Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

swiatowa konferencja koni czystej krwi

TOTALIZATOR SPORTOWY:

INFORMACJE DOTYCZĄCE WYDARZENIA W DNIACH 27-31 MAJA 2015


Od dnia 27.05. - 31.05.2015 będziemy gościć w Warszawie ok. 500 gości z całego świata - trenerów, hodowców i jeźdźców, szejków z Zatoki Perskiej, oraz 20 ambasadorów Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Związane jest to z organizacją Światowej Konferencji Koni Czystej Krwi
W dniu 27 maja w hotelu Marriott odbędzie się konferencja prasowa, która będzie transmitowana na żywo.
Na prośbę Dyrektora Wykonawczego Festiwalu, Pani Lary Sawaya, planujemy podczas tej konferencji zorganizować losowanie jeźdźców do dwóch gonitw, które zostaną rozegrane na Torze Służewiec w dniu 31 maja:
- HH Sheikha Fatima Bint Mubarak Ladies World Championship IFAHR
(Nagrody dodatkowe w łącznej kwocie 125.000 złotych funduje Sheikh Mansour Bin Zayed Al Nahyan)
- HH Sheikha Fatima Bint Mubarak Apprentice World Championship IFAHR
(Nagrody dodatkowe w łącznej kwocie 80.000 złotych funduje Sheikh Mansour Bin Zayed Al Nahyan)
Zapisy do powyższych gonitw odbędą się w dniu 21 maja. Podczas zapisów znana będzie lista jeźdźców (po jednym z Polski do każdego wyścigu, reszta zagranicznych, jak w poprzednich latach). Wytypowano dwóch przedstawicieli z Polski:
Ladies - PATRYCJA KŁÓŚ
Apprentice - KONRAD MAZUR

KWESTIE TECHNICZNE


Podczas dnia wyścigowego na torze będzie zorganizowana strefa VIP dla uczestników konferencji. Namiot stanie w miejscu jak dotychczas (montaż 26.05. - demontaż 01.06.). Wyścig płotowy w dniu 30.05.2015 (jeśli zapis dojdzie do skutku) zostanie zorganizowany technicznie tak, jak w ubiegłym roku, czyli rozszczepimy kanat i konie wyjdą na bieżnię główną na prostą finiszową.
Obok namiotu zostanie zbudowany podest do dekoracji. Dekorowane na nim będą 3 gonitwy: dwie powyższe oraz Ofira. Reszta (jeśli będą sponsorzy lub patroni), na padoku.
Na tarasie trybuny honorowej nad kasami zbudowane zostanie studio telewizyjne - cały dzień wyścigowy będzie transmitowany na żywo, a relacje z niego emitowane w kilkudziesięciu krajach. Spodziewamy się sporej ilości prasy, w tym zagranicznej, prócz naszej telewizji będzie wóz satelitarny obsługujący zagraniczne transmisje live (za 2 trybuną).
Na maszynie startowej umieszczone zostaną dwie niewielkie kamery go-pro: absolutnie niezakłócające załadunku i startu.
Planujemy użycie drona do rejestrowania przebiegu gonitw i uzyskania materiału filmowego - operator został poinstruowany, że nie może latać nisko, by nie płoszyć koni. Jeśli podczas nagrywania zauważymy jakiekolwiek sygnały, że dron powoduje zakłócenia, natychmiast go wycofamy.

KOMUNIKAT PKWK O ŚWIATOWEJ KONFERENCJI KONI CZYSTEJ KRWI ARABSKIEJ


Polski Klub Wyścigów Konnych uprzejmie informuje, że w roku 2015 Polska będzie gospodarzem międzynarodowego wydarzenia - Światowej Konferencji Koni Czystej Krwi Arabskiej pod patronatem HH Sheikh Mansoor Bin Zayed Al Nahyan, która odbędzie się w Warszawie w dniach 28-30 maja 2015 r.
Z uwagi na rangę Konferencji, będzie ona miała szczególną oprawę. Wśród dodatkowych eventów towarzyszących Konferencji zaplanowano między innymi rozegranie na Torze Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec dwóch wyjątkowych gonitw dla koni czystej krwi arabskiej:
1. HH Sheikha Fatima Bint Mubarak Ladies World Championship IFAHR - wyścigu z udziałem wyłącznie amazonek, oraz
2. HH Sheikha Fatima Bint Mubarak Apprentice World Championship IFAHR - wyścigu przeznaczonego dla uczniów.
Obie gonitwy będą miały międzynarodową obsadę, bowiem dosiadające koni amazonki oraz uczniowie będą reprezentantami kilkunastu państw, w tym również Polski. O randze i znaczeniu tego wydarzenia wyścigowego świadczy także fakt, że organizator HH Sheikh Mansoor Bin Zayed Al Nahyan Global Arabian Horse Flat Racing Festival, w ramach którego odbędą się ww. wyścigi, ufundował nagrody dodatkowe w łącznej wysokości 205 000 zł. Specyfiką tego typu gonitw jest, że jeźdźcy mający dosiadać koni wyłaniani są w drodze losowania. Lista jeźdźców mających uczestniczyć w obu wyścigach będzie znana przed zapisami koni, natomiast samo losowanie odbędzie się w dniu 27 maja 2015 r. w Hotelu Marriott, podczas konferencji prasowej. W tym roku losowanie przeprowadzone zostanie w wyjątkowych okolicznościach, albowiem uroczystość zaszczyci swoją obecnością sam HH Sheikh Mansoor Bin Zayed Al Nahyan, a losowanie będzie transmitowane na żywo do ponad 60 krajów na świecie.

Prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych
Agnieszka MarczakPowrót do treści | Wróć do menu głównego