Tower Racing Forum Strona Główna Tower Racing Forum


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WIELKA WARSZAWSKA 2020
Autor Wiadomość
Master Bars
Dżokej


Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 252
Wysłany: 2020-09-10, 08:19   WIELKA WARSZAWSKA 2020

http://www.dostihyjc.cz/kun.php?ID=51952

Nagano Gold zgłoszony do Wielkiej Warszawskiej .
 
     
Issos
Kandydat dżokejski


Dołączył: 20 Lis 2015
Posty: 102
Wysłany: 2020-09-10, 09:44   

Super sprawa. Wspaniały koń.
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2111
Wysłany: 2020-09-10, 11:01   

Może i wspaniały ten Nagano Gold. Ale w ostatnim starcie w Niemczech w połowie sierpnia nie zaistniał, jak wynika z czeskiego performace, wcześniej w słabo obsadzonym wyścigu we Francji też nie najlepiej, co prawda oba starty w G1. Tylko dwa występy jako sześciolatek, zaś w ostatnim starcie w swoim poprzednim sezonie przybiegł daleko w Prix de l'Arc. Chyba coś z nim jest nie tak. Nie wiadomo też, czy wystartuje w WW.
Wstępne zapisy do Wielkiej Warszawskiej dziś do południa.
Od Czechów moglibyśmy przejąc ich przejrzysty system oficjalnej sprawozdawczości wyścigowej. Piszesz: Nagano Gold, nie znasz konia, klikasz i w minutę wiesz prawie wszystko, co potrzeba. Pod tym względem, i nie tylko, jesteśmy daleko w tyle za Czechami.
 
     
Master Bars
Dżokej


Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 252
Wysłany: 2020-09-10, 13:22   

https://cdn-b.torsluzewiec.pl/wp-content/uploads/2020/09/Wielka-Warszawska-zapis-10.09.2020.pdf
 
     
Issos
Kandydat dżokejski


Dołączył: 20 Lis 2015
Posty: 102
Wysłany: 2020-09-10, 13:29   

Myślę, że II m. o szyję (w walce) w GP de Saint-Cloud G1 zasługuje na wyższą ocenę niż "nie najlepiej". Z resztą wypowiedzi Tx-a zgadzam się w 100 %.
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2111
Wysłany: 2020-09-10, 13:50   

Tylko 10 koni zapisanych wstępnie do Wielkiej Warszawskiej, jak najszybciej podał Master Bars. Przyczyna: wczesne zapisy i 5040 zł wpisowego.
Nagano Gold jedyny z zagranicy, ale czy wystartuje? Być może Master Bars rozmawiał jego z właścicielami podczas swojego ostatniego wypadu na czeskie Derby.
Nie ma Inter Royal Lady. Nie ma też jej w zapisie do Nagrody Westminster za tydzień, co się stało?
Od Wyrzyka jest Plontier oraz trzylatki, Night Thunder, Hipop i Mary Elizabeth, chyba jako pacemaker. Chociaż zapisywanie klaczy do tej roli nie jest najlepszym pomysłem, tym bardziej, że jest Liaqura.
Od Walickiego też trzy konie, oprócz ostatniego Nemezis i Delos.
Od Ziemiańskiego Night Tornado i Petit, ten ostatni wcale nie tak mały.
Nie ma w zapisie Height Beauty, a jest na liście startowej St. Leger.
 
     
Dorpat
Dżokej


Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 386
Wysłany: 2020-09-10, 16:06   

tx: "wcześniej w słabo obsadzonym wyścigu we Francji też nie najlepiej, co prawda oba starty w G1"
- czyli wypowiedź pokazująca całkowite zaćmienie myślenia i umiejętności oceny (nie pierwszy raz w ostatnim czasie)
to wypowiedź na temat wyścigu konia trenowanego w Czechach, Nagano Gold, który zajął w tym roku drugie miejsce w gonitwie G1 we Francji ("nie najlepiej" - w ocenie tx'a wypadł)
a o czym mówimy: drugie miejsce w G1 we Francji to prawdopodobnie najlepszy wynik konia trenowanego w Europie środkowo-wschodniej w XXI wieku (Overdose wygrał G2 w Niemczech i był czwarty w G1 w Ascot)
w ubiegłym roku ten sam Nagano Gold podczas mityngu Royal Ascot zajął drugie miejsce w prestiżowym Hardwicke Stakes G2 na 2400 m, ulegając tylko o pół długości znakomitemu Defoe, a bijąc między innymi angielskiego derbistę Masara, należącego do szejków z Dubaju (też chyba nie najlepszy występ, nie puknął tego siwego Defoe)
w Łuku Triumfalnym był "zaledwie" ósmy, rozumiem, że fatalny występ?

Inter Royal Lady ma już zapis na 4 października do Łuku i Prix l'Opera, to jakby miała biegać w Wielkiej Warszawskiej? W dwóch, czy trzech wyścigach jednocześnie? Chyba sklonowana. I na 2600 m? Nawet 2000 m w Operze, to dla niej za daleko...
Zapis do Westminster? Ciężki wyścig w Polsce na dwa tygodnie przed startem na Longchamp? Ciekawe...
 
     
Alef 
Praktykant dżokejski


Dołączył: 04 Lis 2015
Posty: 92
Wysłany: 2020-09-10, 21:46   

Nagano Gold (Soumillon) zgłoszony do niedzielnej Qatar Prix Foy (2400 ), na Longchamp."Tylko" II gr, ale w doborowym towarzystwie (Stradivarius, Antony van Dyck).
https://www.paris-turf.co...rix-foy-1236291
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2111
Wysłany: 2020-09-10, 22:19   

... a Prix Foy jest tradycyjną próbą na trzy tygodnie przed Prix de l'Arc.
Zapis do Wielkiej Warszawskiej jest zatem asekuracyjny, na wypadek, gdyby okazało się, że cofnięcie w formie w sierpniowej Preis von Europa (piąty, 103 rpr, 6 dł za zwycięzcą) nie było przypadkowe. Nagano Gold przeplata dobre występy ze słabymi. Rewelacyjny w Hardwicke Stakes z rpr 120 funtów i beznadziejny w Prix de l'Arc z rpr bodaj 86 funtów, kiedy do zwycięzcy stracił ponad 25 długości, a Dorpat zachwyca się jego ósmym miejscem! W czerwcowej Grand Prix de St-Cloud startowały tylko cztery konie, jego drugie miejsce z rpr 117 "nie najlepsze" w porównaniu z najlepszą formą z Royal Ascot, czuję się jakbym złowił Dorpata na przynętę. Zwróciłem teraz uwagę, przeglądając dokładniej jego karierę, że słabe wyniki w Prix de l'Arc 2019 i Preis von Europa 2020 zanotował na bieżni miękkiej (soft). Większych szans w Prix Foy nie ma, ale na dobrej bieżni, jeśli taka się trafi, może nieźle przejść.
Odnośnie I.R.Lady brak danych, nawet Dorpat nie podaje nic nowego, a przecież jest teraz blisko źródła. Widać, boi się Wyrzyka zapytać!
 
     
Alef 
Praktykant dżokejski


Dołączył: 04 Lis 2015
Posty: 92
Wysłany: 2020-09-10, 22:59   

Tx, wydaje się, że szukasz dziury w całym odnośnie Nagano Gold. Czy mamy konia/e na II nie mówiąc o I grupie ? Moim zdaniem, nawet jego kariera jako 4-latka ( zwycięstwo w Listed), stawia go zdecydowanie wyżej niż obecnie biegające konie na Służewcu. Jego francuski handicap (52), na podobnym poziomie jak Stradivariusa mówi sam za siebie. ( Na polskie kg to będzie gdzieś dobrze ponad 90, prawda ?). A ciekawostka jest, że kosztował jedynie 5700 $. Dobrze by było, żeby taki koń przyjechał na WW.
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2111
Wysłany: 2020-09-10, 23:36   

Do Alefa: Sceptycyzm przy ocenie formy zawsze się przydaje!
Dorpat ocenia wybiórczo performance NG, pomijając niewygodne fakty, które zebrałem w kilka minut.
Nie podważam jego klasy, porównywalnej z naszym Va Bankiem, z rpr 117+, z dużym plusem, znając jego perturbacje. Nagano Gold jest długodystansowcem, a zatem dystans Wielkiej Warszawskiej bardziej mu odpowiada niż VB. Ze względu na jego duże wahania formy, nie może być zaliczony dla najwyższej klasy (120+), jest w kategorii "smart" (110+), jednym z kilkuset. Jeśli jego właściciele wybiorą nasz największy wyścig zamiast największego wyścigu w Europie znaczyłoby to, że nie jest w swojej najwyższej formie. Zarówno jego ewentualne zwycięstwo w WW, jak i porażka byłoby mylące, więc lepiej żeby wystartował na Longchamp. Może się też zdarzyć, że w tydzień później pojawi się na Służewcu.
Na koniec, w tej części, podziękowania dla Master Barsa za wrzutkę z Nagano Goldem.
dodane (po wpisie Issosa, niżej): a wcześniejsza kariera NG, proszę zobaczyć jego oceny w racingpost.com.

dodane (dla Alefa):
Wyjaśniam jeszcze raz, jak przelicza się francuskie kilogramy na funty. 45.5 kg równa się 100 funtów, 50 kg = 110, zatem 52 kg równa się 114. Mój stary przelicznik: 100 rpr (w funtach) = 82 hgpol (kg, w przybliżeniu). Niemiecki GAG 100 kg=120 funtów (dawniej, nie wiem, ile teraz) itd.
 
     
Issos
Kandydat dżokejski


Dołączył: 20 Lis 2015
Posty: 102
Wysłany: 2020-09-10, 23:54   

Jeśli ja bym chciał wybiórczo ocenić karierę Nagano Gold to w jego performance znalazłbym dwa jego najsłabsze starty. Byłby to Arc i PVE.

Alef ma rację w tym co napisał. Uważam że wszyscy byśmy chcieli być właścielami konia klasy Nagano Gold - zwycięstwo w LR we Francji plus miejsca w pierwszej trójce gonitw G1-G3 brzmi nieźle. A że nie wygrał Łuku...

Dodane:
RP przeglądałem już rano. Myślę, że różnica poglądów polega na tym, że Tx ocenia NG w skali światowej w której NG nie jest geniuszem ale jest niezły a momentami dobry (czyli dokadnie tak jak pisze Tx) a my z perspektywy szarej polskiej ligowej rzeczywistości w której czasy Pawimenta, Czubaryka, Skunksa, Doris Day, Krezusa, Jurora, Konstelacji, Smużki, Omena czy nawet Dongo dawno minęły. Wiele radości dał nam oczywiście Va Bank. Ale tylko on (plus paru naprawdę zdolnych steeplerów).
 
     
Dorpat
Dżokej


Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 386
Wysłany: 2020-09-11, 01:07   

Tx - jeśli już wchodzi się w szczegółową dyskusję i przedstawia argumenty, stawia tezy, to trzeba wiedzieć o czym się pisze.
Prawie z każdego Twojego postu przenika to, że jesteś przede wszystkim graczem, skupiasz się na totalizatorze, a hodowla i wyścigi konne w sensie sportu, są dla Ciebie tak trochę przy okazji i wiedzę w tym zakresie, rozeznanie, umiejetności oceny, znajomość rodowódów, rodzin żeńskich, zasad w światowym rynku koni, umiejętność analizy - masz ograniczone, szczątkowe.
Bycie graczem to nie zarzut, przeciwnie - ja lubię i cenię graczy, wielu ma dużą wiedzę. Ale Ty oceniasz, stawiasz tezy, pouczasz ludzi, jakbyś całą wiedzę także w zakresie hodowli i wyścigów konnych jako sportu, miał w małym palcu, a wyścigi śledzisz głównie jako gracz.
Rozmawiam stale z 3-4 osobami w Polsce, które mają ogromną wiedzę o hodowli i wyścigach konnych na świecie, znacznie większą od Ciebie i one zachowują się w normalny sposób, mają dystans i są pozbawione twojej agresywności i nieposkromionej chęci dyskredytowania innych.
Pomijam już takie Twoje brzydkie cechy, które często wychodzą jak złośliwość, zawiść, skłonności do prowokacji i jątrzenia, wybiórcze cytowanie osób, wyrywkowe cytowanie wyrwane z konktektu, zmieniające intencje piszącego czy mówiącego, skłonności do obraźliwego zachowania (vide temat z Wyrzykiem, kłótnie z prawie wszystkimi forumowiczami przez ostatnie lata). Wiele osób zwracało ci tutaj na to uwagę, łącznie z Issosem, Osanem, czy Koniofanem.
Posuwasz się już nawet do tego, że piszesz, informujesz co inna osoba myśli, robi, co wie (nie tylko w stosunku do mnie), jakbyś siedział w jej głowie - mimo że nie masz zielonego pojęcia jak jest naprawdę. Ze mną na przykład od kilku lat nie rozmawiałeś dłużej niż chwilę na torze, nigdy w życiu nie rozmawialiśy dłużej o wyścigach, hodowli, rodowodach, rodzinach - a ty piszesz w swoich postach co ja wiem, a czego nie wiem na ten temat. Gratuluję, ale to raczej wskazuje na Twoje skrzywienie psychiczne.
Nie starcza mi nawet sił, czasu i ochoty, by te kilkadziesiąt Twoich mniejszych lub większych bzdur albo nieścisłości z ostatnich miesięcy, prostować na tym forum, więc zostawiam je w większości bez komentarza.

Nawet w tak prostej sprawie jak drugie miejsce Nagano Gold w gonitwie G1 we Francji (nie najlepszy występ w twojej ocenie, a był to przecież znakomitej klasy rpr 117, drugi wynik w jego karierze) nie tylko źle oceniasz, ale nawet nie potrafisz podać, pisząc o tym wyścigu po raz enty, prawidłowego jego wyniku. Powyżej piszesz, że startowały w tym wyścigu tylko cztery konie, a startowało przecież pięć.
Widocznie ten piąty to za słaby dla Ciebie i jak i cała stawka tego "słabo" (ocena fachowca tx-a) obsadzonego wyścigu. Ten koń na piątym miejscu to Old Persian (syn Dubawiego) ze stajni Godolphin. Koń, który wygrał na 18 startów 9 wyścigów, w tym dwa razy G1 (Dubai Sheema Classic i Northern Dancer Turf Stakes) i trzy razy G2 i sumę 3 miliony 415 tysięcy funtów. Rzeczywiście, wyścig słabo obsadzony.
W tym wyścigu w Saint-Cloud Old Persian stracił do Nagano Gold (który w ocenie fachowca tx-a miał nie najlepszy występ) 9 długości.

Umiejętność prawidłowego rozeznania i ocenienia przez Ciebie występu Nagano Gold w Łuku (i generalnie czytania wyścigów, także na Służewcu) też niewielka. Ważne jest to, że potrafił ograć tam cztery wysokiej klasy konie, i że w pewnym momencie przestał się ścigać, a nie jakie były odległości.
Tor był mocno elastyczny, więc odległości były duże, zwłaszcza koni na dalszych miejscach (gdyby był lżejszy byłyby znacznie mniejsze a i kolejność inna). Dlatego także, że we Francji dżokeje, gdy widzą, że koń ma sporą stratę, nie ma już szans na zajęcie płatnego miejsca, przestają posyłać konia, jadą w ręku nie tylko 50 m przed celownikiem, ale często nawet 100-200 m przed.
Do końca ścigają się w mocnym posyle i w batach zwykle 6-7 koni przy sporych odległościach między końmi, albo kilka więcej, jeśli są zgrupowane, reszta przestaje jechać. Widziałem takich wyścigów setki we Francji, i dużych i małych, łącznie z tymi, w których biegałą we Francji moja Testarossa.
Dlatego te 26 długości na grząskim torze w Łuku absolutnie nie oddaje możliwości Nagano Gold w stosunku do koni przed nim, ani w tym dniu, ani w kontekście całej kariery.

W Łuku 2019 na 10 miejscu, 7 długości za Nagano Gold, był wybitny koń stajni Godolphin - Ghaiyyath. To jest jeden z najlepszych koni w Europie i na świecie.
W 2019 roku Ghaiyyath wygrał właśnie Wielką Nagrodę Europy G1 w Kolonii, a w 2020 roku jest niepokonany - wygrał trzy wyścigi G1 (Coronation Cup, Eclipse Stakes, International Stakes - wszystkie miałem okazję komentować w TVP Sport) i jeden G3. W Eclipse pokonał samą wielką Enable, dwukrotną zwyciężczynię Łuku (z którą przegrał w Łuku 2019 aż 31 długości, a Nagano Gold 24 i niewiele z tego wynika, ale ty wolisz stawiać proste, pozbawione analizy i fachowości tezy).
W Coronation Ghaiyyath pobił angielskiego derbistę Anthonyego Van Dycka, w Eclipse Enable, a w International znakomitą córkę Galileo - Magical, która wygrała 6 razy G1 i 3,6 mln funtów.
Teraz Ghaiyyath jest trzecim faworytem na Łuk 2020 za Love i Enable, ale 2400 m to dla niego za długi dystans (a dla Nagano Gold trochę z kolei za krótki).
I tegoż to Ghaiyyatha Nagano Gold pobił w tym "fatalnym" dla siebie Łuku 2019 aż o 7 długości. Oba konie zostały po prostu złożone sporo przed celownikiem, bo nie miały szans na płatne miejsce, stan toru i dystans nie były dla nich optymalne.
Nie wystarczy patrzeć na wyścig czy wynik na papierze (wszyscy patrzą, a tylko niektórzy widzą - jak mawia klasyk, już nie pamiętam, czy sam wymyśliłem, czy zaczerpnąłem z kogoś). Trzeba go jeszcze rozumieć i odpowiednio interpretować. Czego szczerze życzę.
 
     
Issos
Kandydat dżokejski


Dołączył: 20 Lis 2015
Posty: 102
Wysłany: 2020-09-11, 02:55   

Nie przejmuj się Tx-em Dorpat. Pisz częściej na tym forum - konie i wiedza o nich są nam potrzebne,
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2111
Wysłany: 2020-09-11, 03:03   

tx podzialal na Dorpata jak (przedawkowana) sol z Epsom.
dodane
Sól Epsom, czyli siarczan magnezu jest jedną z najlepszych substancji dla zdrowia pod każdym względem, z wyjątkiem przedawkowania. Wywołuje wówczas biegunkę.
Czasem biegunkę myśli, jak u Dorpata.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,046 sekundy. Zapytań do SQL: 8