Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Golejewka_2015

a

MEDICINA ZDOBYŁA NAGRODĘ GOLEJEWKA


Do sensacyjnego rozstrzygnięcia doszło w gonitwie o Nagrodę SK Golejewka (kat. B) na 2000 m dla 4 l. i st. koni. Pierwsze trzy miejsca zajęły konie liczone w końskim totalizatorze w dalszej kolejności. Z trzech klaczy zapisanych do gonitwy, dwie w treningu trenera Walickiego zajęły od pierwszego do trzeciego miejsca.
Lekceważona w totalizatorze Medicina (ostatnia gra, 65 zł płacono za jej zwycięstwo) wygrała pewnie o 1 1/3 przed również umiarkowanie liczonym Young Boyem, który udanie powrócił na dłuższe dystanse (w ub. sezonie ścigał się głównie na dystansach do 1600 m). Trzecia była następna podopieczna trenera Walickiego, dzielna Testarossa (42,97 za ZWC). Drugi faworyt gonitwy, Temperament, dobiegł na IV miejsce ze stratą 3 3/4 do Testatarossy. Najbardziej faworyzowany Silvaner (5,49 za ZWC) dotarł na metę ostatni ze stratą 10 1/4 do przedostatniej oaksistki z ub. roku, Zielonej Herbatki. Należy dodac, że dotychczas na Służewcu og. Silvaner w treningu Adama Wyrzyka nie wypadł z porządku, a klacz Zielona Herbatka, również w treningu tego samego trenera, dwukrotnie pokonywała Medicinę w ubiegłorocznej Oaks i Rzeki Wisły.Tym razem viceoaksistka zdeklasowała oaksistkę.
Na gorąco po gonitwie trener Silvanera zauważył, że prawdopodobnie koń został skaleczony, gdyż "nie schodził z toru czysto".
Sensacyjne rozstrzygnięcie gonitwy skutkowało wysokimi wypłatami w totalizatorze. Za porządek Medicina-Young Boy płacono 777 zł, za trójkę z Testarossą - 4278 zł, a zakład czwórka nie został trafiony. Dzięki zwycięstwu Mediciny trafiono dwie kwinty ze skumolowanej sumy 51 000 - po 25 500 zł każda, a tripla z Mediciną wyniosła 694 zł.
Klacz jest własności Kishore Mirpuri i Zbigniewa Górskiego, trenuje ją Andrzej Walicki, a do zwycięstwa poprowadził Medicine z wyjątkowym wyczuciem czeski dżokej jeżdżący na stałe w Hiszpanii, Vaclav Janacek.
Czas gonitwy przy torze w skali 3,6 był przyzwoity 2'06,0'', a ćwiatrki równe - (32,0-31,1-31,5-31,4).
Całej ekipie związanej z sukcesem klaczy Medicina gratulujemy.Medicina przed gonitwąYoung Boy (2. miejsce)Powrót do treści | Wróć do menu głównego