie gonitwy podlega karze" - od pieniężnej do zawieszenia licencji. Proste!
Gdyby na podstawie swego widzimisię wszyscy wycofali konie, nie byłoby wyścigów. Nie należy zatem wylewać dziecka z kąpielą! Demonstrować skutecznie też trzeba umieć...

dodane 22 maja
Jak się okazuje już 14 maja komisja sędziowska wszczęła z urzędu postępowanie wyjaśniające w opisanej sprawie.
Nie poinformowała jednak o tym fakcie w zwyczajowym w poprzednich latach raporcie sędziowskim.
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2161
Wysłany: 2023-05-18, 11:46   

19
Istota akcji Wyrzyka
Sobotnia (13.05.23) akcja Adama Wyrzyka z demonstracyjnym wycofaniem koni może być zapowiedzią podobnych w większej skali mających na celu zdyskredytowanie Dominika Nowackiego jako dyrektora zarządzającego z Totalizatora Spirtowego zespołem torów i organizacją wyścigów. I w rezultacie zastąpienie go przez kogoś innego.
Pierwsza nieudana próba usunięcia Nowackiego odbyła się we wrześniu 2022 i też została zapoczątkowania przez Wyrzyka jego brutalnym wywiadem w Gazecie Wyborczej, z wykorzystaniem pogarszającej się jakości toru wyścigowego i roboczego. Spiskowcy, do których należał między innymi Wyrzyk zostali wówczas rozproszeni.
Pomysł Wyrzyka, żeby nie zapisywać koni może doprowadzić do odwołania jednego czy kilku dni wyścigowych na Służewcu. Byłby to skandal nagłośniony medialnie w przestrzeni ogólnopolskiej. skutkujący ewentualnym odwołaniem dyrektora. Czy będzie wtedy lepiej?
Nowacki łaczy funkcję dyrektora wyścigów z funkcją prezesa spółki TS prowadzącej totalizatora, Traf Zakłady Wzajemne. Ponadto jest organizatorem Warsaw Jumping.
Czym się naraził, nie tylko jak słychać Wyrzykowi? Temat na inne opowiadanie.
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2161
Wysłany: 2023-05-19, 10:41   

20
Wyrzyk nie wsadził palca w ziemię
tx ze stryjem L. wywołali wzburzenie na fejsbuku w popularnej grupie fanów wyścigów (Trzy Siekierki, 488 osób). Siedzę teraz w Pożegnaniu z Afryką przy porannej kawie i wybieram dla stryja co smaczniejsze kąski (chronologicznie):

Można wiedzieć, co to jest? skąd to jest? (Skalska);
Tower racing forum (Domaniewski);
hahah a to niech zawiesza licencję Wyrzykowi. Na tej samej zasadzie to ja zawieszam licencję PiSowi na rządzenie tym krajem (Dębska);
Wiem, że (tx) ma/miał problemy z ogolnie pojętą kondycją psychczną i funkcjonuje przynajmniej w dwóch bytach (Bagiński);
tx robii laskę Nowackiemu (Bagiński);
W sumie trochę merytorycznej treści przeplata się tu ze słabym lingwistycznym bełkotem i ja już nic nie rozumiem (Nikonorow);
Wyrzyk nagrał film o stanie toru w sobotę, ale nie włożył palca w ziemię i nie sprawdził, że głębiej jest mokro (Rowiński);
"Ścieki" z plotkarsko- sensacyjnego portalu Tower-racing wylewają się na Trzy Siekierki (Kobus, status: ekspert w grupie Trzy Siekierki);
No i wszystko jasne, tx odkrył spisek i broni Nowackiego, problem stanu toru schodzi na dalszy plan (Bagiński);
No i ta jego (tx'a) słabość do decydentów mnie osobiście rozczula (Bagiński);
Czy my musimy tutaj czytać kopiuj wklej z tego zapuszczonego forum? Jak ktoś ma ochotę to sobie tam pójdzie i tam poczyta tx'a (Dębska);
Ale tx ma trafne uwagi i dobrze, że ktoś sięga po niego (Bagiński);
Nie wiem, dla mnie to już nawet nie jest śmieszne, nie chce mi się już tego czytać (Dębska);
tx to żywa osoba, wiedzącą o wyścigach więcej niż my, tylko zagubiona i samotna w swoim bycie, tylko tyle (Bagiński);
Ten Pan (tx) jest nieźle odklejony...(Kasia Grala);
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2161
Wysłany: 2023-05-19, 16:05   

Post scriptum
29 kwietnia - Wędkowanie pod bombą;
9 maja - Lex z pogardą dla prawa 9 maja;
T.Mikołaczyk poinformował PKWK (18 maja), że trenerem jego koni arabskich (Lex, Williams, Wenah) jest S.Wasiutow, w Janowi Podlaskim.
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2161
Wysłany: 2023-05-19, 16:32   

Post scriptum
10 maja - Janikowski jako słup Kabardowa;
13 maja - patologia I oszustwo
Sms L. do prezesa PKWK pana Kierzka
Panie Prezesie, to moje zawiadomienie, o tym, że Janikowski jest słupem Kabardowa, wysłane na pański adres pocztowy, nie trafiło do przewodniczącego komisji sędziowskiej, tylko do ...trenera Janikowskiego. Proszę o wyjaśnienie. Lubicz
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2161
Wysłany: 2023-05-20, 11:48   

21
Turftrax potrzebny też tutaj
Mówi Lubicz, Wiktor Lubicz, zadzwoniłem przed chwilą, ale Pan nie odebrał. Pan Dominik prosił, żebym z pytaniami, jeśli będą, zwracać się w pierwszej kolejności do Pana. Mam pytanie, dotyczące stanu toru dziś - napisał stryj do Szymona Piechowiaka.
Siedzimy ze stryjem na Freta w Warszawie przed Pożegnaniem z Afryką, przy porannej kawie. Stryj dzwonił cztery razy, ale bezskutecznie. Sobota, przed południem, po południu od 15-tej gonitwy. Stan toru, czyli zmierzony stopień elastyczności bieżni rzecz oczywista jest podstawową informacją dotyczącą wyścigów. Nie tutaj!

Stryj dzwoni pod następny numer do znanej w społeczności wyścigowej Annamarii Sobierajskiej. Na wizytówce główny specjalista do spraw komunikacji. Pani Annamaria od razu zgłasza się. Stryj mówi ciepłe słowa o jej wspaniałym ojcu. Przemiła krótka rozmowa. Annamaria wyjaśnia, że informacja o stanie toru będzie podana po południu, jak przyjdzie sędzia i ustali wartość liczbową z penetrometru. - Za późno dla graczy - tłumaczy stryj i podpowiada, że na przykład w Anglii informują o stanie bieżni każdego dnia z każdego toru wyścigowego, między dniami wyścigowymi. Pani Sobierajska mówi, że też była kilka lat w Anglii i nie słyszała o tym zwyczaju.- Prześlę Pani odpowiedni link z tymi informacjami o stanie toru - zobowiązuje się stryj.
Oto ten link. Inny świat niż tutaj w Warszawie:
https://turftrax.co.uk/going_maps.html
- Gdzie ja jeszcze mogę zadzwonić w kwestii stanu toru ? - pyta stryjaszek. - Do działu organizacji wyścigów (Totalizatora Sportowego) nie mogę Panu podać.telefonu, bo nie jestem upoważniona przez pana Piechowiaka.
Pani Sobierajska pyta jeszcze stryja, jak sobie radził do tej pory, bo przecież tak było zawsze, mówi - info o stanie toru na pół godziny przed pierwszą gonitwą. Stryj jest pierwszym według jej wiedzy podnoszącym tę kwestię!

Czy uda się zmienić ten zwyczaj, właściwie ułomność informacyjną i wprowadzić na Służewiec inny zwyczaj? Uda się albo nie uda, spróbować warto!
A pan Szymon nie odezwał się. Kim jest owa tajemnicza osoba?
dodane
sms 14:11; stan toru 4.7 mocno elastyczny - napisał Szymon Piechowiak
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2161
Wysłany: 2023-05-20, 23:54   

Post scriptum
Dzisiejsze (20 maja) czasy w gonitwach 2, 4, 6 dla koni pełnej krwi wskazują na stan toru 3.5 - elastyczny, ogłoszono 4.7 - mocno elastyczmy.
W tygodniu trochę opadów. w połączeniu z jakimś nawodnieniem.
Dotarły sygnały z tamtej strony, że te 4.7 sędzia Pkwk policzył w jakiś nowy sposób (???), według zalecenia (???) prezesa Pkwk.
Mieliśmy zatem ze stryjem "czuja" szukając wcześniej informacji o dzisiejszym stanie toru.

