Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Rulera 2013NAGRODA RULERA

Pierwsza Korona dla Emperor Ajeeza


Nie zawiódł faworyt, Emperor Ajeez (IRE) zdobywając Nagrodę Rulera, tzw. "pierwszą koronę". Wygrał łatwo o 1. długość przed zimowym faworytem na Derby, Pillarem.
Emperor Ajeez jest własności Panow Z. Górskiego i K. Mirpuri, trenuje go trener Andrzej Walicki, a do zwycięstwa poprowadził służe- wiecki champion dżokei, Alexander Reznikov.
Czas gonitwy był bardzo dobry, zbliżony do rekordu toru na tym dystansie, który w ub. roku ustanowił og. Hard Work (1'35.4"). Dziś czas gonitwy wyniósł 1'35,8".
Prawie od razu na prowadzenie wyszedł dzielny we wszystkich swoich startach Star Poker i po- prowadził mocnym tempem, czas ćwiartek: 8,1-28,6-28,8-30,3.
Wyprowadzając na koncową prostą Star Poker dalej usiłował uciekać, ale wtedy rozpoczął długi finisz Emperor Ajeez. Przy kanacie spokojnie prowadzony był "zimowy faworyt na Derby" Pillar i jemu przypadlo drugie miejsce. Dla Pillara był to pierwszy start po zimie i z uwagi na fakt, że większa część koni miała już przetarcie w sezonie, zrobil bardzo dobry wyścig.
Trzecie miejsce o 7 długości za zwycięzcą zajął Star Poker, a czwarty na celowniku zameldował się Magic Sunday.
Emperor Ajeez potwierdził swoją klasę, teraz biegnąc bez ulgi wagi. Jak widac stan toru również jest mu obojętny, gdyż wygrywając Strzegomia tor był m. elastyczny w skali 4,5, dziś - 3,4

Wszystkim, którzy przyczynili sie do sukcesu tego ogiera, gratulujemy.

Powrót do treści | Wróć do menu głównego