Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Nasz program - Wiosenna[wydarzenia]
PROGRAM GONITW

18 maja 2013
WIOSENNA

W.W. 2013. Wygrała polska hodowla

100. Wielka Warszawska
- zapowiedzi

Marek Rostocki
Służewiec i Partynice z Porębskim w tle

Marek Rostocki
PAPIEROWY MOTYL

Marek Rostocki
SIÓDMY

Co się stało z Kundalini?
(Kishore Mirpuri)

Gdy widzę tor...
(Andrzej Walicki)

OAKS 2013 - Kundalini

Gonitwa uczniowska

ChristinaLipińska
Czy wygra najlepszy?
(St. Leger 2013)

Christina Lipińska
St. Leger - Uczestnicy

Asia Lipińska
Dzieci Szczęścia
Rzecz o Patronusie


TRAF -Zamach na porządki

Nagroda Iwna 2013
- Pillar

Traf o trójkach

Bye-bye,sulki

Ch. Lipińska
Belmont Stakes 2013

Belmont Stakes 2013
- uczestnicy


Rulera 2013

Nagroda Golejewka 2013

Program 2013 Wiosenna

Program 2013 Rulera

Nagr Jaroszowki 2013 - uczestnicy

A. i Ch. Lipinskie
Kentucky Derby 2013

Nagroda Strzegomia 2013

Christina Lipińska
Dobry początek

Christina Lipińska
Nagrody, konie, malowane buźki

Christina Lipińska
Dali i zabrali

Asia Lipińska
Koks w stajni szejka

Asia Lipińska
Dubai World Cup

Christina Lipińska
Plan, którego nie ma

Koniec sezonu 2012

TS - Rekordowe
zakończenie sezou


Kazimierz Molenda
Ręka w nocniku

Christina Lipińska
Programy i leniwe

Marek Rostocki
Sulki nas straszą

Wielka Warszawska 2012

Nagroda Ministra -Pillar

Kazimierz Molenda
Kali z Rosłońców

Historia St. Leger

Christina Lipińska
Koń najlepszy - St. Leger 2012

Christina Lipińska
Derby - Uczestnicy 2012

Marek Rostocki
Wszystkie konie są nasze!

Asia Lipińska
Rosłońce podążają śladami Niespodzianki

Kazimierz Molenda
Służewiecka ścieżka zdrowia

Asia Lipińska
Dlaczego konie łamią nogi?

Robert Zieliński
Podrzynanie gałęzi

Marek Rostocki
Podlewanie toru kubełkiem

RACING POST
YEARLING BONUS
2011

Asia Lipińska
Tower daje power

Asia Lipińska
Nagroda Iwna

Christina Lipińska
Nagroda Soliny

Marek Rostocki
Nagroda Widzowa

Kazimierz Molenda
Skandal na torze

Nagroda Wiosenna 2012

Nagroda Rulera 2012

Nagroda Golejewka

Asia Lipińska
Wyścigi Konne w Krakowie

Kentucky Derby 2012
- I'll Have Another


Kazimierz Molenda
Nie lejcie Porębskiego!

Marek Rostocki
Nagroda Strzegomia

Christina Lipińska
Nagroda Dzamajki

Spotkała nas niespodzianka
21-22.04

Marek Rostocki
Polski koń czy polska konina?

Urodziny Towera

Christina Lipińska
Bomba poszła w górę!

Brama
na Puławskiej 266
szeroko otwarta


Marek Rostocki
Kłusaki, zabójcy kwinty

Marek Rostocki
KŁUSAKI w pigułce

Asia Lipińska
Santa Anita Derby 2012

Marek Roztocki
Szpital dla koni - dawniej

Andrzej Kwaśny
Z sokmanem w Kozienicach

Asia Lipińska
Ruch społeczy ZENYATTA

Dominika Tukowska
Nasi w British Racing School

Inicjtywy Totalizatora i PKWK

UCZESTNICY:1.
MAHARI (POL), Janosz-Musetta/Jape, hod. i wł. Zenon Duplicki, tr. A. Wyrzyk, k.dż. S.Mazur 59

Potomstwo Janosza oprócz charakterystycznej urody dziedziczy pewne cechy, które zdążyliśmy zaobserwować na torze. Sam Janosz, b. dobry dwulatek, uzyskiwał dobre wyniki w wieku 3 lat, wygrywając Nagrode Strzegomia, będac drugi w Rulera i Iwna. W Derby zajął 6 miejsce i po tym występie rozpoczął b. dobrą karierę płotową. Jego najlepsze potomstwo, Morikano, Nepur i Petrus, wszyscy urodzeni w 2007 roku, mieli podobne do siebie kariery.
Morikano, pełen brat Mahari był dobrym dwulatkiem, 2xI, w tym w Nagrodzie Nemana (zdyskwalifikowany za doping), a w wieku 3 lat obniżył loty. Optymalny m dla niego dystansem w gonitwach płaskich było 1600 m, ale tak jak ojciec, Janosz rozwinął skrzydła w wieku 4 lat w gonitwach płotowych.
Nepur, syn Janosza i Nee Pour Gagner po Gold And Ivory również był dobrym dwulatkiem, 2xI, wygrał nagrode Upsali, by w wieku 3 lat niczym specjalnym się nie wyróżniać. Dopiero w wieku 4 lat miał lepszą karierę, wygrał trzy wyścigi w III i IV grupie i trzy razy był drugi.
Petrus, syn Janosza i Patinki po In Camera był dobrym dwulatkiem, 4xII, by w wieku 3 lat nie zaistnieć na torze.

Mahari w wieku dwóch lat dała sie poznać jako bardzo dobra klacz, w debiucie była czwarta, potem druga, by następnie dwa razy wygrać, w tym Nagrodę Efforty (kat.A), gdzie ograła np. Kundalini i J'AIME LA VIE. Z tą ostatnią spotka się w Wiosennej. Ponieważ wygrała w gonitwe kat. A sezon trzyletni mogła rozpocząć od nagrody Strzegomia (kat. B), gdzie nadwagi nie są stosowane lub czekać na pierwszy start do Wiosennej. Trener i właścieciel postanowili zapisac ją do gonitwy o Nagrode Strzegomia. Była jedyną klaczą w tym biegu, zajęła ostatnie, piąte miejsce, ok. 17. długości za zwycięskim Emperor Ajeez. Jedyny plusem tej gonitwy dla Mahari to fakt, że klacz ma już przetarcie w sezonie, tak jak jej koleżanki stajenne z którymi zmierzy się w Nagrodzie Wiosennej: kl. Endorphin i kl. Mary Gara. Trzy tygodnie temu forma Mahari pozostawiała wiele do życzenia, a jej obecna jest niewiadomą. Mahari ma zapis do Derby. Jeśli pozostanie w derbowym zapisie prawdopodobnie szczyt formy uzyska nieco później, właśnie na Derby.

PERFORMANCE


20.04.2012 Strzegomia (kat. B) 1600m miejsce: 5
szczegóły >>

20.10.2012 Efforty (kat. A) 1400m miejsce: 1
szczegóły >>

15.09.2012 grupa II 1300m miejsce: 1
szczegóły >>

12.08.2012 grupa II 1200m miejsce: 2
szczegóły >>

30.06.30 grupa II (debiuty) 1200m miejsce: 4
szczegóły >>


2.
MALAFILIA (GER) po Choisir od Malafemina/Montjeu, hod.Gestüt Hachetal, wł. Millenium Stud, tr. A. Walicki, dż. A.Reznikov 59.
Jest to jedna z klaczy zakupionych i powierzonych do treningu Andrzejowi Walickiemu przez ukraińskiego potentata, Konstantina Zgarę. Malafilia ma b. dobre pochodzenie i tego samego ojca, co m. in. znany nam z toru Big Luck. Jest pierwszą córką swojej matki, Malafeminy (2004), (Montjeu- Lady of The Turf/Kenfair), która biegała tylko raz. Babka Malafilii, Lady Of The Turf biegała w Południowej Afryce i odniosła 6 zwycięstw. W 2000 r. została wybrana championem południowo-afrykanskich koni długodystansowych. Prababka Malafilii, Our Loch Tay była b. dobrą klaczą wyścigową, 15 startów, 5xI, 1xII i zasłużyła się w hodowli. Z jej 6 źrebiąt, 5 biegało i zwyciężało.
Sama Malafilia dwulatką biegała 4 razy, 1xI, 2xII. Wygrała Autumn Stakes we Lwowie, (UKR-G1,2yo,1600m, Lvov), była druga w Grand Stakes of First Crown (UKR-G1,2yo,1600m, Lvov) i w Fillies Trial Stakes w Moskwie (RUS-G3,2yoF,1200m, Central Moscow). Jako ciekawostkę należy odnotowac fakt, że w Grand Stakes of First Crown, Malafilię pokonała krótko Kalahari Dream (POL) , z która zmierzą się ponownie i jest szansa na rewanż. Różnice między nimi w czasach w tej gonitwie były minimalne, Kalahari Dream - 1'37,65", a Malafilia -1'37.93".
Dystans 1600 m powinien jej odpowiadać. Nie ma zapisu do Derby.

3.
KALAHARI DREAM (POL), Belenus - Karuzela/Tagula, hod. Cybernetyki Investment S.A., wł. Rossia Ltd, tr.Michał Romanowski, dż. V.Popov 59.
Ojciec Kalahari Dream nie wymaga rekomendacji, natomiast matka, brytyjskiej hodowli Karuzela po Tagula (IRE) od Kanika po Be My Chief, będąca wł. P.K.I.SA jak na razie nie wykazała się znacząco w hodowli. Dała m.in. dobrze zapowiadającego się dwulatkiem og. Kataryniarz (2004), po Alhijaz, który w wieku 2 lat był drugi w Wiedniu, w Golf Club Wien Zweijährigen-Trophy na 1200 m i wygrał Min. Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a w wieku 3 lat był trzeci w Strzegomia. Później jednak nie notował już dobrych występów. W 2008 r. również po Alhijazie urodziła Karuzela og. Karkado, który był niezłym dwulatniem (drugi w Dorpata), ale został sprzedany. Zagranicą poczynał sobie nieźle - wygrał w Rosji Wielką Nagrodę Letnią (ich G3), był drugi w Derby Kazachstanu i drugi w UFA Derby. Najbardziej rzetelną córką dotychczas była Karidża (2007) po Two Twenty Two, która była niezłą dwulatką, 2xI, w tym Nagrodę Vilniusa i 2x2, w wieku 3. l. wygrala 2 gonitwy w II i III gr, oraz była trzecia w Nagrodzie Krasne.
Co do startów Kalahari Dream, w wieku dwóch lat biegała na Ukrainie, we Lwowie. Wygrala gonitwe gr. II na 1400 m w pięciokonnej stawce, uzyskując czas 1'26.7". Po raz drugi biegała w sierpniu w gonitwie "Pierwsza Korona" na dystansie 1600 m (Grand Stakes of First Crown (UKR-G1,2yo,1600m, Lvov) ) w siedmiokonnej stawce i również wygrała, uzyskując czas 1'37,65".
Kalahari Dream ma zapis do Derby.

4.
RAAGA JAM (POL), Jape - Rangoli / Fasliyev, hod. i wł. Kishore Mirpuri, tr. J. Siwonia, dż. A.Turgaev 59, okulary
Raaga Jam dwulatką biegala trzy razy, w debiucie była pierwsza, w Nagrodzie Zendy zajęła 4 m za ogierami Tymon, Admiral Quest i Hurricane Seven, tracąc ok 4 i 3/4 dł. do zwycięzcy. W Nagrodzie Calderona była druga za Miracle Angel, z którą ponownie spotkają się w Wiosennej, a pokonała tam ogiery Running Tiger, Jager, Aviator i Sello.
W wieku 3 lat wystąpiła w Nagrodzie Dżamajki, gdzie zajeła drugie miejsce za szybką Mary Garą, tracąc do niej półtora długości. Obie klacze spotkają się w Wiosennej.
Jako córka Jape'a z każdym startem powinna zyskiwać, a i wydłużenie dystansu powyżej 1600 m powinno być dla niej korzystne, nie mniej zalicza się do zaplecza czołówki trzyletnich klaczy. Nie ma zapisu do Derby.

PERFORMANCE

28.04.2013 Dżamajki grupa II (1600 m) miejsce: 2
szczegóły >>

13.10.2012 Zenda grupa I (1200 m) miejsce: 4
szczegóły >>

19.08.2012 grupa II (debiuty) (1400 m) miejsce: 1
szczegóły >>


5.
ENDORPHIN (IRE), po Whipper od Barbera/Night Shift, hod. P.F. Kelly i M.J. Foley, wł. G., R. i K. Gorczyca, tr. A. Wyrzyk, k.dż. S. Mura 59.
Endorphin ma już przetarcie w sezonie. Biegała zagranicą w Niemczech przed miesiącem, ale nie zanotowała tam dobrego wyniku - przybiegła jako ostatnia, tracąc sporo do zwycięzcy.
W wieku 2 lat byla 2xI, 1xII i raz 7 na 8 koni w Nagrodzie Dakoty.
Ostatni jej występ w wieku dwóch lat to wygrana w Nagrodzie Cardei, gdzie pokonała klacze Kundalini i J'AIME LA VIE. Z tą ostatnią spotka się ponownie w Wiosennej. Nie ma zapisu do Derby.
Mając na uwadze dobry występ Hard Worka w Nagrodzie Jaroszówki po bardzo nieudanym występie zagranicą, można liczyć się z tym, ze forma Endorphin wzrosła przez te kilka tygodni i nie mając zapisu do Derby moze zbliżać się do szczytu formy.

PERFORMANCE

30.09.2012 Cartei (kat. B) (1200 m) miejsce: 1
szczegóły >>

02.09.2012 Dakoty LR (kat. A) (1300 m) miejsce: 7
szczegóły >>

21.07.2012 grupa II (1000 m) miejsce: 1
szczegóły >>

30.06.2012 grupa II (debiuty) (1200 m) miejsce: 2
szczegóły >>


6.
MIRACLE ANGEL (IRE), po Kalanasi od Peratus/Mujadil, hod. W. Flood, wł. Z. Górski i K. Mirpuri, tr. Andrzej Walicki, dż. P. Piątkowski 59, okulary
To bardzo dobra klacz, która w wieku dwoch lat wygrała 2 wyścigi, w tym Calderona, raz była druga w Hipokratesa za Musical Parade i raz trzecia w Skarba za ogierami They Call Me Red i Byrabay. Do amerykańskiego They Call Me Red straciła ok. 3 1/2 dł. Mając w siodle rutynowanego i świetnie dysponowanego w tym sezonie dżokeja, Piotra Piątkowskiego, ta dzielna klacz ma szanse zaistnieć w końcowej rozgrywce w tym pierwszym klasyku na torze. Nie ma zapisu do Derby.

PERFORMANCE

03.11.2012 Calderona (grupa I) (1300 m) miejsce: 1

08.09.2012 Hipokratesa (I grupa) (1300 m) miejsce: 2
szczegóły >>

11.08.2012 Skarba (kat. B) (1300 m) miejsce: 3
szczegóły >>

30.06.2012 grupa II (debiuty) (1200 m) miejsce: 1
szczegóły >>

7.
SLIPSTREAM ANGEL (IRE), po Dark Angel - Ornellaia / Mujadil, hod.J. & J. Waldron, wł. Z. Górski i K. Mirpuri, tr. W. Olkowski, dż. P.Krowicki 59
To druga klacz własności tandemu właścicieli, Pana Gorskiego i Pana Mirpuri zakupiona zagranicą. Dwulatką u nas nie biegała, natomiast zbiera pochwalne noty w stajni trenera Olkowskiego i ma zapis do Derby. Z przedsezonowych opinii trenerów :"Duże nadzieje wiążę z klaczą Slipstream Angel, która w wieku 2 lat wygrała jeden wyścig w Anglii. Będzie musiała biegać od razu w Wiosennej, bo suma wygranych przez nią nagród wyniosła w przeliczeniu na złotówki ponad 20 tys., przez co została zakwalifikowana do grupy A." Wygrała z debiutu w czterokonnej stawce w Anglii, natomiast póxniej notowała slabsze wyniki - była 5, 14, 2, 7, 6. Zarobiła na torze w Anflii 6042 funtów.
Dosiad dżokeja Piotra Krowickiego również gwarantuje emocje na finiszu i to, że klacz zostanie optymalnie przeprowadzona.
Ojciec klaczy, Dark Angel (2005) po Acclamation od Midnight Angel po Machiavellian na torze był bardzo uniwersalny bo wygrywał brytyjskie G-1 na 1200 m, ale i St. Leger Yearling Stakes (GB, York) i Mill Reef Stakes (GB-G2) 6F8Yds-T, Newbury. W swojej karierze sportowej na 9 startów, 4xI, 1xII, zarobił na torze ponad 340 tyś funtów. Jest jeszcze mało sprawdzonym reproduktorem, gdyż pierwsze konie urodziły się po nim w 2009 roku, ale dał już kilka koni, które wygrały po kilka wyścigów i zarobiły nawet po kilkaset tyś funtów. Rówiesnik Sleepstream Angel, og. Sahawar (FR) 2010 od Saaryen po Royal Academy na 8 startów, 3xI, 2xIII, zarobił ponad 50 tys funtów i w tym roku zajął III m w Coupe des Trois Ans (Fr-L) 2400 m.
Z pierwszorocznego przychówku urodziła się po nim klacz, Lily's Ange l(IRE) (2009) od Noyelles/Docksider, która na 21 startów, 10xI, 2xII, 2xIII, a najlepeij radziła sobie na dystansach do mili (1600 m). Inne konie, które nalezy wyróżnić po tym reproduktorze, to: ALHEBAYEB (2010) od Miss Indigo/Indian Ridge, 5 startów, 2xI, 2xII; BRONZE ANGEL(2009) od Rihana po Priolo, 12 startów, 4xI, 1xII, 3xIII; GABRIAL(IRE) (2009) od Guajiri/Mtoto, 12 startów, 4xI, 1xII, 4xIII i kilka innych.
Slipstream Angel jest w zapisie derbowym.

