Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Derby 2014 PREDATOR
(2) PREDATOR  

 og.  c.gn.  

 

pochodzenie:

Ecosse - Palixodia / Linamix

 stajnia:

  St. Pegaz II

hodowca:

A. Zieliński

 właściciel:

  A. Zieliński, J. Mierzwa Zielińska, Ryszard Zieliński, J. P. Zienkiewicz i J. Nesteruk

trener:

mgr Maciej Janikowski

 jeździec:

 . V. Janaček


Ogier jest faworytem tegorocznego biegu o Błękitną Wstęgę. Co ciekawe, nie wygrał żadnej z istotnych przedderbowych prób, ale zaprezentował się na tyle dobrze, że znawcy i typerzy uznali, iż ma on największe szanse w niedzielnym biegu.
Karierę wyścigową rozpoczął na początku sierpnia. Jako dwulatek biegał pięciokrotnie, wygrywając z debiutu, a potem w ostatnim starcie w sezonie 2013. Choć styl jego zwycięstw nie był piorunujący, już od początku trener Maciej Janikowski uważał go za dobrego konia, który ma szanse pójść w ślady swojego brata, Pillara. Przypomnijmy, że Pillar był najlepszym dwulatkiem w swoim roczniku, a potem wygrał Nagrodę Iwna w rekordowym czasie i dwukrotnie meldował się jako trzeci na celowniku w Derby i St. Leger. Doznał jednak kontuzji i jeszcze nie wrócił do ścigania się.
Predator na wiosnę miał problemy z krętarzem kości udowej, jednak to nie przeszkodziło mu w zajęciu drugiego miejsca w Rulera, gdzie sukcesywnie zbliżał się do wygrywającego Modraszka. Burzliwy przebieg miał dla niego bieg o Nagrodę Iwna, w czasie którego potknął się i omal nie przewrócił. Ten incydent być może zaważył na tym, że ponownie przegrał, tym razem do Greek Sphere, oddając jednak wspaniały finisz i tracąc do klaczy zaledwie szyję.
Predator jest synem Ecossa, który okazał się objawieniem wśród polskich reproduktorów, dając już w pierwszym przychówku derbistę i wicederbistę, a następnie wiele świetnych koni, w tym Konia Roku 2013 - Patronusa, triumfatora Derby i Wielkiej Warszawskiej.
Na korzyść Predatora przemawia również dosiad znakomitego czeskiego dżokeja.
Czy passa drugich miejsc ogiera przełamie się w Derby? Wielu zwolenników tego dzielnego konia właśnie na to liczy.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego