Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

inauguracja 2016
Informacja prasowa
Warszawa, 13.04.2016 r.


W niedziel
ę inauguracja sezonu wyścigowego na Służewcu

Już w najbliższą niedzielę 17 kwietnia o 14.00 usłyszymy słynne „Ruuuszyłyy”. W dniu inauguracji 72.odbędzie się 8 gonitw. Na publiczność czekać będzie wiele dodatkowych atrakcji, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Po zimowej przerwie na miłośników sportu królów czeka pierwszy z 54 pełnych sportowych emocji dni wyścigowych, które rozegrane zostaną w tym roku na służewieckim torze. Nim konie wystartują do pierwszego biegu nad torem poniesie się niezapomniany głos Jaremy Stępowskiego w przeboju "Bomba w górę". Potem cała uwaga widzów skupi się na koniach i dosiadających ich jeźdźcach. Tor Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu to jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów na świecie. Od kilkudziesięciu lat gromadzi w trakcie sezonu zarówno rzesze pokoleń warszawiaków, jak iów zizagranicy. Wycieczka na służewiecki tor to znakomita okazja do spędzenia wolnego czasu z dala od wielkomiejskiego zgiełku.
Co nas czeka 17 kwietnia na Torze Służewiec? W sześciu gonitwach rywalizować będą szlachetne ikonie pełnej krwi angielskiej, aóch słynące z urody iści konie czystej krwi arabskiej. Sezon rozpocznie się już tradycyjnie od gonitwy Dandolo – Handicap Otwarcia, w której o zwycięstwo walczyć zapewne będą Newerly, Szamet i Bowie. Główny wyścig pierwszego dnia, Memoriał Tomasza Dula, poświęcony jest pamięci najlepszego, obok Jerzego Jednaszewskiego i Mieczysława Mełnickiego dżokeja wSłużewca, nazywanego "Królem toru", który zginął tragicznie w wypadku samochodowym 10 lat temu. W tej gonitwie zmierzy się siedem 3-letnich folblutów. Zdaniem ekspertów faworytem jest Carneau dosiadany przez Tomasa Lukaska – Najlepszego Dżokeja 2015 roku. Natomiast w gonitwie o Nagrodę Skowronka dla koni czystej krwi arabskiej ciężko wskazać jednoznacznie faworyta.
Z myślą o najmłodszych przygotowana została specjalna strefa, w której dzieci będą miały możliwość poskakać na mini-bungee czy pojeździć na kucykach, a po szaleństwach na placu zabaw będą mogły zjeść darmową watę cukrową. W przerwie między pasjonującymi gonitwami na zgłodniałych widzów czekać będą popularne food trucki z szeroką ofertą gastronomiczną.
Bilety wstępu od 5 zł. Dzieci do 13 lat wchodzą za darmo.
Więcej informacji na www.torsluzewiec.pl


Sylwester Puczen
Rzecznik prasowy Toru Służewiec


Powrót do treści | Wróć do menu głównego