Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Derby 2014 GHINGHERI
(7) GHINGHERI

(IRE)  

 og.  gn.   

 

pochodzenie:

Ivan Denisovich - Gulfstream Park / Barathea

 stajnia:

 

 St. Burabai II

hodowca:

M. Parri

 właściciel:

  B. Abdrakhmanov i M. Janikowski

trener:

mgr Maciej Janikowski

 jeździec:

 . W. Szymczuk


Gniady ogier dopiero w lutym przybył na Służewiec do trenera Janikowskiego. Ma za sobą udaną karierę dwuletnią we Włoszech. Przed Derby pobiegł u nas tylko raz, pozostawiając po sobie dość pozytywne wrażenie.
Ghingheri biegał w ubiegłym sezonie aż osiem razy. W Polsce z tak licznych startów swoich podopiecznych w wieku dwóch lat słynie tylko rodzina Rogowskich. Mimo dużej ilości biegów, były one bardzo udane. Ogier dwukrotnie wygrał, raz był drugi, cztery razy trzeci i raz czwarty. Zakończył sezon triumfem w gonitwie handicapowej na 1700 metrów, po czym trzy miesiące później zawitał na Służewiec.
W sezonie 2014 długo musiał czekać na pierwszy i jedyny start. Debiut na warszawskim torze przedłużał się z powodu niedostarczenia przez Włochów kompletów dokumentów ogiera do Polski.
Trzy tygodnie temu pobiegł wreszcie w tzw. kuchennych schodach do Derby - Nagrodzie Aschabada (kat. B) i ukończył go na trzecim miejscu, tracąc w sumie pięć długości do zwycięskiego Temperamenta. Mimo, że koni w gonitwie było tylko pięć i zajęcie takiego miejsca nie jawi się jako szczególne dokonanie, w kontekście faktu, iż był to debiut Ghingheriego na Służewcu, należy interpretować je raczej pozytywnie.
Dobre wrażenie z tego wyścigu odniósł też trener, który pozostawił ogiera w ostatecznym zapisie do biegu o Błękitną Wstęgę. Nie zmienia to jednak faktu, że Ghingheri startuje w niedzielę raczej z pozycji outsidera.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego