Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Arkano zimowym faworytem na Derby 2019


ARKANO
ZIMOWYM FAWORYTEM NA DERBY
Irlandzkiej hodowli Arkano potwierdził zadatki klasy, wygrywając łatwo gonitwę o Nagrodę Mokotowską (kat. A) na dystansie 1600 metrów.
Tempo biegu, wyłaniającego Zimowego Faworyta na Derby, podyktował Un Beso, jednak już na początku prostej widać było, że błyskotliwie finiszujący Arkano będzie rozdawał karty. Wysyłany przez dżokeja Martina Srneca ogier stopniowo przyspieszał, by minąć celownik niezagrożony, 5 długości przed rywalami. Na drugim miejscu zameldował się polski Noble Eagle, natomiast trzeci na metę wpadł lider - Un Beso. Czwarte miejsce przypadło faworytowi - francuskiej hodowli Salasamanowi.
Podopieczny trenera Wojciecha Olkowskiego nieco zmylił swoich sympatyków, wypadając przeciętnie w Nagrodzie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wcześniej w pierwszogrupowej Nagrodzie Zenda. Tym razem przyszło mu startować na elastycznej nawierzchni (stan toru oceniono jako elastyczny w skali 3,3) i nieco dłuższym dystansie. Jak się okazuje - takie warunki sprzyjają synowi Alhebayeba.
Był to drugi triumf w Nagrodzie Mokotowskiej w przeciągu trzech lat duetu trenersko-właścicielskiego Wojciech Olkowski - Dariusz Jaskólski. W 2016 roku tego samego wyczynu dokonał należący do rodziny Jaskólskich Bush Brave, który potem zdobył Potrójną Koronę, a obecnie zajmuje miejsce ogiera czołowego w Stadninie Krasne, przygotowując się do pierwszego w swojej karierze sezonu stanówkowego.

Serdecznie gratulujemy całej ekipie, która przyczyniła się do sukcesu Arkano i życzymy powodzenia w przyszłym sezonie!
czas: 1’42.2”(8,0-30,9-31,7-31,6). styl: łatwo.
odległości: 5 – 1 1/2 – 3/4 – 5 1/2 – 1 1/4 – 6 – łeb; stan toru: elastyczny (3,3).
Powrót do treści | Wróć do menu głównego