Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Santa Anita 2012


Santa Anita Derby to gonitwa kategorii G1 dla trzyletnich koni, rozgrywana na torze Santa Anita w Kalifornii na dystansie 1 1/8 mili (9 furlongów). Na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych uważana jest za niezwykle ważny przystanek na drodze do Kentucky Derby. Od 1935 roku, czyli od roku zainaugurowania gonitwy, sześciu zwycięzców Santa Anita Derby zwyciężyło również i w Kentucky Derby. Tegoroczny bieg, rozgrywany po raz siedemdziesiąty piąty, obsadzony jest dość skromną stawką 10 wierzchowców. Aż trzy z nich trenowane są przez Boba Bafferta, żaden nie jest jednak typowany na faworyta do zwycięstwa w tej prestiżowej gonitwie. Warto przypomnieć, że ubiegłoroczne Santa Anita Derby wygrał Midnight Interlude, trenowany przez Boba Bafferta, który może się pochwalić największą ilością wygranych w tej gonitwie.
Moje typy: Midnight Transfer – Creative Cause - Liaison – I’ll Have Another


Dodano: video z przebiegiem gonitwy


Poniżej sylwetki koni biorących udział w Santa Anita Derby:

Creative Cause (Giant's Causeway - Dream of Summer/Siberian Summer)
trener Mike Harringtondżokej Joel Rosario

Typowany na faworyta; w wieku dwóch lat wygrał Norfolk Stakes, Best Pal Stakes i zajął drugie miejsce w Breeders' Cup Juvenile. Ten rok rozpoczął od trzeciego miejsca w San Vicente Stakes, by przed czterema tygodniami wygrać San Felipe Stakes.
W środę 28 marca na galopie pokonał sześć furlongów w czasie 1:12:80.

I'll Have Another (Flower Alley - Arch's Gal Edith/Arch)

trener Doug F. O'Neilldżokej Mario Gutierrez

Mocno liczony przez graczy, biegał czterokrotnie, zwyciężał dwukrotnie. W wieku dwóch lat zajął drugie miejsce za Creative Cause w gonitwie Best Pal Stakes, ostatnio niespodziewanie zwyciężył w Robert B. Lewis Stakes, liczony 43-1.

Liaison (Indian Charlie - Galloping Gal/Victory Gallop)

trener Bob Baffertdżokej Rafael Bejarano

Jeden z trzech koni trenera Bafferta, dość mocno liczony przez grających. Zakończył sezon dwuletni dwoma rzędowymi zwycięstwami: w Real Quiet Stakes, gdzie ograł m.in Senor Reina, oraz w CashCall Futurity, w którym trzecie miejsce zajął Bother Francis. Sezon trzyletni rozpoczął od zajęcia dalekiego ósmego miejsca w Robert B. Lewis Stakes, który niespodziewanie wygrał I'll Have Another, a w gonitwie San Felipe Stakes był czwarty za zwycięzcą Creative Cause i trzecim na mecie Midnight Transferem.

Midnight Transfer (Hard Spun - French Satin/French Deputy)
trener Carla Gainesdżokej Mike Smith

Sezon trzyletni rozpoczął od zwycięstwa w San Pedro Stakes, gdzie po pięknym finiszu pokonał niezłego Bodemeistera, który wystąpi w Arkansas Derby. Następnie zajął trzecie miejsce w San Felipe Stakes, pokonany m.in. przez zwycięzcę Creative Cause. Dosiądzie go rutynowany dżokej i świetny taktyk Mike Smith, w czym wielu typujących i grających upatruje szansę na dobry wynik konia.

Senor Rain (El Nino - Make My Marq/Marquetry)

trener Peter Millerdżokej Eswan Flores

Najbardziej doświadczony z całej stawki, biegał dziewięć razy, odnosząc trzy zwycięstwa w gonitwach niższej rangi. W biegach pozagrupowaych zajmował dalsze miejsca, z których najlepsze było trzecie w Real Quiet Stakes, wygrany przez Liaisona i w California Derby.

Paynter (Awesome Again - Tizso/Cee's Tizzy)

trener Bob Baffertdżokej Martin Garcia

Drugi z koni trenera Bafferta, biegał tylko raz w życiu, zwyciężając.
We wtorek 27 marca na galopie pokonał sześć furlongów w czasie 1:11:00

Blueskiesnrainbows (English Channel-Cho Cho San/Deputy Minister)
trener Bob Baffertdżokej Joseph Talamo

Trzeci z koni trenera Boba Bafferta. Biegał pięciokrotnie, wygrywając dwa razy. Nigdy nie wziął udziału w poza-grupowym wyścigu i nie zmierzył się z żadnym z konkurentów, których spotka w Santa Anita Derby.

Brother Francis (Lion Heart - Viapervita/Spectrum)
trener James M. Cassidydżokej Garrett Gomez

W wieku dwóch lat zajął drugie miejsce w Hollywood Prevue, następnie przybiegł trzeci w CashCall Futurity, w którym zwyciężył Liaison. Sezon trzyletni rozpoczął od zajęcia trzeciego miejsca w wyścigu niższej kategorii (maiden special weight), ulegając znacznie mniej doświadczonym rywalom (zwycięzca był debiutantem!).

Longview Drive (Pulpit-Wild Vision/Wild Again)

trener Jerry Hollendorfendżokej Russell Baze

Po trzech rzędowych wygranych w wieku dwuletnim, w tym w Covonnier Juvenile, w Charlie Palmer Futurity oraz zajęciu trzeciego miejsca w Delta Downs Jackpot, rozpoczął karierę trzyletnią od ukończenia Sham Stakes na trzecim miejscu oraz zajęcia szóstego miejsca w Southwest Stakes.

Holy Candy (Candy Ride - Spooky Minister/Deputy Minister)
trener John W. Sadlerdżokej Alonso Quinonez

Biegał czterokrotnie, zwyciężając raz. Nigdy nie brał udziału w wyścigu pozagrupowym, ani nie zmierzył się z żadnym z przeciwników z Santa Anita Derby.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego