Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

OAKS 2016 - Iron Belle

OAKS 2016
IRON BELLE
ZWYCIĘŻCZYNI URODZONA W PURPURZE


Najważniejszy sprawdzian dla trzyletnich klaczy, wyścig o Nagrodę Liry (Oaks), wygrała trenowana przez Krzysztofa Ziemiańskiego, dosiadana przez dżokeja Martina Srneca, córka derbistki i oaksistki z 2010 roku Infamii oraz niemieckigo derbisty Belenusa, Iron Belle.
Hodowczynią i właścicelką Iron Belle jest Pani Joanna Traka. Oakssitka była drugą faworytką w końskim totalizatorze.
Jej rywalka, Best Line, poprowadziła stawkę 11 klaczy, ale dość szybko zmieniły ją druga podopieczna trenera Ziemiańskiego, Pianoforte i klacz Mura. Best Line trzymała się w ścisłej czołówce na 2-3 miejscu. Niedaleko niej biegła Iron Belle.
Przed wejściem w ostatni zakręt i na końcową prostą, dżokej Tomas Lukasek wyszedł z Best Line na prowadzenie i usiłował uciec czołówce. W połowie prostej jednak Iron Belle wyprzedziła rywalkę, a z końca stawki rozpędziła się trenowana przez Małgorzatę Fabiańską i prowadzona na końcu stawki Francaise, która zajęła drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasowała się trenowana przez Andrzeja Walickiego Silvera, a dopiero czwarta ze stratą 3 długości do zwyciężczyni była Best Line.
Czas gonitwy w wyścigu klaczy na derbowym dystansie był lepszy o 2,1 s na torze elastycznym w skali 3,6 w porównaniu do czasu jaki uzyskał derbista Caccini na torze 3,3.
Dystans: 2400 m. Czas: 2’32.1”(26,3-29,9-31,3-32,6-32,0).
Całej ekipie, która przyczyniła się do zwycięstwa klaczy, gratulujemy.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego