Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Totalizator i PKWK

A

INICJATYWY TOTALIZATORA I PKWK W PRZERWIE MIĘDZY SEZONAMI

Nie raz wiele gorzkich słów mogli o sobie przeczytać Totalizator Sportowy i Polski Klub Wyścigów Konnych. Zarzucano im opieszałość, marazm i brak pozy- tywnych inicjatyw.
W przerwie między sezonami 2011- 2012 organizator wyscigów konnych w ścislej współpracy z PKWK zrealizował kilka dobrych pomysłów.
W styczniu 2012 roku z inicjatywy PKWK w Newmarket odbyło sie tygodniowe szkolenie dla młodych adeptów sztuki jeździeckiej w British Racing School. Na taki kurs moglo pojechać 10 osób. Z propozycji doszlifowania kunsztu jeździeckiego skorzystali m.in.: Dominika Turkowska, Daria Pantchev, Błażej Giedyk, Szczepan Mazur i kilka innych osób związanych na co dzień z naszym torem.
W marcu tego roku przedstawiciele Totalizatora Sportowego i PKWK udali się z wizytą do Berlina w celu omówienia wspólnych przedsięwzięć wyścigowych z wlaścicielem toru w Hoppengarten. Efektem tego spotkania jest m.in. wzajemna promocja mityngów wyścigowych, organizowanych w Warszawie i Berlinie, ułatwienia w zapisach koni do ważnych gonitw oraz wspólna pula zakładów wzajemnych. Cieszy inicjatywa podjęta przez prezesa TS, Włodzimierza Bąkowskiego i PKWK Feliksa Klimczaka. To pierwszy krok by wyjść z zaścianka.

"TRAF" WPOWADZIŁ NOWE RODZAJE ZAKŁADÓW

Totalizator Sportowy wraz ze swoją spółką Traf wprowadził w sezonie 2012 cztery nowe rodzaje zakładów.
Oprócz znanych nam zakładów: zwyczajny, porządkowy, "trójka", "czwórka", dubla, tripla i kwinta, w tym sezonie w kasach na Służewcu będzie można obstawiać znany nam z sezonu 2010 - zakład dwukonny (DW) oraz:
-
zakład pięciokonny (PIA) polegający na wskazaniu w gonitwie pięciu koni, które zajmą kolejne 5 miejsc wskazanych przez uczestnika.Stawka za pojedynczy zakład wyniesie 2 zł.
-
zakład dwukonny z trzykonnego (2Z3) - na wskazanie w gonitwie trzech koni, ktore zajmą dwa pierwsze miejsca w dowolnej kolejnosci wskazanej przez uczestnika. Stawka za pojedynczy zakład wyniesie 3 zl.
-
zakład septowy(SPT) to zakład, który polega na wskazaniu koni, ktore zajmą miejsce w 7 kolejnych gonitwach. Stawka za pojedynczy zakład septowy wynosi 1 zł.
Niewątpliwie wprowadzenie nowych typów zakładów zainteresuje wszystkich grających.

Na naszej podstronie INFO znajdują się szczegółowe opisy tych produktów, cytowane bezpośrednio z "Regulaminu Totalizatora Wyścigów Konnych".


Powrót do treści | Wróć do menu głównego