Tower Racing Forum Strona Główna Tower Racing Forum


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WIELKA WARSZAWSKA 2020
Autor Wiadomość
otto77
Uczeń



Dołączył: 27 Lip 2019
Posty: 18
Wysłany: 2020-10-16, 14:35   

Osan napisał:
Cytat:
Na razie jest tak, że jesteśmy na tym polu (hodowlano-wyścigowym) "100 lat za Murzynami", a organizacją, dynamiką, rozmachem, pomysłem i szeroko pojętą kulturą hodowlaną biją nas na głowę nawet Czesi. Nie mamy profesjonalnej bazy kształcącej potencjalnych adeptów jeździectwa, nie mamy profesjonalnej bazy danych wrażliwych, profesjonalnej bazy reklamy i promocji tego sportu; nie mamy odpowiednich struktur ani mechanizmów rozwijania tego rodzaju selekcji. A jeśli już nawet cokolwiek jest, to na poziomie dalece amatorskim (zalatującym tyleż malizną, co prowizorką).

i ma pełną rację, fakt ze w krótkim czasie trudno jest nadrobić takie zaległości, ale stworzyć dobrą stronę internetową z fachowym katalogiem koni biorących udział w jesiennej aukcji koni to nie jest jakieś wyzywające przedsięwzięcie, zwykły marketing. Patrząc na stronę http://aukcjakoni.eu/ to nawet tu leżymy, a to tylko zwykła strona internetowa. Porównując z pierwszą lepszą np.z tą: https://www.tattersalls.com/ :)
 
     
gambl100procent
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 332
Wysłany: 2020-10-16, 20:14   

Nie przeceniałbym WARTOŚCI hodowlanej Bush Brave'a bo tamten rocznik był po prostu słaby,
Bush wygrał WW bo nie było starszych koni które kontuzjowały się w prezesa totalizatora, później sam Bush Brave złapał kontuzję dzięki czemu Magnetik mógł świecić triumfy, jak przyszło do rywalizacji z trzylatkami to elegancko go ograły w WW.

Polska hodowla ma szansę tylko jeśli angielska nasyci się już Galileo sadlers wells'ami danehillami itd. przez co będą się rodzić konie z defektami i po prostu słabe. Ale pewnie wtedy wyspiarze sięgną do Francji bo tam mają bliżej...
_________________
Żyj śmiało
 
     
Master Bars
Dżokej


Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 252
Wysłany: 2020-10-17, 14:55   

Va Bank wrócił do Polski.
W stadninie Krasne będzie pełnił rolę reproduktora.
 
     
Osan
Kandydat dżokejski


Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 184
Wysłany: 2020-10-17, 15:51   

Niejaki gamblu. Przede wszystkim ja nic nie pisałem o wartości Bush Brave jako reproduktora, bo ta jeszcze nie jest mi znana. Pisałem tylko o tym, że warto byłoby próbować w naszej hodowli wybijające się wyścigowo ogiery (importowane roczniakami do Polski) po uznanych ojcach, a - w tej mierze - wspomniałem Bush Brave'a. W istocie więc odniosłeś się do czegoś, czego nie powiedziałem, a co sam sobie ubzdurałeś. Po drugie nie wzrusza mnie absolutnie twoje zdanie w tej mierze (to, czy coś przeceniasz czy nie), bo taki z ciebie znawca zagadnienia, jak z koziej....

Jak dla mnie, to świetna wiadomość (jeśli jest prawdziwa?), że Va Bank wrócił do Polski i będzie pełnił obowiązki reproduktora w SK Krasne. Tak, gdyż niezależnie od tego, jak się potoczy jego kariera na polu hodowlanym (czy będzie równie udana, jak na polu wyścigowym), to ze wszech miar warto go spróbować w nadwiślańskiej hodowli; a więc tam, gdzie zaczynał swą "drogę do wielkości"... Dokładnie o tym wcześniej pisałem, że nasi hodowcy koni pełnej krwi powinni mieć szansę dostępu do takich koni na miejscu (w Polsce), tj. bez uciekania się do kosztownych wysyłek klaczy za granicę i jeszcze kosztowniejszego nabywania średniej miary (wyścigowej oraz rodowodowej) ogierów z Zachodu....

Stąd informacja od Master Barsa wydaje mi się czymś niezwykle pozytywnym. w tym całym zalewie tylko złych (i bardzo złych) informacji. Cóż znaczy osoba wybitnego (z fantazją) hodowcy w jakiejś stadninie - myślę tu o Romanie Krzyżanowskim (wg mnie następcy śp. Macieja Świdzińskiego). I pomyśleć, że taki człowiek na tyle lat był odsunięty od państwowej hodowli (takie rzeczy są możliwe tylko w naszym kraju)... A potem jest płacz i lament, że owa "leży i kwiczy"; że dogorywa, że się cofa w rozwoju; że nawet córki Jape'a i Belenusa nie posunęły jej do przodu... Jak to wszystko miało funkcjonować, gdy najwybitniejsi polscy hodowcy koni pełnej krwi, albo zginęli (Świdziński), albo przeszli na emerytury (Koch), albo wreszcie zostali odsunięci od biegu spraw (Strzałkowski, Krzyżanowski)?...
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2145
Wysłany: 2020-10-17, 17:25   

Celna uwaga Gambl100procent, że Bush Brave jest ze słabego rocznika, o czym Osan zapomniał i ratował się kopaniem po kostkach. Akurat Bush Brave nie jest po "uznanym ojcu", tylko po jednym z tysiąca. Inaczej niż Osan cenię uwagi naszego młodego kolegi.
 
     
kostor 
Dżokej


Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 368
Skąd: YellonkY
Wysłany: 2020-10-17, 19:35   

Jape nie wygląda źle jako ojciec matek: Infanteria, Jam Jessica, Nowa Nadzieja, Tozzia. Bardzo dużo matek po nim dało źrebaki, które wyszły do startu.
Szkoda, że tak mało było klaczy po Jurorze, w XXI wieku naliczyłem tylko 8 matek po nim a w tym gronie - Delonta, Dżamajka, Inicjatywa
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2145
Wysłany: 2020-10-17, 21:56   

Porębski ostro o władzach wyścgowych po małej Wielkiej Warszwskiej
http://www.passa.waw.pl/a...warszawska,4928
(cyt.) "W tym roku, na cztery dni przed Jesienną Galą Wielka Warszawska, ogłoszono, że WW zostanie rozegrana bez udziału publiczności. Była to wspólna decyzja prezesa Polskiego Klubu Wyścigów Konnych i zarządu państwowej spółki Totalizator Sportowy, zalecana przez byłego ministra rolnictwa Jana Ardanowskiego. Gonitwa nie miała nie tylko publiczności, ale także patrona. W programie wyścigowym widniało: „Gonitwa międzynarodowa dla 3-letnich i starszych koni”. Po prostu – tak jakby to był pierwszy lepszy wyścig poza grupami. Siarczysty policzek dla miasta, dla prezydenta i dla wszystkich warszawiaków. Z powodów wyłącznie politycznych (wrogość rządzących państwem do Rafała Trzaskowskiego) spostponowano także mającą ponad 70 lat tradycję. To wielka krzywda wyrządzona dwumilionowej społeczności przez kilku bojaźliwych pętaków, pozbawionych moralnego kręgosłupa".

Motyw polityczny, niestety, jest logicznym wyjaśnieniem absurdalnej decyzji o wyłączeniu publiczności z WW.
 
     
kostor 
Dżokej


Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 368
Skąd: YellonkY
Wysłany: 2020-10-17, 23:32   

Przy tej okazji chciałbym zwrócić uwagę na kuriozalny komunikat na torslluzewiec.pl z piątku - o tym, że wyścigi będą bez publiczności, przez wzgląd na to, że Warszawa znalazła się w czerwonej strefie.... Tak jakby sami nie zamknęli toru dla publiczności już tydzień wcześniej
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2145
Wysłany: 2020-10-18, 00:49   

...czyli albo Totalizator Sportowy zapomniał o swojej bądź co bądź decyzji o wyłączeniu publiczności już przed WW do końca sezonu albo puszczają oko, że decyzja sprzed tygodnia nie była ich decyzją, a zostali do niej przymuszeni.
https://torsluzewiec.pl/wyscigi-konne-bez-publicznosci-strefa-czerwona/
W powiatach zaliczonych do czerwonej strefy wskaźnik zakażeń koronawirusem jest wyższy niż 12 na 10000. W dalszym ciągu w Warszawie łatwiej trafić septymę niż zarazić się tym wirusem.
 
     
Osan
Kandydat dżokejski


Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 184
Wysłany: 2020-10-18, 10:31   

tx napisał/a:
Porębski ostro o władzach wyścgowych po małej Wielkiej Warszwskiej
http://www.passa.waw.pl/a...warszawska,4928
(cyt.) "W tym roku, na cztery dni przed Jesienną Galą Wielka Warszawska, ogłoszono, że WW zostanie rozegrana bez udziału publiczności. Była to wspólna decyzja prezesa Polskiego Klubu Wyścigów Konnych i zarządu państwowej spółki Totalizator Sportowy, zalecana przez byłego ministra rolnictwa Jana Ardanowskiego. Gonitwa nie miała nie tylko publiczności, ale także patrona. W programie wyścigowym widniało: „Gonitwa międzynarodowa dla 3-letnich i starszych koni”. Po prostu – tak jakby to był pierwszy lepszy wyścig poza grupami. Siarczysty policzek dla miasta, dla prezydenta i dla wszystkich warszawiaków. Z powodów wyłącznie politycznych (wrogość rządzących państwem do Rafała Trzaskowskiego) spostponowano także mającą ponad 70 lat tradycję. To wielka krzywda wyrządzona dwumilionowej społeczności przez kilku bojaźliwych pętaków, pozbawionych moralnego kręgosłupa".

Motyw polityczny, niestety, jest logicznym wyjaśnieniem absurdalnej decyzji o wyłączeniu publiczności z WW.


Nie tylko "motyw polityczny", ale też cała ta prymitywna, knajacka "zemsta" nienawistnych, toczących dotąd pianę z pyska, pisiorów (nie mogących mu darować, że o mało nie wygrał z ich Andrzejkiem). Tak czy inaczej dobrze napisane (przez Porębskiego)... Tak oto masz, texio, swego (i stryja) "porządnego" Chalimoniuka, który "nic złego nie zrobił" (i nie robi) - waszym zdaniem... Scyzoryk się w kieszeni otwiera na myśl, że można być tak tępym (ślepym i głuchym); iż można nie rozumieć, że ów Chalimoniuk to twarz "układu" sukcesywnie zmierzającego do tego, by nad Służewcem pojawiły się docelowo sępy, kruki i wrony... Jak się okazuje "ta idiotka" (wg ciebie) Kumanek ma bardziej trzeźwe i racjonalne spojrzenie na te sprawy (więcej oleju w głowie), niż ty i stryj razem wzięci. Zgroza jak można być tak naiwnym (czy może już, w jakiś sposób, zaprzedanym?)...
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2145
Wysłany: 2020-10-18, 17:51   

Nieuprawdopodobnione nawet zarzuty Osana pod adresem p. Chalimoniuka, jako prezesa PKWK, w kwestii przyszłości zespołu torów wyścigowych w Warszawie.
 
     
Osan
Kandydat dżokejski


Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 184
Wysłany: 2020-10-18, 19:48   

Gdzie, szujo, widzisz tam jakieś "zarzuty"? Ja wiem, iż racji wieku, możesz już być pod wpływem nadciągającej demencji, ale tym bardziej skupiaj się (wytężaj) na czytaniu ze zrozumieniem...
 
     
Kioto 
Dżokej



Dołączyła: 15 Paź 2015
Posty: 709
Wysłany: 2020-10-18, 21:13   

Osan, co prawda na tym forum nie obowiązuje cenzura, ale chamstwo nie będzie tolerowane.
Nie życzę sobie obrażania użytkowników i stosowania rynsztokowego języka i domagam się zaprzestania wyzywania bywalców forum od "szui" czy wytykania im niewiedzy i głupoty jaki wykazują w Twoim mniemaniu .
W przeciwnym razie po ustalonej liczbie ostrzeżeń (3) i niedostosowania się do nich, zostaniesz usunięty.
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2145
Wysłany: 2020-10-18, 22:30   

Bez Osana byłoby ze szkoda dla tego forum. Ale Kioto ma rację, sygnalizując czerwoną linię - bez wyzwisk w tekstach!
Z tym, że ja się nie obrażam, ale młodzież czyta.
A tymczasem...
Zofia Skrok pięknie włączyła się do dyskusji po WW.
więcej...
 
     
tx 
Dżokej


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 2145
Wysłany: 2020-10-18, 22:48   

Zofia Skrok podłączyła się pod dyskusję po WW o hodowli w Polsce, wywołanej tutaj na forum, i napisała, że zastanawia się, a co z rozwojem i promocją wyścigów w Polsce? Ilu widzów ogląda wyścigi? W jaki sposób? Jakie są dane? Ile osób zawiera zakłady? Jak zaciekawiani są tym tematem? Ile osób pracuje i jak aby wypromować wyścigi? Nie dla wąskiej grupy w transmisji tylko wśród tych, którzy nawet nie wiedzą, że taka transmisja w internecie istnieje? Ile osób oglądało WW? (dane konkretne, nie wyświetlenia po fakcie - odtworzenia), kto zadecydował, że nie będzie publiczności i dlaczego? Dlaczego tydzień przed były tłumy na Warsaw Jumping, a na WW nie mogło być publiczności?
Bez reproduktorów wyścigi przetrwają, ale bez widzów, kibiców, zniechęconych właścicieli nie - zauważyła na koniec Zofia Skrok.

Wśród setki adresatów tych uwag widziałem też Dominika Nowackiego, dyrektora wyścigów Totalizatora Sportowego, w wykazie natomiast nie znalazłem prezesa Chalimoniuka, a przecież z zapisów ustawy o wyścigach konnych wynika, że to Polski Klub Wyścigów Konnych powinien zajmować się promocją wyścigów i hodowli.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,044 sekundy. Zapytań do SQL: 8