Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Racing Post Yearling bonus


RACING POST YEARLING BONUS
2011


System premiowy roczniaków został utworzony w czerwcu 2009 przez grupę hodowców/wystawców koni pełnej krwi angielskiej oraz brytyjskie i irlandzkie domy aukcyjne w celu stymulowania rynku sprzedaży roczniaków, które odbywają się co roku na jesieni. Ta samopomoc ma na celu nagradzać właścicieli koni wyścigowych, oferując nagrodę w wysokości 10,000 funtów dla koni, które jeszcze nie wygrały, zakupionych podczas sprzedaży roczniaków w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii.

2012 to już trzeci rok działania systemu premiowania roczniaków. Do tej pory zostało już wpłacone 7,5 miliona funtów do funduszu przez brytyjskich i irlandzkich hodowców, właścicieli, wystawców oraz domy aukcyjne z czego powstały 533 bonusy. W roku 2011 zostało zarejestrowane 86% roczniaków skatalogowanych w Anglii oraz Irlandii, mimo iż zmniejszyła się źrebność w dwóch poprzednich latach, wsparcie tego projektu jest silne jak nigdy dotąd.

System bonusowy osiągnął w roku 2011 poziom 2,2 miliona funtów, które zostaną przeznaczone na wyścigi mające odbyć się w 2012 roku. Większość z tych gonitw zostanie rozegrana w Anglii oraz Irlandii, pozostałe 33 bonusy przekazane są na resztę krajów, z czego na Polskę są przeznaczone 3 bonusy, w sumie 30 tys. funtów.
Zarząd „Yearling Bonus Scheme” docenia polskich klientów oraz potencjał naszego rynku, w związku z tym przeznaczył na nasz kraj takie same kwoty jak w Niemczech i Francji oraz więcej niż do Czech, Słowacji czy Hiszpanii.

Bonusy te zostaną wypłacone po 5 tys. funtów dla pierwszych sześciu zwycięzców drugiej grupy dwuletnich koni, które kwalifikują się do systemu bonusowego, aż do wyczerpania puli. Gonitwy dla dwulatków zaczynają się od 23 czerwca 2012. W tym roku odbędzie się 6 międzynarodowych gonitw dwulatków II grupy na warszawskim torze wyścigowym „Służewiec”, dlatego możemy spodziewać się dużej konkurencji spośród koni trenowanych za granicą, co z pewnością wpłynie na wysoki poziom rozgrywanych gonitw.

W 2010 roku w Polsce zostało przeznaczone 20,000 funtów, z czego wypłacono po L5000.00 szczęśliwym zwycięzcom. Wśród nich byli: Exciting Life, Black Pantera, Electra Deelites oraz Solo Su.

W 2011 roku spośród 22 zakwalifikowanych koni w Polsce pięć z nich w sumie wygrało 30,000 funtów premii. Okazało sie że są to konie najwyższego szczebla, a dzięki swoim wygranym pokryły one koszty zakupu i dały dużo satysfakcji swoim właścicielom i trenerom. Wśród nich byli: Indian General, Young Boy, Paker, Refuse Me Not, Youcanseeme oraz Never Refuse.

Do powyższych laureatów nagrody „racing bonus” w 2011 roku dołączyli; Enjoy The Silence oraz Lucky Peter. Prezentowały one najwyższy poziom podczas tegorocznych wyścigów 3-latków na warszawskim torze „Służewiec”, znalazły się również wśród faworytów do wygrania Derby 1 lipca 2012.

Łącznie w roku 2012 zostało zakwalifikowanych 19 koni dwuletnich trenowanych w Polsce.

Emocje będą sięgać zenitu, w tym tygodniu kolejne konie startują żeby rozbić bank z dużym bonusem.

patrz: LISTA PRETENDENTÓW DO NAGRODYPowrót do treści | Wróć do menu głównego