Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Fabulous Las Vegas wygrywa Nnagrode Rulera 2018


NIESPODZIANKA Z NIESPODZIANKI - FABULOUS LAS VEGAS WYGRYWA NAGRODĘ RULERAPodobnie jak sobotni wyścig o Nagrodę Wiosenną, tak i Pierwsza Korona - Nagroda Rulera, rozgrywana na dystansie 1600 metrów, zakończyła się dość niespodziewanym zwycięstwem mniej liczonego konia.
Fabulous Las Vegas, trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskiego, a dosiadany przez niezwykle skutecznie jeżdżącego dżokeja Szczepana Mazura, w imponującym stylu minął celownik jako pierwszy.
Poprowadził mocno Medrock, którego na prostej wyprzedził wielki faworyt biegu - Xawery. Dość szybko okazało się, że musiał on walczyć z Silverem Bee i Polskim Lordem. Nie nadążający za stawką Fabulous Las Vegas, w połowie prostej zaczął wydatnie galopować i zbliżać się do rywali. Robił to na tyle skutecznie, że kilkaset metrów przed celownikiem minął ich łatwo, o 3 długości pokonując Xaverego, a o kolejnych 3/4 i 1 1/4 Silvera Bee oraz Polskiego Lorda.


Czas gonitwy należy uznać za bardzo dobry, choć ostatnia ćwiartka była zdecydowanie najwolniejsza.
Fabulous Las Vegas - prywatnie wielki miłośnik kajzerek, jest własności J., M. i E. Traków. Trener Krzysztof Ziemiański nie ukrywał radości, stwierdzając na padoku, że dawno wygrana jego podopiecznego tak go nie ucieszyła.
Szkoleniowiec jeszcze przez sezonem wspominał, że Fabulous Las Vegas to jego najlepszy trzylatek. Kibiców i znawców nieco zmylił przeciętny występ ogiera w Nagrodzie Strzegomia. Analizując jednak sposób rozegrania Nagrody Rulera i styl triumfu podopiecznego Stajni Niespodzianka, nie można nie docenić osiągnięcia syna Air Chief Marshala.
Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Fabulous Las Vegas, serdecznie gratulujemy!Czas: 1’36.3”(7,6-29,2-29,4-30,1)
Stan toru: lekko elastyczny (2,7)
Styl: łatwo.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego