Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

malowane buzki[wydarzenia]

Christina Lipińska


Nagrody, konie, malowane buźki

W.W. 2013. Wygrała polska hodowla

100. Wielka Warszawska
- zapowiedzi

Marek Rostocki
Służewiec i Partynice z Porębskim w tle

Marek Rostocki
PAPIEROWY MOTYL

Marek Rostocki
SIÓDMY

Co się stało z Kundalini?
(Kishore Mirpuri)

Gdy widzę tor...
(Andrzej Walicki)

OAKS 2013 - Kundalini

Gonitwa uczniowska

ChristinaLipińska
Czy wygra najlepszy?
(St. Leger 2013)

Christina Lipińska
St. Leger - Uczestnicy

Asia Lipińska
Dzieci Szczęścia
Rzecz o Patronusie


TRAF -Zamach na porządki

Nagroda Iwna 2013
- Pillar

Traf o trójkach

Bye-bye,sulki

Ch. Lipińska
Belmont Stakes 2013

Belmont Stakes 2013
- uczestnicy


Rulera 2013

Nagroda Golejewka 2013

Program 2013 Wiosenna

Program 2013 Rulera

Nagr Jaroszowki 2013 - uczestnicy

A. i Ch. Lipinskie
Kentucky Derby 2013

Nagroda Strzegomia 2013

Christina Lipińska
Dobry początek

Christina Lipińska
Nagrody, konie, malowane buźki

Christina Lipińska
Dali i zabrali

Asia Lipińska
Koks w stajni szejka

Asia Lipińska
Dubai World Cup

Christina Lipińska
Plan, którego nie ma

Koniec sezonu 2012

TS - Rekordowe
zakończenie sezou


Kazimierz Molenda
Ręka w nocniku

Christina Lipińska
Programy i leniwe

Marek Rostocki
Sulki nas straszą

Wielka Warszawska 2012

Nagroda Ministra -Pillar

Kazimierz Molenda
Kali z Rosłońców

Historia St. Leger

Christina Lipińska
Koń najlepszy - St. Leger 2012

Christina Lipińska
Derby - Uczestnicy 2012

Marek Rostocki
Wszystkie konie są nasze!

Asia Lipińska
Rosłońce podążają śladami Niespodzianki

Kazimierz Molenda
Służewiecka ścieżka zdrowia

Asia Lipińska
Dlaczego konie łamią nogi?

Robert Zieliński
Podrzynanie gałęzi

Marek Rostocki
Podlewanie toru kubełkiem

RACING POST
YEARLING BONUS
2011

Asia Lipińska
Tower daje power

Asia Lipińska
Nagroda Iwna

Christina Lipińska
Nagroda Soliny

Marek Rostocki
Nagroda Widzowa

Kazimierz Molenda
Skandal na torze

Nagroda Wiosenna 2012

Nagroda Rulera 2012

Nagroda Golejewka

Asia Lipińska
Wyścigi Konne w Krakowie

Kentucky Derby 2012
- I'll Have Another


Kazimierz Molenda
Nie lejcie Porębskiego!

Marek Rostocki
Nagroda Strzegomia

Christina Lipińska
Nagroda Dzamajki

Spotkała nas niespodzianka
21-22.04

Marek Rostocki
Polski koń czy polska konina?

Urodziny Towera

Christina Lipińska
Bomba poszła w górę!

Brama
na Puławskiej 266
szeroko otwarta


Marek Rostocki
Kłusaki, zabójcy kwinty

Marek Rostocki
KŁUSAKI w pigułce

Asia Lipińska
Santa Anita Derby 2012

Marek Roztocki
Szpital dla koni - dawniej

Andrzej Kwaśny
Z sokmanem w Kozienicach

Asia Lipińska
Ruch społeczy ZENYATTA

Dominika Tukowska
Nasi w British Racing School

Inicjtywy Totalizatora i PKWK

Już w sobotę, 27 kwietnia o godz. 15.00 po raz pierwszy w tym sezonie służewiecka bomba pójdzie w górę. Sezon 2013 rozpocznie się na Służewcu z tygodniowym opóźnieniem z powodu zasiedzenia się zimy, a więc braku możliwości przygotowania koni do pierwszych zmagań na torze. To już 69. sezon na służewieckim torze. W tym roku zaplanowano 56 dni wyścigowych, o dwa mniej, niż w poprzednim sezonie.
Dla koni pełnej krwi angielskiej zaplanowano 254 gonitwy, dla koni czystej krwi arabskiej - 184, 9 gonitw płotowych i 16 dla kłusakow francuskich.
Sezon kończy się 24 listopada. Mitingi wyścigowe będą odbywać się w każdą sobotę i niedzielę, oprócz corocznej tradycyjnej przerwy po dniu Gali Derby (od 7 do 27 lipca) i weekendu 7 i 8 września, na który zaplanowano ważne międzynarodowe gonitwy przeszkodowe i płotowe we Wrocławiu na Partynicach. Organizator jednak zapewnia, że dla bywalców, którzy nie odwiedzą Wrocławia czynne będą kasy na Służewcu z możliwością obstawiania zakładów i umożliwi oglądanie gonitw (przekaz na żywo).
Do sezonu 2013 zgłoszono 1239 wyścigowców: 800 folblutów, 396 koni czystej krwi arabskiej, dwa półkrewki oraz 43 kłusaków francuskich.
Największą i rekordową zarazem liczbę koni zgłosił trener Kazimierz Rogowski - 107. Na drugim miejscu pod względem liczebności są dwie stajnie: stajnia Józefa Siwonii i Krzysztofa Ziemiańskiego (po 79 koni).
Zagraniczni właściciele zapisali do sezonu w sumie 55 koni pełnej krwi angielskiej: 33 folbluty Vladimira Kazakova i 22 pechowego nabywcy Intensa, Konstantina Zgary. Zgara 20 koni przekazał do treningu Andrzejowi Walickiemu, a dwa Adamowi Wyrzykowi.
Organizator wyścigów na Służewcu znacząco (40% w stosunku do ub. sezonu) podwyższył pulę nagród i w tym roku wynosi ona 8 950 000 zł.
Ważnym wydarzeniem na Służewcui,z największą sumą nagród, będzie tegoroczna Wielka Warszawska, która zostanie rozegrana po raz setny, z pulą nagród 262 500 zł., w tym za zajęcie pierwszego miejsca 150 000 zł. (w ub. sezonie 90 000). Planowane jest rozegranie WW w stylu retro.
Wyższa pula nagród przewidziana jest też dla najważniejszej gonitwy trzylatkow, Derby. Wynosi ona 175 000 zł. (poprzednio 148 750).
Na trzecim miejscu w odniesieniu do wysokości nagród, plasują się gonitwy: St. Leger, Prezesa TS oraz Liry (Oaks) - po 87 500 zł w puli (w poprzenim sezonie odpowiednio: 66 500, 66 500 i 49 000 zł.). Kluczowa gonitwa dla dwulatków o Nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi ma obecnie sumę nagród 65 950 zł (zamiast 43 750).
Poza tym wracają na Służewiec nagrody próbne dla dwulatków, zostały one zamknięte dla koni zagranicznej hodowli, a ich pule będa stosunkowo wysokie, bo po 43 125 (23 500 za pierwsze miejsce).
W gonitwach najwyższej kategorii dla koni czystej krwi arabskiej nastąpiły niewielkie zmiany. W większości z nich pule wzrosły o kilka procent (np. Europy z 98,4 do 105 tys., Ofira z 32,8 do 38,5), ale np. na Derby przeznaczono mniej - 78 750 (poprzednio 86100 zł). Pula w Porównawczej wzrosła z 45 100 do 49 000, a Janowa i Michałowa z 41 000 do 45 500. Znacznie powiększyły się (mniej więcej dwukrotnie) nagrody w biegiach kategorii B i I grupy oraz II grupy. Mniej zyskały gonitwy niższych kategorii, III i IV grupy (ok. 20 %).
W tym sezonie na Służewcu odbędzie się mniej gonitw płotowych. Będzie ich 9 (w ub. sezonie 16), gdyż część z nich (7) zaplanowano do rozegrania we Wrocławiu na Partynickim torze, który wyrasta na stolicę przeszkodowo-płotową. We Wrocławiu zaplanowano 14 dni wyścigowych, 98 gonitw, z czego 22 płotowe i przeszkodowe.
Najważniejsza gonitwa płotowa na Służewcu, Wielka Służewiecka, również odnotowała znaczący wzrost puli nagród, bo 35 000 (w ub. sezonie 21 000).
Program gonitw na Slużewcu uzupełniają biegi kłusaków francuskich, ktore zaplanowano na sezon 2013 w liczbie 16. Tam również pule nagród podniosły się - w dziesięciu gonitwach wyniosą 7350 zł zamiast ubiegłorocznych 6 150 zł, natomiast na sześć bardziej prestiżowych wyścigów przeznaczono po 17 500 zł (zamiast 12 300).
Na inaugurację sezonu organizator zaplanował jak zwykle wiele atrakcji, nie tylko dla pasjonatów wyścigów, ale i dla ich rodzin.*/
Totalizator Sportowy, który jest organizatorem wyścigów będzie wydawał oficjalny program gonitw, którego druk zawiesił po Wielkiej Warszawskiej z powodu wyczerpania środkow na ten cel. Obok tego programu od poniedziałku 22 kwietnia do nabycia jest "zielony" program zmdom, do którego przyzwyczajeni są stali bywalcy i który z powodzeniem przetwał zeszłoroczną nieczystą walkę rynkową.
Do pierwszej dwudniowki zapisano łącznie 107 koni. Najliczniej obsadzony bieg, Nagroda Dandolo-Handikap Otwarcia, odbędzie się w sobotę jako pierwszy. Zapisano do niego 10 koni. W sobotę i niedzielę zobaczymy też 9 gonitw dla folblutów, 3 gonitwy dla koni czystej krwi arabskiej, w tym Nagrodę Skowronka i cztery biegi dość skąpo obsadzone (po 5-6 koni) kłusaków francuskich.
W niedzielę gonitwą piątą będzie Nagroda Strzegomia (kat.B), która rozpoczyna cykl gonitw przygodowawczych do Derby. Z obserwacji minionych lat wynika, że to zazwyczaj nielicznie obsadzona gonitwa (ok. 5-6 koni), co spowodowane jest usytuowaniem jej na początku kalendarza. W zeszłym roku do Nagrody Strzegomia zapisano 7 koni, każdy z wstępnym zapisem do Derby. W tym roku w gonitwie tej zobaczymy 4 ogiery i 1. klacz. One również mają zapis do Derby.
W imiennej gonitwie dla klaczy I gr., Nagrodzie Dżamajki, zapisanych jest 7 klaczy, z czego tylko dwie są w pierwszym zapisie derbowym. Są to Isuzu i Nomena.
Sezon 2013 na Służewcu zapowiada się bardzo ciekawie. Miejmy nadzieję, że zima już nie wróci.
Do zobaczenia w sobotę!
---------------------------------------
*/ z "Passy":
Ten szczególny, pierwszy dzień wyścigowy, dedykowany jest całym rodzinom. Oprócz wyścigów organizatorzy zaplanowali rozmaite atrakcje, szczególnie dla dzieci: kącik malowania buzi, kącik rysowania, zabawy w duże szachy i przejażdżki kucykami. Te ostatnie, dosiadane przez młodzież z Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego, będzie można zobaczyć również w pokazowej gonitwie. Dorośli w przerwie między gonitwami mogą wziąć udział w prezentacji twórczości Józefa Wilkonia (rzeźbiarz, malarz, ilustrator), promocji książki wyścigowej „Besson i Demona”, wystawie zabytkowych samochodów, wystawie fotografii „Końskie profesje” oraz odwiedzić stoiska z kapeluszami, artykułami hippicznymi, zabawkami, lodami, kawą i watą cukrową. Do aktywnego wypoczynku, przebywania na świeżym powietrzu i regularnego pomiaru ciśnienia zachęcać będą organizatorzy kampanii społecznej „Ciśnienie na życie”. Inaugurację uświetnią występy cheerleaderek z warszawskiego AWF. Większość atrakcji dostępna będzie zarówno w sobotę (27) jak i niedzielę (28 kwietnia).


Powrót do treści | Wróć do menu głównego