dodane 22.05.
W niedzielę stan toru według czasów 3.2, dobry, według nowego pomiaru 4.2= mocno elastyczny. We Francji 4.2=collant, penetrometr używany tutaj jest z Francji i skala też (do tej pory).
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2161
Wysłany: 2023-05-21, 11:33   

22
Inny wymiar
"Slu, przed chwilą, spiker Ch. podał, omawiając listę startową, nieprawdziwą informacje, że trenerem og. Williams g5 jest nieznany pan Mikołajczyk, faktycznie jego trenerem jest od 18 maja 2023 znany S.Wasiutow".
Warszawa, Służewiec, tor wyścigowy. sobota, 20 maja, ósmy dzień wyścigowy; była godzina 16:57, kiedy stryj L. wysłał wiadomość o zacytowanej treści do Szymona Piechowiaka. Właśnie usłyszał standardową zapowiedź najbliższej gonitwy. Minęło kilka minut i tenże spiker sprostował informacje o trenerze Williamsa, zgodnie z treścią wiadomości do pana Szymona.
- Poczułem się jakbym znalazł się w innej, nierealnej rzeczywistości, jakbym gdzieś odpłynąl, jakiś omam - opisuje stryj teraz przy porannej kawie swój stan z wczoraj, gdy usłyszał znajomy głos Tomasza Chmurzyńskiego, ze sprostowaniem. - Szybkość reakcji pana Szymona na mój sygnał do niego wprowadziła mnie na chwilę w inny wymiar.
- Ten gość jest kimś niezwykłym - powiedziałem do stryja.
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2161
Wysłany: 2023-05-22, 14:46   

Post scriptum
(przy porannej kawie z 17 maja)
Trener A. Wyrzyk 2000 zł kary pieniężnej za niedoprowadzenie dwóch koni do startu 14 maja 23.
Orzeczenie Kt nr 33 o karze bardzo dobrze uzasadnione, bo konkretnie, faktami.
A przytoczone fakty stawiają Wyrzyka w najgorszym świetle.
https://www.pkwk.pl/langu...czenia-kt-2023/
Bardzo dobra w tej sprawie Wyrzyka praca Kt.
Fakty, fakty, fakty!!!
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2161
Wysłany: 2023-05-23, 08:57   

23
Lista zadań dla organów wyścigów konnych
- A może by przy okazji tej historii ze stanem bieżni zestawić listę głównych problemów naszych wyścigów? - zwróciłem się do stryja dziś przy porannej kawie.
I od razu słyszę (i widzę w smartfonie) entuzjazm do tej idei.
- Lista tego typu, z zadaniami, powinna być prowadzona i publikowana na bieżąco - mówi stryj. - Z zadaniami? Dla kogo? - Z konkretnymi zadaniami dla organów wyścigów konnych, na krótką i długą metę. Lista spraw do załatwienia, jakie i przez kogo.
Długa chwila milczenia...
- Dobrze jest czekać w milczeniu ratunku od Pana - z sarkazem zacytował stryj fragment tekstu biblijnego (Lm 3, 26).
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2161
Wysłany: 2023-05-24, 08:35   

23b
Post scriptum
Wczoraj przy porannej kawie uznaliśmy ze stryjem L. brak rewaloryzacji puli nagród w corocznym planie gonitw za najważniejszy problem naszych wyścigów konnych.
Pula nagród została zapisana w umowie Pkwk_TS z 2008 r. i nie jest podwyższana od 2013 r. zgodnie z zapisami tej umowy o wskaźnik inflacji.
Kilka miesięcy temu (nie wiadomo kiedy dokładnie) prezesi PKWK i TS podpisali aneks do tej umowy. Jego treść do tej pory nie została ujawniona.
Za najważniejsze zadanie uznaliśmy ujawnienie i publikację tego aneksu.
Zadanie to kierujemy do Stowarzyszenia Turf Club Służewiec, a personalnie do jego prezesa Jerzego Engela.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,044 sekundy. Zapytań do SQL: 8