Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Roslonce podazaja sladami


Asia Lipińska
Rosłońce podążają śladami Niespodzianki

Derby i Oaks padły łupem trenera Adama Wyrzyka. Natalie Of Budysin w obu zwyciężyła łatwo, spełniając pokładane w niej nadzieje całej ekipy.
Triumfy dzielnej klaczy w obu gonitwach przyćmiły inne spektakularne sukcesy stajni Rosłońce.
Gala Derby 2012 przyniosła trenerowi Wyrzykowi aż cztery zwycięstwa. Pewnie triumfowały kolejno konie: King Jape, Natalie of Budysin (Derby), Hard Work (Memoriał Fryderyka Jurjewicza) i Koster. Natomiast w dniu rozgrywania Oaks podopieczni stajni Rosłońce znów królowali na torze. Oprócz zwycięstwa Natalie of Budysin w najważniejszej gonitwie dla trzyletnich klaczy, wygrywały Master Bars i Lorenc. Przygniatające wręcz było zwycięstwo Master Barsa nad faworyzowanym Perfektorem, którego pokonał aż o 5 długości. Również Lorenc, biegnący pod najwyższą wagą w polu (63,5) nie dał rywalom powąchać ogona. Jego największy przeciwnik, Persei, niosący 3 kg mniej, stracił do niego ponad trzy długości.
Dokonania trenera Adama Wyrzyka w dniu Derby i Oaks do złudzenia przypominają triumfy koni trenera Krzysztofa Ziemiańskiego w dwóch poprzednich sezonach.
Gala Derby 2010 należała do stajni Niespodzianka. Najpierw, w gonitwie niższej kategorii zwyciężyła Kalutara, następnie Infamia wygrała Derby, a wisienką na torcie był triumf Demeter w Nagrodzie Novary.
Stajnia Niespodzianka również z sukcesami zakończyła dzień Oaks w 2010 roku. Teutonico odniósł swoje pierwsze w tamtym sezonie zwycięstwo, po którym na torze zobaczyliśmy go dopiero rok później, po czym zakończył karierę. Następnie fenomenalna Infamia wygrała Oaks, a Somoza odniosła pierwsze zwycięstwo w karierze, po którym pobiegła bez sukcesu jeszcze raz miesiąc później i nie zobaczyliśmy jej więcej na torze.
Warto przypomnieć również sezon 2011, gdzie w Dniu Gali Derby podopieczni trenera Ziemiańskiego mijali celownik trzykrotnie na pierwszym miejscu: Tower, Intens (Derby), Hortensja (Novary), a w Oaks 3 tygodnie później zwyciężyła również ta ostatnia.
Analizując te analogie dojść należy do wniosku, że tegoroczny triumf Rosłońców zostanie powtórzony przez stajnię w przyszłym sezonie. Trener Adam Wyrzyk wiernie odtworzył sukces trenera Krzysztofa Ziemiańskiego.
Środowisko służewieckie już od Derby zastanawia się w czym tkwi tajemnica tak precyzyjnego przygotowywania formy koni na najważniejsze dni sezonu. Zwracamy się tu do wszystkich zwolenników spiskowych teorii: to rzetelna wiedza, ciężka praca oraz nowoczesne metody treningowe wykuwają w ostatecznym rozrachunku sukces. A także właściwe odżywki!Powrót do treści | Wróć do menu głównego