Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Derby 2014 BRIONIYA
(15) BRIONIYA

(GB)  

 kl.  kaszt.   

 

pochodzenie:

Pivotal - Bahia Breeze / Mister Baileys

stajnia:

St. Millennium Stud

hodowca:

E. Parker

właściciel:

Millennium Stud Sp. z o.o.

trener:

mgr Andrzej Walicki

jeździec:

. A. Turgaev


Kasztanka zadebiutowała na Służewcu dopiero jako trzylatka, w maju. Od samego początku była gwiazdą gonitw grupowych, a ostatnio pokazała się ze świetnej strony na dłuższym dystansie w biegu kategorii B. Jest na chwilę obecną niepokonana.
Przybyła do trenera Walickiego z Francji, z nieznanych powodów nie startując tam jako dwulatka. Pasmo zwycięstw na Służewcu rozpoczęła od gonitwy dla trzyletnich debiutantów, w której stosunkowo łatwo poradziła sobie z rywalami. Następnie zdeklasowała przeciwników o pięć długości, demonstrując niesamowitą szybkość w gonitwie II grupy. Zważając na te sukcesy, do Nagrody Soliny (kat. B) podchodziła z pozycji faworytki. Tym razem jednak musiała się trochę bardziej napracować, by pokonać m.in. Zieloną Herbatkę i Korę.
Brioniya jest córką znakomitego Pivotala. Ze względu jednak na jej rodowód istnieją obawy, iż nie będzie trzymała dystansu. Wielu znawców twierdzi, że jej zwycięstwo na 2200 metrów to był kres możliwości klaczy, a triumf odniosła głównie dzięki swojej klasie, która pozwoliła jej wygrać na niesprzyjającym dystansie. Fakt pozostaje faktem, że gdyby wygrała Derby byłaby pierwszym w historii koniem, który zdobył Błękitną Wstęgę, nie biegając jako dwulatek.
Nie jest tajemnicą, że Brioniya to wielka miłość jeżdżącego na pierwszą rękę w stajni trenera Walickiego dżokeja Antona Turgaeva, który dosiądzie jej i w Derby. Dla Turgaeva byłby to pierwszy triumf w tej prestiżowej gonitwie. Czy wspólna miłość ich uskrzydli i doprowadzi do celownika na pierwszym miejscu? Okaże się za kilka dni.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego