Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Derby 2016 - Caccini


DERBY BEZ NIESPODZIANKI


Imiennik słynnego włoskiego kompozytora, Giulio Cacciniego, twórcy takich utworów jak Ave Maria i Euridice, gniady ogier francuskiej hodowli Caccini spełnił oczekiwania swoich właścicieli, trenera i publiczności.
Caccini został wyhodowany we Francji i zakupiony na aukcji roczniaków w Deauville. Początkowo był własności Pana Falby, ale ostatecznie odkupili go Andrzej i Ryszard Zielińscy oraz trener Adam Wyrzyk.
Do wyścigu o Nagrodę Iwna prowadzony był tzw. "boczną ścieżką" i nie brał udziału w najważniejszych sprawdzianach dla dwulatków oraz w milerskich wyścigach dla trzylatków na początku sezonu. Wygrał wyścig I gr. o Nagrodę Irandy, a później łatwo Nagrodę Iwna. Do Derby przystępował w roli pewnego faworyta, za jego zwycięstwo totalizator płacił 6.80 zł za 5.
Równym tempem poprowadziła leaderka Cacciniego, klacz Best Line. Kilka długości za nią, w czubie peletonu trzymały się og. Lebowski, og. Tebinio i klacz Invisible Red. Caccini był prowadzony przez dżokeja Thomasa Lukaska na końcu stawki. Na ostatnią prostą konie wbiegły szeroko, Caccini po zewnętrznej, najszerszym kołem. Na około 400 m przed metą ogier zdecydowanie wyprzedził stawkę i wysunął się na prowadzenie. Dzielnie drugiego miejsca broniła Best Line, ale wyprzedziły ją dwa ogiery - Lebowski i Design. Caccini wygrał łatwo o 3 długości przed Lebowskim, a Designa od drugiego na mecie dzieliło 3/4, zaś klacz Best Line straciła tego ostatniego długośc szyi. Piąte miejsce zdobyła klacz Invisible Red, a szóste og. Thorn. Odległości między drugim, a szóstym koniem były minimalne - 3/4 - szyja - szyja - 1/2 - szyja. Czas gonitwy na torze 3,3 można uznać za średni, a ćwiartki za umiarkowane - 2'34,2"(27,4-32,5-32,9-31,9-29,5).
Dla dżokeja Lukaska było to trzecie wygrane Derby na Służewcu po wygranej w 2011 r. na Intensie i w 2014 na klaczy Greek Sphere.
Dla trenera Adama Wyrzyka była to druga wygrana w Derby (2012 Natalie of Budysin), dla Panów Zielińskich - pierwsza.
Wszystkim współtwórcom cukcesu Cacciniego serdecznie gratulujemy.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego