Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Derby 2014 ZIELONA HERBATKA
(10) ZIELONA HERBATKA

(GB)  

 kl.  gn.   

 

pochodzenie:

Azamour - Silk Road / Dansili

stajnia:

St. Herbaciarnia

hodowca:

Juddmonte Farms Ltd

właściciel:

Bohema - M. Bochiński i A. Wyrzyk

trener:

Adam Wyrzyk

jeździec:

. S. Mazur


Klacz współwłasności swojego trenera biegała sporo i na dobrym, równym poziomie. Od początku szkoleniowiec sugerował, że to przyszłościowa kobyłka, która potrzebuje więcej czasu, by zademonstrować pełnię swoich możliwości. Nie ukrywał, że jej docelowym biegiem ma być Oaks, rozgrywany w tym roku we Wrocławiu, jednak nie wykluczał także jej udziału w Derby.
Bardzo wcześnie zaczęła karierę wyścigową, bo już w czerwcu. W biegu dla debiutantów uległa koleżance stajennej, a następnie odniosła pewne zwycięstwo w biegu II grupy. Triumfem w Nagrodzie Jaguara (I grupa) rozpoczęła starcia z bardziej wymagającymi przeciwnikami. W Nagrodzie Efforty (kat. A) była drugą faworytką, jednak nieznacznie uległa Greek Sphere i Dolomiti, tracąc w sumie do zwyciężczyni około długość.
Tegoroczny sezon rozpoczęła w Nagrodzie Dżamajki (I grupa). Po pięknej walce zajęła trzecie miejsce, m.in. za zwycięską Dolomiti, jednak odległości na celowniku były milimetrowe. Następnie ponownie spotkała się z Greek Sphere w Nagrodzie Wiosennej (kat. A), tym razem ulegając jej znacznie bardziej zdecydowanie, ale pokonując za to pewnie m.in. Light Ash. Trzy tygodnie później wystartowała w Nagrodzie Soliny (kat. B), gdzie ponownie nie odniosła triumfu, dając się pokonać m.in. niezwyciężonej na Służewcu Brioniyi. Straciła jednak do niej tylko niecałe dwie długości. Korę wyprzedziła o długość, a Light Ash znów ograła bardzo zdecydowanie.
Zielona Herbatka jest córką dzielnego Azamoura, którego domeną były wyścigi na dystansach między 1600 a 2000 metrów. Potrafił jednak wygrać King George Stakes w Wielkiej Brytanii na 2400 metrów. Nie dziwi więc fakt, że trener klaczy wierzy, iż ta zademonstruje pełnię możliwości w zdecydowanie dłuższych biegach. Niewątpliwie w Derby będzie miała sporą rzeszę zwolenników. Jej szanse można oceniać jeszcze wyżej z uwagi na dosiad utalentowanego, młodego dżokeja Szczepana Mazura, który wybrał ją spośród dwóch koni trenera Wyrzyka, pozostających w ostatecznym zapisie do biegu o Błękitną Wstęgę.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego