Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Derby 2014 TEMPERAMENT
(9) TEMPERAMENT  

 og.  c. gn.   

 

pochodzenie:

Fast and Furious - Tozzia / Jape

stajnia:

St. Animal Trade - Horse Racing

hodowca:

GR J. Zalewska

właściciel:

BHT Animal Trade Sp. z o.o.

trener:

Marek Nowakowski

jeździec:

. P. Piątkowski


Gniadosz, mimo iż nie biegał w znaczących gonitwach, jest dość mocno liczony w tegorocznym Derby. Prowadzony do niego bocznymi ścieżkami, unikał starć z czołówką rocznika. Biorąc jednak pod uwagę doświadczenie trenera Marka Nowakowskiego i dosiad starego wyjadacza dżokeja Piotra Piątkowskiego, wielu uznało, iż zabieg ten był celowy i nie służył ukazaniu prawdziwych możliwości ogiera.
Temperament biegał czterokrotnie jako dwulatek, wygrywając w ostatnim swoim starcie w sezonie 2013. Wszystkie wyścigi, w których brał udział, były biegami grupowymi. W debiucie pokonany został między innymi przez Sopran Tamo - późniejszego zimowego faworyta na Derby, a następnie uległ m.in. Modraszkowi, również zgłoszonemu do biegu o Błękitną Wstęgę.
W tym sezonie biegał trzykrotnie. Najpierw w gonitwie II grupy zajął trzecie miejsce m.in. za Sadakiem. Następnie zwyciężył w wyścigu tej samej kategorii. Dobra passa nie opuściła go - niecały miesiąc później "wspiął się" po tzw. kuchennych schodach do Derby, triumfując w Nagrodzie Aschabada, rozgrywanej w bardzo szybkim tempie, chociaż z wolną końcówką. Nie był to jednak wyścig powalający na kolana swoją jakością - startowało w nim tylko pięć koni, a zgłoszony ostatecznie do Derby był tylko sam Temperament.
Ojciec Temperamenta, Fast and Furious, niedawno zadebiutował w roli ogiera czołowego. Niestety, na dzień dzisiejszy tylko omawiany syn zaprezentował się dobrze z jego dotychczasowego przychówku. Pochodzenie gniadosza sugeruje jednak, że Temperament idealnie pasuje do biegów długodystansowych, sam Fast and Furious posiadał bowiem bardzo dużo staminy. Prawdopodobnie ze względu na ojca Temperament to późny koń, który potrzebuje więcej czasu by dojrzeć i pokazać pełnię swoich możliwości.
Czy Derby to dla niego za wcześnie? Fani ogiera niewątpliwie wierzą, że zaprezentuje się dobrze już w nadchodzącą niedzielę.Powrót do treści | Wróć do menu głównego