Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

St Leger 2013_uczestnicy[wydarzenia]
W.W. 2013. Wygrała polska hodowla

100. Wielka Warszawska
- zapowiedzi

Marek Rostocki
Służewiec i Partynice z Porębskim w tle

Marek Rostocki
PAPIEROWY MOTYL

Marek Rostocki
SIÓDMY

Co się stało z Kundalini?
(Kishore Mirpuri)

Gdy widzę tor...
(Andrzej Walicki)

OAKS 2013 - Kundalini

Gonitwa uczniowska

ChristinaLipińska
Czy wygra najlepszy?
(St. Leger 2013)

Christina Lipińska
St. Leger - Uczestnicy

Asia Lipińska
Dzieci Szczęścia
Rzecz o Patronusie


TRAF -Zamach na porządki

Nagroda Iwna 2013
- Pillar

Traf o trójkach

Bye-bye,sulki

Ch. Lipińska
Belmont Stakes 2013

Belmont Stakes 2013
- uczestnicy


Rulera 2013

Nagroda Golejewka 2013

Program 2013 Wiosenna

Program 2013 Rulera

Nagr Jaroszowki 2013 - uczestnicy

A. i Ch. Lipinskie
Kentucky Derby 2013

Nagroda Strzegomia 2013

Christina Lipińska
Dobry początek

Christina Lipińska
Nagrody, konie, malowane buźki

Christina Lipińska
Dali i zabrali

Asia Lipińska
Koks w stajni szejka

Asia Lipińska
Dubai World Cup

Christina Lipińska
Plan, którego nie ma

Koniec sezonu 2012

TS - Rekordowe
zakończenie sezou


Kazimierz Molenda
Ręka w nocniku

Christina Lipińska
Programy i leniwe

Marek Rostocki
Sulki nas straszą

Wielka Warszawska 2012

Nagroda Ministra -Pillar

Kazimierz Molenda
Kali z Rosłońców

Historia St. Leger

Christina Lipińska
Koń najlepszy - St. Leger 2012

Christina Lipińska
Derby - Uczestnicy 2012

Marek Rostocki
Wszystkie konie są nasze!

Asia Lipińska
Rosłońce podążają śladami Niespodzianki

Kazimierz Molenda
Służewiecka ścieżka zdrowia

Asia Lipińska
Dlaczego konie łamią nogi?

Robert Zieliński
Podrzynanie gałęzi

Marek Rostocki
Podlewanie toru kubełkiem

RACING POST
YEARLING BONUS
2011

Asia Lipińska
Tower daje power

Asia Lipińska
Nagroda Iwna

Christina Lipińska
Nagroda Soliny

Marek Rostocki
Nagroda Widzowa

Kazimierz Molenda
Skandal na torze

Nagroda Wiosenna 2012

Nagroda Rulera 2012

Nagroda Golejewka

Asia Lipińska
Wyścigi Konne w Krakowie

Kentucky Derby 2012
- I'll Have Another


Kazimierz Molenda
Nie lejcie Porębskiego!

Marek Rostocki
Nagroda Strzegomia

Christina Lipińska
Nagroda Dzamajki

Spotkała nas niespodzianka
21-22.04

Marek Rostocki
Polski koń czy polska konina?

Urodziny Towera

Christina Lipińska
Bomba poszła w górę!

Brama
na Puławskiej 266
szeroko otwarta


Marek Rostocki
Kłusaki, zabójcy kwinty

Marek Rostocki
KŁUSAKI w pigułce

Asia Lipińska
Santa Anita Derby 2012

Marek Roztocki
Szpital dla koni - dawniej

Andrzej Kwaśny
Z sokmanem w Kozienicach

Asia Lipińska
Ruch społeczy ZENYATTA

Dominika Tukowska
Nasi w British Racing School

Inicjtywy Totalizatora i PKWK

Do St. Leger zapisano 6 ogierów i 2. klacze.
Z tegorocznych uczestników Derby wystąpią tylko trzy trzylatki: derbista Patronus, trzeci na mecie w Derby Pillar i czwarty - Tymon. Zmierzą się z Koniem Roku 2012, irlandzkiej hodowli Camerunem, który cały czas potwierdza swoją klasę i wygrywa najważniejsze dystansowe sprawdziany dla koni starszych.
O Camerunie pisaliśmy już kilkakrotnie na naszej stronie, ale w skrócie przypomnijmy jego sylwetkę. Niżej również kilka słów o innych uczstnikach gonitwy.


1. Camerun (IRE)

5 l., (Singspiel-Cantaloupe /Priolo, hod. W. P. Iceton, wł. BHT Animal Trade Sp. z o.o., tr. M. Nowakowski, dż. P. Piątkowski, 60 kg
Camerun jako dwulatek biegał dwukrotnie, wygrywając z debiutu. Karierę trzyletnią rozpoczął od gonitw grupowych na dystansach 2000 i 1800 m, w których kolejno zajał trzecie i drugie miejsce. W związku z tym, że wiosną 2011 roku koń nie był w szczytowej formie, nie miał zapisu do Derby. Wygrał w połowie lipca wyścig trzeciej grupy, a potem kolejno Nagrodę Łazienkowską i Nagrodę Łeb w Łeb.
Formę Camerun pokazał jako trzylatek dopiero w Wielkiej Warszawskiej, gdzie zajął drugie miejsce za fenomenalnym Intensem, tracąc do niego 5 długości.
Camerun jako czterolatek na Służewcu wystąpił sześć razy, 4 x I, 2 x II. W Nagrodzie Golejewka przegrał "o łeb" z Iwoniczem . Następnie wygrał Widzowa i niefortunnie przegrał w PTS, w wyścigu rozegranym w tempie antyselekcyjnym, bardzo wolnym, gdzie ograła go szybka i doskonale przeprowadzona Marlene.
Pod koniec lipca, Camerun w imponującym stylu zdobyłpierwsze miejsce w prestiżowej Nagrodzie Kozienic, gdzie ustanowił nowy rekord toru na dystansie 2000 m: 2'02,1, lepszy od poprzedniego o 0,1 s (przy szybkich ostatnich dwóch ćwiartkach 29,2 i 29,9). Następnie wygrał St. Leger i Wielką Warszawską oraz został wybranym Koniem Roku 2012.
W tym roku, w wieku 5 lat w debiucie wypadł słabo, gdyż przez przedłużającą się zimę był opóźniony w pracy treningowej i zajął 5 miejsce w Nagrodzie Golejewka. Jednak już miesiąc póżniej triumfował w Nagrodzie Widzowa oraz wygrał Prezesa Totalizatora Sportowego.
W trzeciej dekadzie lipca Camerun zmierzył się w Niemczech w gonitwie klasy listed z mocniejszymi konkurentami na mało sprzyjającym dla niego dystansie 1800 m. Zajął siódme miejsce w 10-konnej stawce, ale nie stracił wiele do zwycięzcy.
Będzie głównym faworytem tej gonitwy.


2. Frenchie Lebec (GB)

4 l., kl., po Notnowcato-Brazilian Terrace /Zilzal, hod. Stanley House Stud, wł. Millennium Stud , tr. A. Wyrzyk, k.dż. S. Mazur, 58 kg.
Jest to klacz, która do tego sezonu biegała zagranicą. Ścigała się we Francji i na Ukrainie z dobrym skutkiem. W wieku dwóch lat raz wygrała i raz była czwarta na b. długich jak na dwulatka dystansach - 2000 m we Francji.
W wieku trzech lat biegała 4 razy we Francji na dystansach 2000-2400m, z czego raz wygrała, raz była druga, raz trzecia i raz czwarta. Później ścigała się już na Ukrainie, gdzie była zdobyła drugie miejsce w Oaks (przesunięta z pierwszego za crossing) i drugie w Derby.
W tym sezonie trenuje w Polsce. Rozpoczęła bardzo wcześnie sezon, bo już 1 kwietnia była zapisana do gonitwy klasy Listed w Kolonii, ale zajęla tam 9. miejsce w 11-konnej stawce na dystansie 1600 m.
Później zajęła 2. miejsce w Golejwka (przesunięta z trzeciego po dyskwalifikacji Marlene), ale już w Widzowa zajęła 7 miejsce w 8-konnej stawce. Klacz ma spore wahnięcia formy i tak naprawdę po 3. występach na Służewcu trudno ją ocenić. Wydłużenie dystansu powinno jej służyć. Jest to jeden z trzech koni K. Zgary.


