Tower Racing

Szukaj

Idź do treści

Derby 2014 SOPRAN TAMO
(11) SOPRAN TAMO

(ITY)

 og.  c. gn.   

 

pochodzenie:

Johnny Red Kerr - Tamora / Linamix

stajnia:

St. Palkinto

hodowca:

 L. Ciampoli

właściciel:

R. Urbański i K. Rogowski

trener:

Monika Rogowska

jeździec:

k.dż. A. Kabardov


Piękny, ciemnogniady ogier ma za sobą dość udaną karierę dwuletnią, podczas której zadziwił niejednego znawcę. Jednak w bieżącym sezonie nie pokazuje nawet 50% tego, czego można by się po nim spodziewać. Z tego względu nie będzie mocno liczony w Derby.
Karierę wyścigową rozpoczął we wrześniu od zajęcia drugiego miejsca w biegu dla debiutantów. Pokonał w nim m.in. Temperamenta. Następnie powtórzył wynik z pierwszego startu w biegu II grupy. Niecały miesiąc później przełamał pechową passę drugich miejsc i przekonująco zwyciężył w słabo obsadzonej gonitwie II grupy. Po tych rzetelnych wynikach zgłoszony został do Nagrody Mokotowskiej, w której oceniano jego szanse w sposób zdecydowanie umiarkowany. Zaskoczył jednak wszystkich i wygrał, pokonując Atlanta, Predatora i Sadaka. Stał się tym samym tzw. zimowym faworytem na Derby. Mimo tego niewątpliwego sukcesu, niewielu wierzyło w to, że jako trzylatek będzie się liczył w starciach z czołówką rocznika. Jak się okazało, nie mylili się.
Sezon 2014 rozpoczął od zajęcia ostatniego miejsca w Nagrodzie Strzegomia (kat. B), a następnie tej samej lokaty w Rulera (kat. A.). W Nagrodzie Iwna (kat. A) udało mu się pokonać tylko liderującą klacz, która przybiegła pięć długości za stawką.
Sopran Tamo ma rodowód krótkodystansowy, zwłaszcza ze strony ojca. Prawdopodobnie to jest przyczyną jego słabych występów w bieżącym sezonie, choć nie liczył się on już w Nagrodzie Rulera, rozgrywanej na teoretycznie sprzyjającym mu dystansie. Niewielu spodziewa się po nim sukcesu w Derby, jednak wyścigi lubią sprawiać niespodzianki.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego