Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

inaugurcja sezonu 2015

a


Po zimowej przerwie konie, dżokeje i ich miłośnicy powrócą na warszawski tor. Pierwszy raz w 2015 roku popularny, wyścigowy przebój "Bomba w górę" w wykonaniu niezapomnianego Jaremy Stępowskiego usłyszymy w niedzielę 19 kwietnia o godz. 13.00. W dniu inauguracji 71. sezonu odbędzie się 9 gonitw. Na publiczność czekać będzie wiele dodatkowych atrakcji, na które już teraz serdecznie zapraszamy.
Otwarcie Sezonu 2015 zapowiada się jako dzień wielkich emocji sportowych i wrażeń estetycznych, ponieważ aż 77 koni zostało zgłoszonych do dziewięciu gonitw pierwszego dnia wyścigowego w Warszawie. W sześciu rywalizować będą szlachetne i szybkie folbluty (pełna krew angielska), a w trzech słynące z urody i dzielności araby czystej krwi. Dosiadać ich będą najlepsi służewieccy dżokeje, na czele z rewelacyjnym 20-letnim czempionem Szczepanem Mazurem, który wrócił właśnie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie zimą pracował i ścigał się w stajni jednego z szejków. Z Hiszpanii przyjedzie ścigający się tam na stałe Czech Vaclav Janacek. W poprzednich sezonach zjednał on sobie sympatię warszawskiej publiczności, wygrywając nie tylko na faworytach, ale także na koniach mniej liczonych.
-
Cieszymy się z tak dużej liczby koni zgłoszonych do gonitw pierwszego dnia sezonu oraz z tak silnej obsady dżokejskiej. Jest to gwarancja ciekawej rywalizacji na Torze - podsumowuje program gonitw Włodzimierz Bąkowski, dyrektor Oddziału Wyścigi Konne Warszawa - Służewiec.
Prezentacja uczestników pierwszego wyścigu w sezonie 2015 (Dandolo-Handicap Otwarcia) rozpocznie się na padoku przed Trybuną Honorową o godz. 13.00. Ok. 30 minut później bomba pójdzie w górę i, jak to kiedyś powiedział niezapomniany red. Jan Ciszewski, wszystko już będzie tylko "w rękach konia". Główna gonitwa pierwszego dnia, Memoriał Tomasza Dula, poświęcona jest pamięci najlepszego, obok Jerzego Jednaszewskiego i Mieczysława Mełnickiego dżokeja w historii Służewca, nazywanego "Królem toru", który zginął tragicznie w wypadku samochodowym 10 lat temu.
Ważnym wydarzeniem pierwszego dnia sezonu będzie również otwarcie dla publiczności II Trybuny, która w ostatnich latach została pieczołowicie odrestaurowana pod nadzorem Stołecznego Konserwatora Zabytków. Remont przywrócił jej międzynarodowy status obiektu tzw. kategorii I. W otwartej ponownie trybunie na widzów czekać będzie wiele atrakcji m.in. wystawa przedwojennych zdjęć toru, a także stoiska z rękodziełem.
- Otwarcie II Trybuny to ważny etap w procesie przywracania świetności służewieckiemu Torowi. Jestem przekonany, że dzięki pracy jaka została włożona w prace remontowe widzowie będą mogli jeszcze przyjemniej spędzić czas w tym pięknym miejscu - podsumowuje proces rewitalizacji Wojciech Szpil, prezes Totalizatora Sportowego Sp. z o.o.
Z myślą o najmłodszych przygotowana została specjalna strefa, w której będą miały możliwość sprawdzić się w rzucie podkową, poskakać na mini-bungee czy pojeździć na kucykach. W przerwie między gonitwami kibice będą mogli skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej na terenie toru oferowanej m.in. przez bufet "Pod Podkową", stoiska z ekologiczną żywnością w II Trybunie oraz popularne food trucki.
Na Służewiec najłatwiej dojechać samochodem (wjazd od ulicy Puławskiej 266). Możliwy jest także dojazd komunikacją miejską, m.in. jeżdżącym co pół godziny z pętli przy stacji Metro Wilanowska bezpośrednio na tor "wyścigowym" autobusem linii 300 lub jadącymi w kierunku Piaseczna autobusami linii 709, 715, 727, 739 (przystanek na żądanie "Wyścigi") oraz tramwajami: 4, 10 i 35 na pętlę Wyścigi, skąd trzeba przejść piechotą do Alei Wyścigowej.
Specjalnie z okazji otwarcia sezonu 2015 przygotowano promocyjną ofertę dla publiczności - bilet dla osoby dorosłej do strefy A i B na Otwarcie Sezonu 2015 jest w cenie 5zł. Dzieci do 13 roku życia wchodzą bezpłatnie. Bilety dostępne będą w dniu wydarzenia w kasach przy wejściu na Tor.

* * *


Tor Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu to jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów na świecie. Od kilkudziesięciu lat gromadzi w trakcie sezonu zarówno rzesze pokoleń warszawiaków, jak i turystów z kraju i z zagranicy. Wycieczka na służewiecki tor to znakomita okazja do spędzenia wolnego czasu z dala od wielkomiejskiego zgiełku, gdzie można odpocząć, a równocześnie przeżyć sportowe emocje związane z rywalizacją koni i jeźdźców.

Więcej informacji na www.torsluzewiec.pl

Sylwester Puczen
Rzecznik prasowy Toru SłużewiecPowrót do treści | Wróć do menu głównego