Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Brama przy Pulawskiej ...


Brama przy Puławskiej 266 szeroko otwarta

Niech no tylko się Służewiec zazieleni..." - bliska sercu każdego miłośnika wyścigów piosenka Tadeusza Suchockiego do słów Wojciecha Młynarskiego, wykonywana z warszawską swadą przez niezapomnianego Jaremę Stępowskiego, będzie tradycyjnie muzycznym leitmotywem podczas otwarcia sezonu wyścigów konnych w Warszawie w niedzielę 15 kwietnia. Pierwsza w sezonie „bomba w górę” o godz. 14.30.
Sezon na Torze Służewiec składać się będzie z 487 gonitw rozegranych w trakcie 57 dni wyścigowych – wyłącznie w soboty i niedziele. Rywalizacja na trawiastym torze toczyć się będzie o łączną pulę nagród przekraczającą 6 300 000 zł. Najwyżej dotowane gonitwy to tradycyjnie Derby (1 lipca, 148 750 zł) i Wielka Warszawska (30 września, 157 500 zł).
Pierwsze w tym roku, charakterystyczne dla warszawskiego hipodromu, hasło „Rrrrrrrrrrrrruuuszyły” usłyszymy 15 kwietnia o 14.30. Wcześniej, przed otwierającym sezon biegiem, na padoku odbędzie się prezentacja koni (14.00). Konie na padoku prezentowane będą przed każdą z gonitw. Sezon otworzy się dziewięcioma gonitwami: pięć dla koni pełnej krwi angielskiej (folblutów) oraz po dwie dla wierzchowców czystej krwi arabskiej i kłusaków francuskich.
Serdecznie zapraszamy całe rodziny na ten szczególny dzień wyścigowy. Będzie naprawdę na co popatrzeć i emocji na pewno nie zabraknie! Główna gonitwa rozegrana zostanie o Memoriał Tomasza Dula, wspaniałego jeźdźca, którego nazywano "Królem toru".
Oprócz wyścigów organizatorzy zaplanowali inne atrakcje, szczególnie dla dzieci w strefie B: punkt
z watą cukrową i popcornem, bujaki oraz kąciki: malowania buzi i rysunkowy. Na dorosłych czekać będą stoiska sprzedażowe, promocyjne: baterware, zabawki, biżuteria.
Natomiast w Trybunie Głównej zorganizowana będzie prezentacja prac malarskich o tematyce końskiej. Autorką obrazów jest Weronika Pawłowska, absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk oraz Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Prace wykonane są w technice olejnej i suchego pastelu.
Bilety w cenie 5 zł będą do nabycia na miejscu w kasach. Dzieci do lat 12 wejdą bezpłatnie. Najłatwiej na Tor Służewiec dotrzeć samochodem (wjazd od ul. Puławskiej). Można również dojechać tramwajami linii 4, 10, 35 i autobusem linii 300. Szczegółowe informacje o przygotowaniach do sezonu znajdziecie Państwo na stronie www.torsluzewiec.pl.

(Totalizator)


Powrót do treści | Wróć do menu głównego