Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

gonitwa uczniowska


Sukces Kamila i Tematyki

GONITWA UCZNIOWSKAGonitwy uczniowskie rządzą się swoimi prawami. Ich inicjatorem i pomysłodawcą jest Polskie Towarzystwo Właścicieli i Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej. Sobotnią, drugą już taką gonitwę wygrała po raz pierwszy w swej sportowej karierze czteroletnia klacz Tematyka (Montbard-Tsunami/Saphir). Klacz jest w treningu u Kazimierza Rogowskiego, a do zwycięstwa poprowadził ją zdolny uczeń Kamil Grzybowski. Drugi na mecie znalazł się ogier Danjazz, który zmierzał po prawie pewną wygraną pod uczniem Arturem Kupczyńskim, ale Tematyka "złapała" go w samym słupie, wygrywając o nos. Trzecia dobiegła do mety Freya Mary pod Błażejem Giedykiem, czwarte miejsce zdobył Sarsen pod debiutantem Ireneuszem Wójcikiem.
Gonitwa wzbudziła duże zainteresowanie i niemałe emocje na trybunach. Młodzi adepci sztuki jeździeckiej mieli swoich fanów, którzy dopingowali ich bardzo zdecydowanie i donośnie.
Na padoku nagrody wręczał ich fundator - załoga stajni Nova Racing.
Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu klaczy serdecznie gratulujemy, szczególnie utalentowanemu Kamilowi Grzybowskiemu.
Duże brawa należą się organizatorom gonitw uczniowskich. Wykonali pierwszy krok na trudnej, zaniedbanej drodze pozyskiwania i kształcenia nowych kadr jeździeckich.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego