Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Nagroda Wiosenna dla Jam Julietty 2018

NAGRODA WIOSENNA
DLA JAM JULIETTY
Pierwszy tegoroczny klasyk dla klaczy - Nagrodę Wiosenną, rozgrywaną na dystansie 1600 metrów, wygrała trenowana przez Wojciecha Olkowskiego Jam Julietta.
Bieg rozegrany został mocnym tempem. Poprowadziła Areej, która na prostej finiszowej szybko odpadła. Rozpoczął się widowiskowy pojedynek pomiędzy Santą Klarą, a Jelapeną. Widzowie byli przekonani, że któraś z nich wpadnie na celownik jako pierwsza, kiedy - wydawałoby się, niewiadomo skąd, przy kanacie przecisnęła się Jam Julietta i, korzystając z nieuwagi walczącej ze sobą pary, niemalże niepostrzeżenie wsunęła nos w sam celownik. Santa Klara zajęła ostatecznie drugie miejsce, a Jelapena - koleżanka stajenna zwyciężczyni, trzecie, ze stratą niewiele ponad długości do triumfatorki gonitwy.
Musimy pochwalić mistrzowską jazdę Tomasa Lukaska, z której biła doskonała technika, klasa i szacunek do dosiadanego wierzchowca. Jego styl zwycięstwa brutalnie kontrastował z tym, co dżokej Ricardo Sousa Fereira wyczyniał na Santa Klarze, bijąc ją wielokrotnie aż do samego celownika i nie posiadając innego pomysłu na poprowadzenie swojego konia.
Trenowana przez Wojciecha Olkowskiego klacz Jam Julietta jest własności i hodowli rodziny Państwa Gorczyców - Roberta, żony Gabrieli oraz córki Karoliny, których podopieczna już czwarty raz wygrała Nagrodę Wiosenną na przestrzeni ostatnich 6 lat.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Czas: 1'38,4"(7,8-29-29,7-31,9)
Stan toru: lekko elastyczny(2,9)
Styl: silnie wysyłany


Powrót do treści | Wróć do menu głównego