Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Wielka Warszawska 2020

11.10.2020

WIELKA WARSZAWSKA DLA GOŚCIA Z CZECH.
WSPANIA
ŁA POSTAWA NIGHT TORNADOPrzed tegoroczną Wielką Warszawską nikt nie przypuszczał, że w dobie pandemii na Służewcu gościć będziemy ogiera, który zalicza się do zaplecza światowej czołówki, mierzącego się z takimi gwiazdami jak Stradivarius, Enable czy Anthony Van Dyck. Kilka dni przed prestiżową gonitwą stało się jednak jasne, że Nagano Gold zamelduje się na starcie, rzucając wyzwanie naszym najlepszym trzyletnim i starszym wierzchowcom.
Przebieg gonitwy był dość spokojny - rzetelne tempo podyktował Liaqura, który biegł do pomocy ubiegłorocznej derbistce i oaksistce, klaczy Nemezis. Po wyjściu na prostą pierwszy zaatakował Plontier, a za nim ruszył Night Tunder i dość ciężko galopująca Nemezis. Około 500 metrów przed celownikiem dżokej Stefano Mura, dosiadający trzyletniego Night Tornado - zwycięzcę tegorocznej edycji St Leger - zaczął powoli rozpędzać swojego wierzchowca, a w ślad za nim podążył czeski Nagano Gold. Wydawało się, że gość z zagranicy galopuje w ręku i bez trudu pokona francuskiej hodowli kasztana. Kiedy się jednak zbliżył, podopieczny trenera Krzysztofa Ziemiańskiego dzielnie stanął do walki, niosąc na plecach 4 kg mniej od swojego rywala. Ogiery cięły się aż do celownika, ale tuż przed nim dżokejowi Nagano Gold, Vincentowi Cheminaudowi, udało się uzyskać przewagę pół długości nad synem Night Of Thunder. Oba konie zaprezentowały niezwykłą szybkość, bowiem ostatnie 500 metrów pokonały w czasie 29,6 sekund, co na torze elastycznym w skali 3,4 oraz dystansie 2600 metrów z pewnością robi wrażenie. Ogólny czas gonitwy także był znakomity - wyniósł 2'43,7". Trzecie miejsce przypadło Nemezis, jednak zasłużona klacz straciła do dwóch walczących ogierów aż pięć długości. Czwarty na mecie zameldował się Night Thunder - tegoroczny derbista, znajdujący się w treningu Adama Wyrzyka.
Nagano Gold do startów przygotowuje Vaclav Luka. Należy do Syndikat V3J, a triumf w Wielkiej Warszawskiej był jego pierwszym zwycięstwem w tym roku. Wcześniej zajął drugie miejsce w gonitwie kategorii G1 we Francji oraz trzecie w G2. Trzeba przyznać, że przegrana z takim rywalem to dla Night Tornado i jego ekipy żaden wstyd, dlatego należą im się ogromne gratulacje. Nasza redakcja gratuluje też oczywiście triumfatorowi - to był zaszczyt gościć na służewieckim torze takiego znakomitego sportowca i móc oglądać na żywo jego występ!

Wyniki gonitwy:

Wielka Warszawska, G1 POL (kat. A), 2600 m, 220 500 zł

1. Nagano Gold – Vincent Cheminaud 60 kg, tr. Vaclav Luka (Czechy)
2. Night Tornado – S. Mura 56 kg, tr. K. Ziemiański
3. Nemezis – T. Lukasek 58 kg, tr. A. Walicki
4. Night Thunder – S. Mazur 57 kg, tr. A. Wyrzyk
5. Plontier – M. Srnec 60 kg, tr. A. Wyrzyk
Petit – M. Abik 56 kg, tr. K. Ziemiański
7. Hipop de Loire – A. Abaev 56 kg, tr. A. Wyrzyk
8. Delos – V. Popov 60 kg, tr. A. Walicki
9. Liaqura – K. Mazur 60 kg, tr. A. Walicki

styl: po walce- ˝ – 5 – 4 ˝ – ˝ – ˝ – 2 ˝ – 1 ˝ – 2 ˝
czas: 2’43,7” (8,5-30,6-30,8-31,6-32,6-29,6)
tor elastyczny (3,4)
Powrót do treści | Wróć do menu głównego