Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Kentucky Derby 2012


138. zwycięzca Kentucky Derby
I'LL HAVE ANOTHER


VIDEO >>>
I'll Have Another wygrał w swoim debiucie w Hollywood gonitwę niższej rangi MSW, przegrał tylko raz w dotychczasowej karierze jako dwulatek w Best Pal Stakes (G2), zajmując drugie miejsce.
W wieku trzech lat wygrał Santa Anita Derby (G1) i Robert B. Lewis Stakes (G2) rownież na torze w Santa Anita.
Po raz siódmy, od kiedy rozgrywany jest wyścig Santa Anita Derby (1935 r.), koń który wygrał derby w Kalifornii, wygrał i Kentucky Derby.
I'll Have Another (Flower Alley-Arch's Gal Edith/Arch), wyhodowany został przez Harveya Clarke'a, kupiony jako roczniak za 11000 $ przez J. Paula Reddama. Trenerem ogiera został Doug F.O'Neill, a pojechał na nim bardzo dobrze młody latynos, Mario Gutierrez. Miał mało korzystny, 19-ty numer startowy.
Po wyścigu, wzruszony do łez dżokej powiedział, że od kiedy jeździ na tym koniu wie, że jest on wyjątkowy, ma serce do walki i że kiedy go tylko poprosi o wysiłek, to on da z siebie wszystko. I dał. Zaatakował 100 m przed metą faworyta, Bodemeistera i wygrał w bardzo dobrym czasie 2:01.83 (piąty czas w historii KYD).
Bodemeister, jeden z głównych faworytów KYD poprowadził wyścig od startu i narzucił bardzo dobre tempo, wykazał się wytrzymałością i szybkością oraz sercem do walki, ale 5 maja A'll Have Another był po prostu lepszy.


(baja)
Powrót do treści | Wróć do menu głównego