8.
J'AIME LA VIE (POL), po Double Alleged od Jakusa/Special Power, hod. i wł. Cybernetyki Investment SA , tr. Andrzej Walicki, dż. M.Březina 59, okulary.
klacz jeszcze nie biegała w tym sezonie. W ubiegłym, jako dwulatka zaliczyła 6 startów, dwa razy będąc pierwsza, dwa razy-druga, dwa razy trzecia. Wygrała nagrodę Upsali, a w Cardei i Efforty była trzecia. W Efforty straciła 2 dł. za Mahari i Kundalini, a w Cardei straciła 1 1/4 dł. do Endorphin i Kundalini. Nie jest zapisana do Derby.

PERFORMANCE

17.11.2012 Upsali (grupa I) (1200 m) miejsce: 1
szczegóły >>

20.10.2012 Efforty LR (kat. A) (1400 m) miejsce: 3
szczegóły >>

30.09.2012 Cardei (kat. B) (1300 m) miejsce: 3
szczegóły >>

25.08.2012 grupa II (1000 m) miejsce: 1
szczegóły >>

21.07.2012 Dorpata (kat. B) (1200 m) miejsce: 2
szczegóły >>

23.06.2012 grupa II (debiuty) (1000 m) miejsce: 2
szczegóły >>

9.
MARY GARA (IRE), po Captain Marvelous od Disarm po Bahamian Bounty, hod.P. Rabbite, wł.A. Kochalska, tr. A. Wyrzyk k.dż. A.Mazurkiewicz 59, okulary.
To trzecia z podopiecznych klaczy Adama Wyrzyka. Oprócz swego debiutu, gdzie była przedostatnia, klacz w wieku 2 lat plasowała się zawsze na płatnych miejscach. Raz wygrała na dystansie 1400 m, dwa razy była druga, raz trzecia. Druga była w Nagrodzie Upsali za J'Aime La Vie, z którą zmierzą się w Wiosennej.
Klacz ma bardzo udany początek kariery trzyletniej, gdyż wygrała na początku sezonu Nagrodę Dżamajki, pokonując Raaga Jam, która w tej gonitwie będzie miała okazję się zrewanżować. Mary Gara nie ma zapisu do Derby, więc można się spodziewać, że jej forma już jest wysoka i szykowana była i jest na pierwszą połowę sezonu.

PERFORMANCE

28.04.2013 Dżamajki (grupaII) (1600 m) miejsce: 1
szczegóły >>

17.11.2012 Upcali (grupa I) (1200 m) miejsce: 2
szczegóły >>

14.10.2012 grupa II (1400 m) miejsce: 1
szczegóły >>

16.09.2012 Międzynarodowa grupy II (1200 m) miejsce: 2
szczegóły >>

18.08.2012 grupa II (1200 m) miejsce: 3
szczegóły >>

21.07.2012 grupa II (debiuty) (1300 m) miejsce: 6
szczegóły >>Powrót do treści | Wróć do menu głównego