Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Skandal w HongkonguSkandal w Hongkongu


Hipodrom w Hongkongu


Pomysłowośc ludzi nie zna granic, szczególnie jeśli w grę wchodzą duże pieniądze, a takie właśnie są do zgarnięcia m.in. na wyścigach konnych. Do skandalu doszło na słynnym torze wyścigowym w Hongkongu. Policja znalazła ukryte w ziemi urządzenie, w poblizu maszyny startowej, które miało podczas gonitwy wypuszczać zatrute strzały w kierunku koni.
To urządzenie odkryto zupełnie przypadkiem podczas rutynowego obchodu toru przed rozpoczęciem gonitw. W murawie ukrytych było 12 metalowych tub. W każdej z nich znajdowały się strzały z substancją chemiczną. Urządznie było zdalnie sterowane i miało zostać uruchomione podczas wyścigów.
Miłośnicy koni byli zbulwersowani odkryciem. O wiele mniej zaskoczeni byli policjanci, bowiem wyścigi konne w Hongkongu to hazard związany z olbrzymymi pieniędzmi. Opinia ekspertów, badająca urządzenie jest zdania, że nie mogło ono powaznie zaszkodzić koniom, jednak koń ugodzony taką strzałą podczas gonitwy miałby o wile mniejsze szanse na wygranie. To pomogłoby oszustom "ustawiać" wyscigi.
Wydarzenie miało miejsce 22 marca w 2007 roku.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego