Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Nagroda Iwna 2013 - PillarNAGRODA IWNA

PILLAR USTANOWIŁ NOWY REKORD TORU!

PILLAR og. c. gn., 3 l.,
po Ecosse od Palixodia
po Linamix ,
hod. A. Zieliński'
wł. A. Zieliński, J. Mierzwa
Zielińska, D. Mierzwa,
M. Janikowski
i Ryszard Zieliński
Stajnia Pegaz II,
trener mgr Maciej Janikowski,
dżokej Marek Brezina.


Zimowy faworyt na Derby, czołowy dwulatek sezonu 2012, potwierdził swoją klasę wygrywając najważniejszy przedderbowy sprawdzian dla trzylatków, Nagrodę SK Iwna na 2200 m. Tym samym stał się jednym z najpoważniejszych kandydatów do zdobycia błękitnej wstęgi w Derby 2013.
Pillara trenuje trener Maciej Janikowski, a dosiada go zawsze dżokej Marek Brezina. Dawało się słyszeć opinię, że Pillar może mieć problemy z "trzymnaniem dystansu", gdyż jego matka Palixodia radziła sobie słabo w wyścigach. Siły w gonitwach starczało jej do 1200 m, potem, jak mawiał trener, "stawała w pień". Stąd przekonanie o odziedziczonych przez Pillara po matce predyspozycjach do krótszych dystansów.
Szczęśliwie ogier nie przejął się tym i wygrał gonitwę w ładnym stylu ustanawiając nowy rekord toru na tym dystansie 2'15,1" (poprzedni - 2'15,2" należał do og. Iwonicza z 2011 roku).
"Koń, który ma tak piękną i wydajną akcję w galopie, który biega z taką lekkością, powinien trzymać dystans i Pillar to potwierdził" - powiedziała nam po gonitwie pani Janikowska, żona trenera.
Pillar pokonał o długość drugiego faworyzowanego konia w gonitwie, zwycięzcę Nagrody Strzegomia i Nagrody Rulera, Emperor Ajeeza. Bardzo dobry wyścig zrobił og. Hurricane Seven, który prowadził niemal od startu, równym, mocnym tempem i zameldował się jako trzeci na celowniku ze stratą 4. długości do zwycięzcy. Czwarty był amerykański Tymon.
Calej ekipie Pillara gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy, ze zdobyciem błekitnej wstęgi włącznie.

Christina Lipińska


Powrót do treści | Wróć do menu głównego