3. Invisible Dubai (GB)

6 l., og., Dubai Destination-Far Reaching /Distant View,hod. Barkham Manor Stud, wł.E. Daporta , tr. M. Jodłowski, k.dż. A. Mazurkiewicz, 60kg.
Invisible Dubai nie biegał dwulatkiem. W wieku 3. i 4. lat był w treningu Andrzeja Walickiego. Jako trzylatek zaliczany był do ścisłej czołówki zaplecza.
Karierę trzyletnią rozpoczął od dwóch zwycięstw w III gr., następnie zajął 4. miejsce w Mem. J. Jednaszewskiego. Wygrał Nagrodę Aschabada, by kompletnie nie liczyć się w Derby i Kozienic. W St. Leger zajął 3. miejsce, w WW - 7. Rok zakończył wygraną w Sac-a-Papier.
W wieku 4. lat biegał tylko 4. razy. Był czwarty w Prezesa Totalizatora Sportowego. Wyścig o Nagrodę Kozienic zakończył jego karierę 4-letnią, gdyż nabawił się kontuzji.
W wieku 5. lat tylko dwa razy wystapił w Polsce, póżniej ścigał się we Włoszech w Merano, dwa razy wygrywając, raz będąc piątym.
Ten sezon rozpoczął od wygranej w Nagrodzie Dandolo, następnie był siódmy w Golejewka. Wygrał Nagrodę Prezydenta Wrocławia na Partynicach na 2400 m, by później odnotować słaby występ na Służewcu w II grupie - był czwarty za Simką, Aischylosem i Karą.
Koń biega "w kratkę" przeplatając dobre występy słabszymi, ale zważywszy na ostatnio wysoką formę stajni i na sprzyjajacy mu długi dystans, może okazać się "czarnym koniem" gonitwy.


4. Patronus (POL)

3l., og. (Ecosse-Princess of Java /Java Gold ), hod. A. Zieliński, wł. Millennium Stud, tr. A.Walicki, dż. Piotr Krowicki 54 kg.
Patronus rozpoczął swoją karierę dwuletnią od zajęcia trzech rzędowych drugich miejsc, by w czwartym starcie na dystansie 1600 m wygrać. Omijał nagrody dla dwulatków.
Sezon trzyletni rozpoczął od bardzo dobrego występu na 1600 m, gdzie wygrał z przewagą 6 długości do Admiral Questa.
Następnie rozczarował swoich fanów w nagrodzie Irandy zajmując 4. miejsce za Admiral Questem, Tymonem i og. Moonshine i tracąc trochę ponad 2 długości do zwycięscy.
W Memoriale Jerzego Jednaszewskiego zajął 3. miejsce, przegrywając o łeb drugie.
W Derby nie był faworytem. Wygrał ten najważniejszy sprawdzian dla trzylatków w dobrym stylu, w wyścigu, który był rozegrany w równym, mocnym tempie. Ograł o 2 1/2 dlugości obecną oaksistkę Kundalini, a Pillara i Tymona, z którymi ponownie spotka się w St. Leger odpowiednio o 3 i 3 1/2 dł. Prawdopodobnie będzie drugim faworytem gonitwy po Camerunie.


5. Tymon (USA)

3l., og., po The Daddy-Callie Alexandra /Private Terms, hod. Bereton C. Jones, wł. V. Kazakov, tr. D. Kałuba, k.dż. A. Kabardov 54 kg.
Tymon w wieku 2. lat biegał dwa razy i dwa razy wygrał.
Jako trzylatek rozpoczął karierę od zajęcia 2. miejsca w Nagrodzie Irandy za Admiral Questem, następnie był czwarty w Iwna, gdzie padł rekord toru. Zajął czwarte miejsce w Derby. Jest to najlepszy z amerykańskich trzylatków pana Kazakova startujących w Polsce.
Na torze ma swoich wiernych kibiców.


6. Toogris (FR)

4 l., og., po Dalakhani-Welimina /Sadlers Wells, hod. Wertheimer & Frere, wł. Millennium Stud , tr. A. Walicki, dż. M. Brezina 60 kg.
Toogris w wieku 2. lat nie biegał.
Trzyletnim ścigał się we Francji i na Ukrainie. We Francji brał udział w gonitwach o długich dystansach, raz wygrywając na 2500 m i dwa razy będąc trzeci na 2600 m. We Lwowie wygrał ukraińskie St. Leger i nagrodę Prezydenta Ukrainy.
W Polsce w wieku 4. lat biegał w Widzowa, zajmując tam 5 miejsce, a w Prezesa Totalizatora Sportowego był trzeci za Camerunem i Lucky Peterem.


7. Dżulietta (POL)

5l., kl., po Roulette-Dżamajka/Juror, hod. SK Widzów – K. Tyszko, wł. Orarius, tr. M. Jodłowski, dż. A. Turgaev 58 kg
Jest to drugi koń w treningu Macieja Jodłowskiego w stawce biorącej udział w St. Leger.
Klacz jako dwulatka biegała tylko raz, zajmując 3 miejsce w Próbnej.
W wieku 3. lat biegała 3 razy, dwa razy wygrywając w III gr., by później zająć ostatnie, 9. miejsce, w nagrodzie Novary.
Najwięcej biegała i najlepsze wyniki osiągała w wieku 4. lat. Wygrała Nagrodę Łeb w Łeb na 2400 m, Villarsa na 2600 m i była druga w Sac-a-Papier.
Na Służewcu w tym roku widzieliśmy ją trzykrotnie: w dniu rozpoczęcia sezonu zajęła 3. miejsce w Nagrodzie Dandolo, a miesiąc później wygrała III gr. na 2000 m. Kolejno startowala we Wrocławiu w Nagrodzie Prezydenta Wrocławia i zajęla tam siódme miejsce
Ostatni występ miała na Służewcu 3 sierpnia w wyścigu II grupy i na celowniku zameldowała się jako piąta, za towarzyszem stajennym, Invisible Dubai.
Klacz nie będzie faworytką gonitwy, choć na pewno ma swoich zwolenników.


8. Pillar (POL)

3 l., og., (Ecosse-Palixodia/Linamix), hod. A. Zieliński, wł. A. Zieliński, J. Mierzwa Zielińska, D. Mierzwa, M. Janikowski i Ryszard Zieliński, tr. M. Janikowski, dż. W. Szymczuk 54 kg.
Pillar był czołowym dwulatkiem na torze. Przegrał tylko w swoim debiucie, następnie 3 razy triumfował. Wygrał Nagrodę Min. Rolnictwa i Rozwoju Wsi, później Mokotowską, po czym został okrzyknięty zimowym faworytem na Derby.
Sezon trzyletni rozpoczął od zajęcia drugiego miejsca w Rulera tracąc długość do Emperor Ajeeza. Następnie wygrał Nagrodę Iwna w rekordowym czasie, ustanawiając nowy rekord toru. Pokonał tam stawkę koni, które później również prześcignął w Derby, plasując się na 3 miejscu za Patronusem i Kundalini i tracąc ok. 3. długości do Patronusa.
Na usprawiedliwienie wyniku Pillara w Derby należy odnotować fakt, że przed najważniejszym sprawdzianem dla trzylatków miał przerwę w treningach spowodowaną infekcją, która w tym okresie szerzyła się na Służewcu.


Który koń wygra St. Leger? Co do jednego nie ma wątpliwości: wyścig przyniesie dużo emocji.
Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia.
Niech na mecie zjawi się najlepszy!


Powrót do treści | Wróć do menu głównego