Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Derby 2014 KORA
(6) KORA  

kl.  c. gn.   

 

pochodzenie:

Jape - Kornelia / Who Knows

stajnia:

St. Golejewko II

hodowca:

SK Golejewko

właściciel:

SK Golejewko i Korab - A. Walicki

trener:

mgr Andrzej Walicki

jeździec:

. P. Krowicki


Klacz będzie raczej mniej liczona w biegu o Błękitną Wstęgę. Mimo, że na początku jej kariery trener bardzo ją chwalił, twierdząc, iż rusza się nawet lepiej niż Kardinale w jej wieku, nie udowodniła tego specjalnie w swych dotychczasowych startach. Jest to jednak klacz ze znakomitym pochodzeniem, w którym pełno staminy. Wydaje się, że klaczy brakuje szybkości, przez co może jej być trudno w rywalizacji na tak wysokim poziomie. Nie należy zapominać jednak, że konie trenera Walickiego bardzo lubią pokazywać się z dobrej strony w ważnych wyścigach.
Kora dość wcześnie rozpoczęła karierę jako dwulatka, bowiem już pod koniec lipca. Odniosła wtedy swoje jedyne zwycięstwo, bijąc czterech innych debiutantów z, jak się później okazało, trochę niższej wyścigowej półki. Następnie wystąpiła w Nagrodzie Cardei (kat. B), gdzie zajęła czwarte miejsce m.in. za Dolomiti.
Sezon 2014 rozpoczęła startem w Nagrodzie Irandy (I grupa). Miał być to dla niej sprawdzian pod kątem Derby i mimo, że zajęła w nim dopiero trzecie miejsce za m.in. Szumawą, trener nie wycofał klaczy z biegu o Błękitną Wstęgę. Teoretycznie rzecz biorąc, nie wypadła w tym wyścigu najgorzej, ładnie bowiem finiszowała i straciła tylko niecałe dwie długości do zwycięskiej Testarossy, która zaliczała się do czołówki rocznika, choć kontuzja przekreśliła jej start w Derby.
Następnym biegiem Kory była Nagroda Soliny (kat. B). Poprowadziła w nim spokojnym tempem, na metę przybiegając jako czwarta. Niewiele straciła do zwycięskiej Brioniyi oraz trzeciej na mecie Zielonej Herbatki - tylko niecałe trzy długości.

Analizując dotychczasową karierę Kory, trudno odgadnąć, czy klacz nie biegała tak, jak się po niej spodziewano, dlatego, że nie ma dużego talentu, czy może dlatego, iż nerwowy charakter jej to utrudnia? Niedzielny bieg pomoże odpowiedzieć na to pytanie.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego